اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان یکی از ارگانهای پیشرو در زمینه سیستم های مدیریتی در استان بوده و استفاده از فناوری ها و سیستم های مدیریتی روز، همواره یکی از راهبردهای مدیریتی در این اداره کل بوده است. از آنجایی که حمل و نقل دریایی به عنوان مهمترین روش حمل و نقل و ابزار موثر تجارت جهانی، از جایگاه ویژه ای برخوردار است و نظر به افزایش روز افزون مشتریان، ضرورت داشتن مکانیزمی جهت مدیریت موثر مجموعه بندری و توسعه تجارت دریایی و حفظ و نگهداری ایمن آبراه ها بیشتر نمایان می شود. این اداره کل در راستای توسعه دولت الکترونیک و هوشمند سازی اداری، کلیه خدمات الکترونیکی خود از جمله خدمات حوزه دریانوردان، کالای عمومی و کانتینر، شناور، شرکتهای کارگزاری دریایی و بندری، مهندسی سواحل و بنادر و ... را از طریق پورتال رسمی سازمان ارائه می نماید. 

 مهمترین اولویت امروز ما این است که توسعه در بندر چابهار تداوم داشته باشد. طرح های توسعه ای بندر چابهار بعد از پیروزی انقلاب اسلامی برای اولین بار در دهه شصت و در زمان جنگ تحمیلی آغاز شد.

به واسطه تمایلی که مشتریان و صاحبان کالا به حمل و نقل کانتینری دارند، با تمام توان تلاش می کنیم، یک پایانه کانتینری مدرن با تمام تسهیلات و امکانات مورد نیاز احداث شود و در پسکرانه این مجتمع نیز لجستیک پارک و صنایع ارزش افزوده ای ایجاد شود، به گونه ای که بتوانیم بندر چابهار را به یک بندر نسل سومی ارتقا دهیم، بندری که صرفاً محلی برای تخلیه و بارگیری کالا نباشد. به علاوه، احداث پایانه واردات، صادرات و ترانزیت مواد فله مایع نیز بعنوان یکی دیگر از مزیت های بندر چابهار، در دستور کار خواهد بود.

برای نیل به این اهداف مهم و راهبردی، صاحبنظران، کارشناسان، صاحبان کالا، خطوط کشتیرانی و همه ذینفعان را به همکاری طلبیده و تقاضا داریم تا با نظرات ارزنده شان برای سرعت بخشیدن به روند توسعه و رشد بهره وری بندر به ما یاری رسانند.

 با افتخار و غرور در مسیر رشد و بالندگی بندر چابهار حرکت می کنیم تا این بندر را به جایگاه ممتاز و برجسته اش برسانیم. 


تاریخ بروزرسانی : ۹ تیر ۱۳۹۸ ۰۱:۰۳