اخبار بندر چابهار

پیام تبریک مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان به مناسبت عید سعید غدیر خم
بهروز آقایی، مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان با صدور پیامی عید غدیر خم را به همه مردم ایران اسلامی به ویژه جامعه دریایی و بندری کشور تبریک گفت.
پیام تبریک مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان به مناسبت "روز خبرنگار"
بهروز آقایی، مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان با صدور پیامی فرارسیدن روز خبرنگار را به همه فعالان این عرصه تبریک گفت.
انعقاد تفاهم نامه ترانزیتی بندر چابهار با بخش خصوصی کشور افغانستان/تراتزیت 2664 TEU کالای افغانستان از طریق بندر چابهار
مدیر کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان خبر داد؛
بهروز آقایی گفت: تفاهمنامه همکاری اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان و بخش خصوصی افغانستان در راستای ایجاد و گسترش همکاری های ترانزیتی و سرمایه گذاری به امضا رسید.
تخفیف‌ ویژه برای کشتی‌ها و کانتینرها در بندر چابهار
​معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی خبر داد:
برای توسعه و تقویت مبادلات تجاری در بندر شهید بهشتی چابهار، معافیت‌های تعرفه‌ای برای مواد معدنی را از پنج روز به سه ماه رساندیم که تاثیر بسزایی در فعالیت‌ها و عملکرد تجاری این منطقه خواهد داشت که در ماه‌های آتی می‌توان میزان پیشرفت در این زمینه را ارزیابی کرد
عملیات بندری در چابهار در دو سال اخیر رشد چشمگیر داشته است
معاون بندری و اقتصادی بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان:
معاون امور بندری و اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان، هدف اصلی توسعه بندر چابهار را افزایش حجم ترانزیت و صادرات عنوان کرد و گفت: در این راستا جهش خوبی را شاهد هستیم و به ویژه در دو سال اخیر میزان عملیات تخلیه و بارگیری کالا در این بندر رشد قابل توجهی داشته است.
بندر شهید بهشتی چابهار؛ کانون جدید ترانزیت کالا به شرق دور
با ارسال اولین محموله ترانزیتی افغانستان به چین از طریق بندر شهید بهشتی چابهار، کریدوری جدید برای این بندر بزرگ اقیانوسی گشوده شد
پیام تبریک مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان به مناسبت عیدسعید قربان
بهروز آقایی، مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان با صدور پیامی عید سعید قربان را به تمامی مسلمانان به ویژه جامعه دریایی و بندری تبریک گفت.
تداوم ارسال محموله های ترانزیتی افغانستان به هند و چین از طریق بندر چابهار/ اولین کشتی حامل آبزیان سیستان و بلوچستان از بندر شهید بهشتی عازم تایلند شد/ تنوع مقاصد صادرات کالا پیش روی دروازه ملل
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان خبر داد؛
بهروز آقایی گفت: در ادامه ارسال محموله های افغانستان از طریق بندر چابهار، کشتی چهارم حامل کالاهای ترانزیتی این کشور بندر شهید بهشتی را به مقصد هند و چین ترک کرد.
تخلیه 627 هزار تن کالای اساسی در بندرچابهار
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان
امسال 627 هزار تن انواع کالای اساسی از کشورهای مختلف سهم استان های شرقی کشور بود که در بندر شهیدبهشتی چابهار به وسیله کشتی های بزرگ پهلوگیری و تخلیه شد.
با فراهم شدن زیرساخت های لازم امکان صادرات محموله های آبزیان از طریق بندر چابهار فراهم شد
بهزاد امیری بیان کرد: با فراهم شدن زیرساخت های لازم، امکان صادرات محموله های یخچالی انواع آبزیان از طریق بندر چابهار به بازارهای هدف فراهم شد.
ورود کشتی 66 هزار تنی شکر به بزرگترین بندر اقیانوسی کشور/ تشریک مساعی دستگاه های مرتبط جهت کاهش بهای تمام شده کالا
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان خبر داد؛
بهروز آقایی از ورود کشتی حامل کالای اساسی شکر به وزن 66 هزار و 700 تن به بزرگترین بندر اقیانوسی کشور خبر داد.
با افزایش حمل کالاهای ترانزیتی از طریق بندر چابهار  به مرز دوغارون مسیر ترانزیتی جدیدی به زیر مجموعه محور شرق کشور افزوده شد
ترانزیت کالا در مسیر چابهار- دوغارون افزایش یافت
رییس اداره ترانزیت راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی گفت: با افزایش چشمگیر حمل کالای ترانزیتی از طریق جاده از بندر چابهار به مرز دوغارون در خراسان رضوی در عمل مسیر ترانزیتی جدیدی به زیر مجموعه محور شرق کشور افزوده شده است.
سفیر هند در تهران: بندر چابهار براساس توافقنامه سه جانبه هندوستان، افغانستان و ایران در حال توسعه است
در حالی که مقامات افغان همواره از احتمال اعمال تحریم های آمریکا بر بندر استراتژیک چابهار ابراز نگرانی کرده اند، سفیر هند در تهران گفت که آمریکا حق دخالت در این بندر را ندارد.
پیام تسلیت مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان در پی درگذشت مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای جنوب استان
بهروز آقایی، مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان در قالب پیامی درگذشت مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای جنوب استان را تسلیت گفت.
بررسی آخرین همکاری های ایران و هند در طرح توسعه بندر شهید بهشتی چابهار با حضور سه معاون وزیر راه / پیگیری توافقات انجام گرفته از طریق وزارت امورخارجه
با حضور سه معاون وزیر راه و شهرسازی و سفیر جمهوری اسلامی ایران در هند، جلسه ای با هدف تأمین تجهیزات مورد نیاز طرح توسعه بندر شهید بهشتی چابهار برگزار شد.
آماده پذیرش سرمایه‌گذاری افغانستان و ازبکستان در بندر چابهار هستیم/ غنی‌اوف: به پروژه بندر چابهار می‌پیوندیم
وزیر راه و شهرسازی:
نشست سه جانبه وزرای حمل و نقل جمهوری اسلامی ایران، افغانستان و ازبکستان به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد.
ورود جرثقیل‌های‌‌ ساحلی به بندر چابهار با همکاری هندی‌ها/تولید انبوه تجهیزات بندری در داخل
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: در سال جاری چندین دستگاه جرثقیل متحرک ساحلی با همکاری هندی‌ها وارد بندر چابهار می‌شود.
بندر شهید بهشتی چابهار؛ کانون جدید ترانزیت کالا به شرق دور/ گشایش کریدور جدید از طریق بندر شهید بهشتی چابهار/  اولین محموله ترانزیتی افغانستان از طریق بندر چابهار عازم چین شد
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان خبر داد؛
بهروز آقایی گفت: با ارسال اولین محموله تراتزیتی افغانستان به چین از طریق بندر شهید بهشتی چابهار، کریدوری جدید برای این بندر بزرگ اقیانوسی گشوده شد.
ششمین کشتی گندم اهدایی هند به افغانستان در بندر چابهار پهلو گرفت/ کاهش هزینه های صادرات با استفاده از کانتینرهای برگشتی گندم ترانزیتی
مدیر کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان خبر داد؛
بهروز آقایی گفت: ششمین کشتی از محموله 75 هزار تنی گندم اهدایی هند به افغانستان در بندر شهید بهشتی چابهار پهلوگیری کرد و بلافاصله عملیات تخلیه آن آغاز شد.
هیچ دستگاهی از بندر چابهار خارج نمی شود/ عزم جزم دروازه ملل برای ارائه خدمات مطلوب به صاحبان کالا
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان خبر داد:
بهروز آقایی گفت: هیچ دستگاهی از تجهیزات بندر چابهار قرار نیست از این بندر خارج شود.