اخبار بندر چابهار

امضای ۴ قرارداد تولید بار اول تجهیزات فناورانه الکترونیکی و مخابراتی بنادر کشور/ ایجاد سامانه‌ یکپارچه آنلاین کنترل و نظارت بر عملکرد لایروب‌ها/ طراحی و ساخت سامانه راداری تحلیل رفتار موج در بندر چابهار
با حضور مدیرعامل سازمان بنادر صورت گرفت؛
با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی، ۴ قرارداد تولید بار اول تجهیزات فناورانه الکترونیکی و مخابراتی بنادر کشور با شرکت های دانش بنیان امضاء شد.
عملیات شبانه روزی تخلیه و بارگیری کالای اساسی در بندر چابهار/ پهلوگیری کشتی حامل شکر خام در بندر شهید بهشتی چابهار / تامین کالای اساسی مورد نیاز کشور علیرغم محدودیت های کرونایی
معاون امور بندری و اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان گفت: به منظور تامین کالاهای اساسی مورد نیاز کشور، عملیات تخلیه و بارگیری کشتی حامل کالای اساسی شکر و گندم و انتقال به مقاصد مصرف بصورت ۲۴ ساعته در بندر چابهار در حال انجام است.
اهدای 26 میلیارد ریال تجهیزات تخصصی به بیمارستان امام علی (ع) شهرستان چابهار
در راستای مسئولیت های اجتماعی سازمان بنادر و دریانوردی صورت پذیرفت:
مدیر کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: در راستای ایفای نقش مسئولیت های اجتماعی اداره کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان، تجهیزات بیمارستانی، درمانگاهی و آزمایشگاهی مورد نیاز بیمارستان امام علی (ع) شهرستان چابهار به ارزش ۲۶ میلیارد ریال به این بیمارستان اهدا شد.
چابهار بندر مهم و یک میانبر اساسی اقتصادی و کوتاه در بین کشورهای همسایه است
وزیر راه و شهرسازی گفت: باید در بحث ترانزیت با همسایگان خود ارتباط برقرار کنیم و ما سعی کرده ایم در این دوره دو ساله فعال ترین دیپلماسی حمل ونقل تجربه کنیم.
امدادرسانی به خدمه لنج صیادی با هماهنگی مرکز MRCC بندر چابهار
معاون دریایی بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان از ارائه خدمات پزشکی به یک خدمه لنج صیادی با هماهنگی مرکز MRCC بندر چابهار خبر داد‌.
راه اندازی پورتال جامع دریانوردان در بندر چابهار/ ارائه خدمات الکترونیکی به دریانوردان با هدف تسریع و تسهیل امور
مدیر کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان از ارائه خدمات الکترونیکی به دریانوردان از طریق سامانه جامع دریانوردان خبر داد.
رشد ۱۰۰ درصدی صادرات از طریق بندر چابهار در فروردین امسال/ رعایت دستورالعمل های ابلاغی ستاد ملی مقابله با کرونا
مدیر کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان از رشد ۱۰۰ درصدی صادرات از طریق بندر چابهار در یکماهه اول امسال و تشدید رعایت دستورالعمل های ابلاغی در خصوص مقابله با انتشار ویروس جهش یافته کرونا بر اساس تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا خبر داد.
جزییات تشدید پروتکل های بهداشتی مقابله با کرونا در مورد شناورهای هندی/ بدون تایید وزارت بهداشت شناورهای هندی پهلودهی نمی شوند/ خدمه شناورهای هندی اجازه پیاده شدن در بنادر ایران را ندارند
مسئول هماهنگی مقابله با کرونا در سازمان بنادر اعلام کرد:
مسئول هماهنگی مقابله با کرونا در سازمان بنادر و دریانوردی گفت: پروتکل های بهداشتی مقابله با کرونا در رابطه با شناورهای هندی تشدید شده است.
بنادر گوادر و چابهار همکار یکدیگرند/ ظرفیت همکاری مشترک ایران، پاکستان و چین وجود دارد
وزیر تولیدات دفاعی پاکستان با اشاره به اینکه بنادر گوادر و چابهار همکار یکدیگرند، گفت: ظرفیت همکاری مشترک ایران، پاکستان و چین برای توسعه وجود دارد.
تردد کالای اساسی و ترانزیتی افغانستان و ایران از چابهار/امکان توقف خط کشتیرانی ایران و هند نیست
مدیرکل امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه بخشی از کالای افغانستان و ایران از طریق خط کشتیرانی هند-ایران و بندر چابهار حمل می شود. گفت: خطوط باری تجاری را نمی‌توان قطع کرد، این خطوط جهت تأمین کالای اساسی و کالای ترانزیتی عمل می‌کنند.
بازدید از روند پیشرفت پروژه های زیرساختی و عمرانی بندر شهید بهشتی چابهار
در سفر وزیر راه و شهرسازی به بندر چابهار صورت گرفت؛
وزیر راه و شهرسازی در جریان سفر به بندر چابهار از تجهیزات استراتژیک و روند پیشرفت پروژه های زیرساختی و عمرانی بندر شهید بهشتی بازدید کرد.
ارتقاء و به روز رسانی قراردادهای واگذاری اراضی پسکرانه بنادر در قالب اجاره به شرط سرمایه گذاری/ ایجاد وحدت رویه بین بنادر مختلف در اجرای قراردادها
مدیرکل حقوقی سازمان بنادر و دریانوردی خبر داد:
مدیرکل حقوقی سازمان بنادر و دریانوردی از ارتقاء و به روزرسانی قراردادهای واگذاری اراضی پسکرانه بنادر در قالب اجاره به شرط سرمایه گذاری به صورت BOT و تهیه و تدوین پیش نویس آن خبر داد.
پیام تبریک مدیر کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان به مناسبت روز ارتش
مدیر کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان در پیامی روز ارتش جمهوری اسلامی ایران را تبریک گفت.
۱۹ درصد تعهد شرکت هندی برای تجهیز بندر چابهار محقق شد
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان با بیان اینکه طرف هندی صرفا به عنوان اپراتور و بهره‌بردار بندر چابهار متعهد به تجهیز و بهره‌برداری از بندر است گفت: تاکنون ۱۹ درصد تعهد این شرکت هندی محقق شده است.
تاکید وزیر بنادر وکشتیرانی هند در ایفای تعهدات برای توسعه بندر چابهار
وزیر بنادر و کشتیرانی هند در دیدار با سفیر جمهوری اسلامی ایران در هند، بر ایفای تعهدات این کشور برای توسعه بندر چابهار تاکید کرد.
۳ عامل ضروری برای درخشش پسکرانه بنادر در حوزه تولید/ شهرک های صنعتی، تولیدی و فناوری در پسکرانه بنادر ایجاد شود/ پویایی بنادر؛ افزایش درآمد اقتصادی کشور را به دنبال دارد
رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس عنوان کرد:
رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه درخشش بنادر و پسکرانه ها در حوزه تولید نیازمند حمایت، استفاده از نیروی انسانی متخصص و جذب سرمایه بخش خصوصی است، گفت: ضرورت دارد شهرک های صنعتی، تولیدی، خدماتی و شهرهای فناوری در پسکرانه بنادر ایجاد شود.
سرمایه‌گذاری موتور تولید در پسکرانه بنادر را روشن می‌کند/ همراهی مجلس برای پشتیبانی‌ و رفع موانع تولید در پسکرانه بنادر
عضو کمیسیون عمران مجلس:
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه سازمان بنادر و دریانوردی می‌تواند شعار سال ۱۴۰۰ را در پسکرانه بنادر محقق کند، گفت: مجلس شورای اسلامی در راستای پشتیبانی‌ و رفع موانع تولید در پسکرانه بنادر، در کنار سازمان بنادر است.