اخبار بندر چابهار

ثبت رکوردی جدید در بندر استراتژیک ایران/ بارگیری روزانه ۱۵ هزار تن کالای صادراتی در بندر شهید بهشتی چابهار/افزایش ۵ برابری کالاهای صادراتی در بندر شهید بهشتی چابهار
مدیر کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان خبر داد؛
بهروز آقایی از ثبت رکوردی جدید در بارگیری کالاهای صادراتی در بندر استراتژیک شهید بهشتی چابهار خبر داد.
طراحی و ساخت دستگاه تخلیه دود و گردش هوا توسط پرسنل آتش نشانی بندر چابهار
مسئول آتش نشانی بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: با همت و ابتکار عمل پرسنل آتش نشانی، دستگاه تخلیه دود و گردش هوا در بندر چابهار طراحی و ساخته شد.
پیام مدیر کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان در پی شهادت رئیس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع
بهروز آقایی در پی شهادت رئیس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع پیامی صادر کرد.
پیام تبریک مدیرکل بنادر و دریانوردی به مناسبت روز نیروی دریایی
بهروز آقایی در قالب پیامی روز نیروی دریایی را به همه حافظان خستگی ناپذیر دریا تبریک گفت.
شهر ۱۰۰ هزار نفری با بازار ۲ میلیارد نفری / چابهار، آسیای میانه را به اقیانوس هند متصل می‌کند
چابهار بزرگترین بندر اقیانوسی کشور را دارد و همسایگی اش با دریای عمان و اقیانوس هند، و دسترسی‌اش به آسیای میانه، بازاری 2 میلیارد نفری را در اختیارش قرار داده است.
اجرای 38 پروژه بندری و دریایی در بزرگترین بندر اقیانوسی کشور/ 5 پروژه عمرانی و تجهیزاتی؛ جلوتر از برنامه زمان بندی
معاون فنی و مهندسی بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان خبر داد؛
عباس آذرپیکان گفـت: عملیات ساخت 38 پروژه بندری و دریایی در راستای توسعه زیربنایی بزرگترین بندر اقیانوسی کشور در دست اجراست.
ظرفیت کریدور ترانزیتی چابهار جذاب تر از کریدورهای رقیب/ضرورت مناسب سازی تعرفه حمل کشتیرانی/کرایه حمل کالا برای بندر چابهار رقابتی است
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: امیدواریم کشتیرانی جمهوری اسلامی به عنوان ناوگان ملی و با توجه به اینکه سهم عمده جابه جایی کانتینر را دراختیار دارد، به گونه‌ای عمل کند، تا صاحبان کالا دغدغه‌ای از نظر کرایه حمل نداشته باشند.
پهلوگیری کشتی 68 هزار تنی کالای اساسی در بندر شهید بهشتی/ آغاز عملیات تخلیه و بارگیری گندم وارداتی با تجهیزات مدرن
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان خبر داد؛
بهروز آقایی از پهلوگیری کشتی حامل کالای اساسی به ظرفیت 68 هزار تن گندم در بندر شهید بهشتی چابهار خبر داد.
گامی جدید در مسیر ارتقای ایمنی دریانوردی در چابهار/ بیکن موج شکن بندر شهید بهشتی جانمایی و نصب شد/بهره مندی از توانمندی متخصصان داخلی در ساخت علائم کمک ناوبری
معاون دریایی بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان خبر داد؛
سید حسن ابراهیمی گفت: علائم کمک ناوبری مطابق با استانداردهای انجمن بین المللی چراغ های دریایی (IALA) در موج شکن بندر شهید بهشتی چابهار جانمایی و نصب شد.
افتتاح و اتصال راه‌آهن خواف – هرات به چابهار؛ تحول جدی در ترانزیت کالا به افغانستان ایجاد می‌کند/ افغانستان؛ زمینه‌های قابل توجهی برای صادرات، واردات و ترانزیت کالا دارد
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان:
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: با اتمام ساخت پروژه خواف – هرات و اتصال آن به بندر چابهار از طریق راه آهن سراسری به بندر چابهار مسیر به صرفه و اقتصادی برای ترانزیت کالاهای افغانستان ایجاد خواهد شد و تحول شگرفی در حمل و نقل را رقم خواهد زد.
فرش قرمز دروازه ملل برای سرمایه گذاران داخلی و خارجی/ سرمایه گذاری 14934 میلیارد ریالی بخش خصوصی در بندر چابهار
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان خبر داد؛
بهروز آقایی گفت: 14 پروژه دریایی و بندری با اعتبار 14 هزار و 934 میلیارد ریالی توسط بخش خصوصی در بندر چابهار در دست اجراست.
بندر چابهار نبض تجارت خارجی ایران/ افزایش ۱۸۱ برابری ترانزیت کالا‌ها از طریق بندر شهید بهشتی
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان در گفتگو با اقتصاد۲۴ اعلام کرد:
مدیر کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان گفت: در سال جاری ترانزیت کالا‌ها از طریق بندر چابهار نسبت به سال گذشته شاهد افزایش ۱۸۱ برابری بوده است. همچنین در سال جاری شاهد افزایش ۳۸ برابری صادرات محصولات غیرنفتی از طریق بندر چابهار بوده‌ایم.
عضویت ۲ کارشناس دریایی سازمان بنادر در لیست کارشناسان صلاحیت دار و منتخب تحت کنوانسیون STCW
نماینده سازمان بنادر و دریانوردی در سازمان بین المللی دریانوردی (آیمو) از انتخاب ۲ کارشناس دریایی سازمان بنادر و دریانوردی به عنوان کارشناسان شایسته دریایی و عضو هیأت افراد متخصص دریایی آیمو خبر داد.
افتتاح ترمینال کانتینری بزرگترین بندر اقیانوسی کشور/ پروژه برق رسانی و انتقال آب به طرح توسعه بندر شهید بهشتی به بهره برداری رسید
با حضور وزیر راه و شهرسازی صورت گرفت؛
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان از افتتاح پروژه ترمینال کانتینری و برق رسانی و آبرسانی به طرح توسعه بندر شهید بهشتی با حضور وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی خبر داد.
گام بلند دروازه ملل در مسیر ایجاد اشتغال و رونق اقتصاد/ افزایش ظرفیت ترانزیت غلات کشورهای حوزه CIS از طریق بندر شهید بهشتی چابهار
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان:
بهروز آقایی گفت: با آغاز عملیات اجرایی پروژه سیلوی غلات 100 هزار تنی بندر شهید بهشتی چابهار که با حضور وزیر راه صورت گرفت، ظرفیت ترانزیت غلات کشورهای حوزه CIS از طریق بندر شهید بهشتی چابهار افزایش می یابد.
افزایش ۱۸۰ برابری ترانزیت در دوران کرونا / لزوم افزایش ظرفیت پسکرانه ها در چابهار همزمان با توسعه فاز دوم
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی:
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: مجموعه اقدامات و برنامه ریزی های انجام گرفته در بندر چابهار آن را به یکی از مهم ترین پایانه های چند منظوره تبدیل کرده است و توانسته یکی از الگوهای موفق بندری باشد.
آغاز ۵ پروژه دریایی و بندری با سرمایه گذاری بخش خصوصی در بندر چابهار/ آغاز عملیات اجرایی ۱۱ پروژه توسعه ای به ارزش ۱۶ هزار میلیارد ریال
معاون وزیر راه و شهرسازی در سفر به چابهار خبر داد:
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: ساخت ۵ پروژه دریایی و بندری با سرمایه‌گذاری ۹ هزار و ۱۴۰ میلیارد ریالی بخش خصوصی در بندر چابهار آغاز شد.
آغاز عملیات اجرایی و افتتاح ۲۴ پروژه دریایی و بندری در چابهار/اشتغال بیش از ۱۰۰۰ نیروی بومی در طرح‌های عمرانی دروازه ملل
با حضور وزیر راه صورت می پذیرد؛
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان از آغاز عملیات اجرایی و افتتاح ۲۴ پروژه بندری و دریای با ایجاد فرصت اشتغال برای بیش از هزار نیروی بومی با حضور وزیر راه و شهرسازی در بندر چابهار خبر داد.