اخبار بندر چابهار

اعلام مشوق های تعرفه ای و غیر تعرفه ای بندر چابهار/ تخفیف ۸۰ درصدی حقوق و عوارض کشتی های لاینر وارد شده به بندر/ تخفیف ۹۰ درصدی در هزینه های تخلیه و بارگیری کانتینر نسبت به سایر بنادر جنوبی
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان، مشوق های تعرفه ای و غیرتعرفه ای در بندر شهیدبهشتی چابهار در سال ۱۴۰۰ را اعلام کرد.
تشریح برنامه های سازمان بنادر در توسعه سواحل مکران/یک بندر بزرگ تجاری در محدوده جاسک ایجاد می شود/ افزایش ظرفیت بندر چابهار؛ از ۸ به ۳۰ میلیون تن در فاز دوم طرح توسعه بندر/ توسعه ظرفیت زیربنایی و تامین ناوگان در حوزه گردشگری دریایی در دستور کار
معاون وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد:
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با تشریح برنامه های این سازمان در توسعه سواحل مکران، تاکیدکرد: توجه ویژه به مقوله زیربنا، روبنا و تجهیزات بنادر تجاری در طول این سواحل، در دستورکار قرار دارد.
بندرچابهار نقش‌آفرین عرصه تجارت
بندرچابهار به دلیل موقعیت استراتژیک و راهبردی در سطح ملی و بین‌المللی نقش نوینی در مبادلات برون مرزی جمهوری اسلامی ایران داشته و به شاهراه اصلی تجارت و اقتصاد جنوب شرق کشور تبدیل شده است.
بازدید معاون وزیر راه و شهرسازی از مراحل ساخت محورهای منتهی به چابهار/ بررسی طرح‌های توسعه‌ای و لجستیکی بندر چابهار
معاون برنامه ریزی و مدیریت منابع وزیر راه و شهرسازی در دومین روز از سفر خود به استان سیستان و بلوچستان با حضور در بندر چابهار پروژه‌های توسعه‌ای این بندر را مورد بررسی قرار داد.
دروازه ملل؛ پیشتاز در توسعه زیرساخت های عمرانی/ پروژه پوشش رادیویی سواحل مکران جلوتر از برنامه/ طرحی که ایمنی دریانوردی را افزایش می دهد
معاون فنی و مهندسی بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان خبر داد؛
عباس آذرپیکان گفت: پروژه پوشش رادیویی سواحل سیستان و بلوچستان با هدف ارتقای ایمنی دریانوردی جلوتر از برنامه زمان بندی در حال اجراست.
بندر استراتژیک چابهار در ردیف بنادر استاندارد جهان/ بندر چابهار ارتباطات تجاری ایران با دنیا را متحول می کند
در بازدید استانداران منطقه پنج کشور از بندر چابهار مطرح شد؛
علی زینی وند، استاندار کرمان گفت: بندر استراتژیک چابهار، بزرگترین بندر اقیانوسی کشور و جزو بنادر استاندارد دنیاست.
تحقق دستاوردی دیگر در بزرگترین بندر اقیانوسی کشور/ کاهش 4 درصدی هزینه های نگهداری و تعمیر شناورها در بندر چابهار
معاون فنی و مهندسی بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان خبر داد؛
عباس آذرپیکان گفت: هزینه های نگهداری و تعمیر شناورهای بندر چابهار چهار درصد کاهش پیدا کرده است.
تیم واکنش سریع بندر چابهار ناجی لنج صیادی در رمین/شناور نیمه مغروق از خطر غرق شدگی نجات یافت
معاون دریایی بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان خبر داد؛
سید حسن ابراهیمی گفت: با اقدام به موقع تیم واکنش سریع بندر چابهار لنج صیادی نیمه مغروق در بندر رمین از غرق شدگی نجات یافت.
هند نیازمند گسترش روابط اقتصادی با ایران است / نقش مهم بندر چابهار در همگرایی دهلی - تهران
اخیرا، هند، ایران و ازبکستان مذاکرات سه جانبه ای داشته اند که طی آن، شیوه های استفاده مشترک از بندر چابهار برای تجارت بحث و بررسی شده است.
ساخت و به آب اندازی اولین بویه موج نگار تولید داخل کشور در بندر چابهار/ افزایش ضریب ایمنی دریانوردی با استفاده از پارامترهای بویه موج نگار
معاون فنی و مهندسی بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: یک دستگاه بویه موج نگار در آب های استحفاظی بندر چابهار به آب اندازی و مورد بهره برداری قرار گرفت.
ثبت رکورد جدید حمل یکسره کالا در بندر شهید بهشتی چابهار
حسین شهدادی از ثبت رکوردی جدید در تخلیه و حمل یکسره کالاهای کیسه ای در بندر استراتژیک شهید بهشتی چابهار خبر داد.
رونق 95 درصدی ترانزیت کالا در بزرگترین بندر اقیانوسی کشور/رشد 71 درصدی واردات کالای اساسی از طریق بندر چابهار/ صادرات از دروازه ملل 381 درصد افزایش یافت
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان خبر داد؛
بهروز آقایی از رشد 95 درصدی ترانزیت کالا و 71 درصدی واردات کالای اساسی در سال 99 از طریق بزرگترین بندر اقیانوسی کشور خبر داد.
زیرساخت های ایجاد شده در بندر چابهار بی نظیر است/ حمایت همه جانبه از سرمایه گذاری بخش خصوصی در بندر چابهار/ تسریع در اجرای پروژه های عمرانی با ایجاد جبهه های کاری بیشتر/ افتتاح و بهره برداری از ساختمان فرهنگی و نمازخانه جدید بندر شهید بهشتی
در بازدید رئیس سازمان بازرسی کل کشور از بندر چابهار عنوان شد؛
با حضور حجت الاسلام درویشیان، رئیس سازمان بازرسی کل کشور، از پروژه های زیرساختی، عمرانی و سرمایه گذاری های بخش خصوصی در بندر چابهار بازدید و ساختمان فرهنگی و نمازخانه جدید بندر شهید بهشتی چابهار افتتاح و به بهره برداری رسید.
چرخش آسیا میانه به سمت تجارت با جنوب / لزوم بهره برداری مناسب از مسیرهای ترانزیتی ایران
با دور شدن آهسته کشورهای منطقه از سیاست های چین که عمدتا در پی گسترش پاندمی کرونا در جهان ایجاد شد، توجه این کشورها به شدت معطوف به افزایش مبادلات تجاری با هند و دیگر کشورهای جنوب جلب شده که این فرصتی بی نظیر برای بهره برداری حداکثری از مسیرهای ترانزیتی در اختیار ایران قرار خواهد داد.
بندر چابهار، سرآغاز انقلابی ژئوپلیتیک در آسیاست/ هموار شدن راه توسعه سواحل مکران با عنایت ویژه مقام معظم رهبری
با عنایت ویژه مقام معظم رهبری در توسعه سواحل مکران این روزها چابهار خبر از همان آرمان‌شهری می‌دهد که آینه تمام‌نمای تحقق آرمان‌های انقلاب و دستاورد جمهوری اسلامی ایران است.
بودجه ۱۳ و نیم میلیون دلاری هند برای توسعه چابهار
با هدف تقویت تجاری میان کشور‌های هند، ایران و افغانستان
هند به طور رسمی دو دستگاه جرثقیل ۱۴۰ تنی به مسئولان بندر چابهار تحویل داد و دو طرف همکاری‌ در زمینه توسعه این قطب ترانزیت را بررسی کردند.
رشد ۸۷ درصدی واردات کالاهای اساسی کشور از طریق بندر چابهار
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: در یک سال گذشته ۸۹۸ هزارتن کالای اساسی از طریق بندر چابهار وارد کشور شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۸۷ درصد رشد کرده است.
راه آهن چابهار - زاهدان; بزرگترین پروژه ریلی کشور روی خط توسعه
با راه‌اندازی پروژه خط ریلی چابهار شاهد اتصال اولین بندر اقیانوسی کشور به خط ریلی و تحول بزرگ در حوزه مبادلات کالا به افغانستان و کشورهای آسیای میانه خواهیم بود که این توسعه عظیم را می‌توان دستاورد بی‌نظیر انقلاب اسلامی ایران در جنوب شرق کشور دانست.
پیام تبریک مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان به مناسبت ولادت حضرت زهرا (س)
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان با صدور پیامی فرارسیدن ولادت حضرت فاطمه (س) و روز مادر را تبریک گفت.
مزیت‌های رقابتی قرارداد ۱۰ ساله سرمایه‌گذاری هندی‌ها در بندر شهید بهشتی چابهار/ سهم شرکت هندی از تعرفه‌های گمرکی چقدر است؟
مدیر کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان مطرح کرد:
مدیر کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان گفت: قرارداد سرمایه‌گذاری هندی‌ها در چابهار در فاز نخست طرح توسعه بندر شهید بهشتی چابهار قراردادی با مدل رقابتی در فضای تجارت منطقه‌ای است. امروزه با مدیریت قوی و هوشمندانه و مشوق‌های سرمایه‌گذاری می‌توان شرایط حضور سرمایه‌گذاران بین‌المللی را برای اجرای پروژه‌های تعریف شده و انتقال دانش و تکنولوژی نوین به کشور مهیا کرد.