اخبار بندر چابهار

پیام مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان به مناسبت هفتم آذر، نکوداشت روز نیروی دریایی
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان در پیامی، فرارسیدن ۷ آذر روز نیروی دریایی را به تمامی دریادلان بیدار و رزم آشنای نیروی دریایی جمهوری اسلامی تبریک گفت.
پیام مدیر کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان به مناسبت گرامیداشت هفته بسیج
مدیر کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان در پیامی فرارسیدن سالروز تأسیس بسیج به فرمان حضرت امام خمینی رضوان الله تعالی و هفته بسیج را به تمامی بسیجیان تبریک گفتند.
برگزاری هجدهمین جلسه کمیته ساماندهی و مدیریت سواحل استان ICZM در بندر چابهار
هجدهمین جلسه کمیته ساماندهی و مدیریت سواحل استان ICZM به ریاست معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری در محل دبیرخانه این کمیته در بندر شهید بهشتی چابهار برگزار گردید.
انجام موفق 2 عملیات امداد در دریا در ۲۴ ساعت با هماهنگی (MRCC) بندر چابهار/ ارائه خدمات پزشکی به یک پرسنل لنج صیادی/ نجات
معاون دریایی بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان خبر داد:
معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان، از دو عملیات موفق در دریا در مدت 24 ساعت و ارائه خدمات پزشکی به یک خدمه لنج صیادی و نجات یک شناور صیادی دیگر در آبهای دور از ساحل با هماهنگی مرکز جستجو و نجات دریایی (MRCC) بندر چابهار خبر داد.
توسعه سواحل مکران، حوزه حمل‌ونقل و صنعت کشور را متحول می‌کند
عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی مطرح کرد:
عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه توسعه سواحل مکران مقوله‌ای راهبردی و اساسی برای اقتصاد کشور است، گفت: دولت باید با مشارکت بخش خصوصی، توسعه سواحل مکران را در دستورکار خود قرار دهد و تحقق آن را تسریع کند.
ضرورت تنظیم سند راهبری برای توسعه سواحل مکران
رییس کمیته حمل‌ونقل مجلس شورای اسلامی:
رییس کمیته حمل‌ونقل مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه توسعه سواحل مکران می‌تواند اقتصاد ایران را متحول کند، گفت: تبدیل سواحل مکران به قطب اقتصاد کشور نیازمند نگاه و توجه ویژه دولت، حاکمیت و بخش خصوصی است.
دو بندر بزرگ ایجاد می شود؛ یکی در خوزستان و دیگری در سواحل مکران
معاون امور بندری سازمان بنادر اعلام کرد:
عضو هیات عامل و معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی آخرین اقدامات صورت گرفته در راستای ایجاد یک بندر بزرگ تجاری در استان خوزستان و نیز بزرگترین بندر تجاری کشور در سواحل مکران را تشریح کرد.
برگزاری کارگاه بازآموزی مربیان قایقرانی استان در بندر چابهار
دبیر کمیته ورزش بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان از برگزاری کارگاه آموزشی علم تمرین و اصلاح تکنیک مربیان قایقرانی استان در بندر شهید بهشتی چابهار خبر داد.
بازدید هیأت روسیه از بندر شهید بهشتی چابهار
مدیر منطقه آزاد آستراخان روسیه به منظور بررسی فرصت های سرمایه گذاری و امکانات بندر چابهار از بندر شهید بهشتی چابهار بازدید کرد.
پهلوگیری ۸۳ فروند کشتی در بندر چابهار از ابتدای امسال
مدیر کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان از پهلوگیری ۸۳ فروند انواع کشتی و تخلیه و بارگیری بیش از ۲.۵ میلیون تن واردات و صادرات کالایی از ابتدای امسال در بندر چابهار خبر داد.
بازدید عضو هیأت عامل سازمان بنادر از بندر چابهار
معاون مهندسی و توسعه امور زیربنایی سازمان بنادر و دریانوردی در رأس هیأتی به منظور بررسی روند پیشرفت پروژه های عمرانی و سرمایه گذاری از طرح توسعه بندر شهید بهشتی چابهار بازدید کرد.
حضور مدیرکل و کارکنان بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان در راهپیمایی باشکوه 13 آبان
مدیر کل و کارکنان اداره کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان همچون سایر اقشار جامعه در راهپیمایی باشکوه 13 آبان حضور پرشور یافتند.
برگزاری جلسه ادواری بررسی مسائل مراکز آموزش دریانوردی در بندر چابهار
با حضور موسسات آموزش دریانوردی چابهار و کنارک، رئیس اداره امور دریانوردان و جمعی از کارشناسان واحد دریایی بندر چابهار، پیرامون مسائل مراکز آموزش دریانوردی بحث و تبادل نظر شد.
ورود کشتی 65 هزار تنی ذرت به بندر چابهار/ رشد 29 درصدی تخلیه و بارگیری در بندر چابهار
مدیر کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان از ورود کشتی 65 هزار تنی ذرت به بندر شهید بهشتی چابهار خبر داد.
تجهیز بندر شهید بهشتی چابهار به 3 دستگاه جرثقیل دروازه ای (گنتری کرین)/ نشست بررسی کارشناسی فنی انتقال 3 دستگاه جرثقیل دروازه
با حضور مدیر کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان، معاون فنی و تجهیزاتی اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان و هیات اعزامی جلسه بررسی کارشناسی و فنی در خصوص انتقال سه دستگاه جرثقیل دروازه ای (Gantry Crane) از بندر شهید رجایی به بندر شهید بهشتی چابهار برگزار شد.
سواحل مکران از مهمترین محورهای پیشران توسعه کشور است/ در اجرای طرح ها و برنامه های مصوب حتی یک روز تاخیر مجاز نیست
معاون اول رئیس‌جمهور گفت: در شرایطی که رقبای ایران به دنبال افزایش سهم خود از ترانزیت منطقه هستند، هر روز تاخیر در اجرای کارها می‌تواند رسیدن به اهداف را با کندی مواجه کند.
مذاکره با چین و چند کشور برای حضور در طرح‌های توسعه بندر چابهار
مدیرعامل سازمان بنادر:
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: در حال حاضر کشورهای چین، ازبکستان، قزاقستان و روسیه برای حضور در طرح‌های توسعه بندر شهید بهشتی چابهار درخواست‌هایی داشتند که مذاکرات جدی هم با طرف‌های چینی انجام داده‌ایم.
شیوه‌های تأمین مالی خط‌آهن چابهار‌ برای تکمیل تا 1403
معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به تمدید مهلت استفاده از تتمه 50 میلیون یورویی مصوبه 300 میلیون یورویی صندوق توسعه برای راه‌آهن چابهار، گفت: برای تکمیل این پروژه تا ابتدای 1403 علاوه بر مصوبه 300 میلیون یورویی، باید منابع دیگری از محل تهاتر نفتی یا صندوق توسعه تامین شود.
فرصت‌های اقتصادی ریاست هند بر سازمان شانگهای برای بندر چابهار
دهلی نو می‌تواند از سازمان همکاری شانگهای برای ارتقای کریدور حمل و نقل بین المللی شمال به جنوب و پروژه بندر چابهار (INSTC) استفاده کند. لازم به یادآوری است که کمیته سه‌جانبه همچنین در سال ۲۰۲۰ توسط هند، ایران و ازبکستان برای همکاری نزدیکتر در بندر چابهار و سایر طرح های ارتباطی تأسیس شد.
رشد ۲۹ درصدی عملیات تخلیه‌وبارگیری بندر چابهار‌ طی شش ماه گذشته/ فاز ۲ طرح توسعه بندر شهیدبهشتی؛ یک فرصت سرمایه‌گذاری خارجی
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان‌وبلوچستان اعلام کرد:
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان از رشد ۲۹ درصدی عملیات تخلیه‌وبارگیری بندر چابهار در نیمسال نخست سال جاری خبر داد .
صفحه ۱ از ۸۶