ثبت رکورد ٢٨ درصدی ترانزیت خارجی در دروازه ملل / واردات ۶۱ هزار تن گندم اهدایی هند به افغانستان از طریق بندر شهید بهشتی چابهار/ ویترین متنوع بزرگترین بندر اقیانوسی کشور در ترانزیت خارجی بهره برداری از پنج پروژه بزرگ عمرانی و تجهیزاتی بندر چابهار تا پایان سال/ پروژه های عمرانی بندر چابهار با بیش از ۴۶۰ میلیارد تومان اعتبار و اشتغال زایی مستقیم 708 نفر در دست اجراست گامی دیگر در مسیر رونق تجارت بندر چابهار/ورود اولین محموله شکر صادراتی هند به افغانستان پیام تبریک مدیر کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان به مناسبت روز کارمند لزوم هم افزایی دستگاه های اجرایی جهت احیای سفرهای دریایی از دروازه ملل/ اشتغال نیروی های بومی در پروژه های عمرانی بندر شهید بهشتی/همت والای بندر چابهار در توسعه زیرساخت ها با عملیات تیم تخصصی بندر چابهار شناور به گل نشسته از ساحل جدا شد پیام تبریک مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان به مناسبت هفته دولت تداوم انتقال محموله های ترانزیتی گندم اهدایی هند به افغانستان از طریق بندر چابهار/هم افزایی دستگاه های اجرایی استان لازمه پایداری ترانزیت کالا نشست رئیس و اعضای هیأت علمی دانشگاه علم و صنعت در بندر شهید بهشتی چابهار/ارتقاء دانش فنی مدیران و کارکنان بندر چابهار صادرات اولین محموله سنگ کوپ مرمر از طریق بندر شهید بهشتی چابهار/ استفاده از ظرفیت های استراتژیک بندر چابهار برای صادرات کالای معدنی
رایزنی تلفنی صدر با سکیمیزو/دبیر کل آیمو به ایران می آید
عطاءا.. صدر، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی طی یک تماس تلفنی با آقای سکیمیزو دبیر کل جدید آیمو گفتگو کرد.

 در این تماس تلفنی ابتدا صدر به آقای سکیمیزو به خاطر سال نوی میلادی و نیز احراز پست دبیر کلی از ابتدای سال جاری تبریک و تهنیت گفت و با اشاره به سابقۀ طولانی و بسیار خوب ایشان در دبیرخانۀ آیمو در پست های مختلف، این انتخاب را بجا توصیف کرد. در پاسخ سکیمیزو نیز مراتب قدردانی خود و کارکنان دبیرخانۀ آیمو را به مهندس صدر اعلام داشت و از حمایت های ایشان و نیز دولت جمهوری اسلامی ایران در طول سال های گذشته تشکر کرد و خواستار ادامۀ این حمایت ها در عرصه های مختلف در طول تصدی دبیر کلی خویش شد.

وی حمایت کشورهای بزرگی همچون ایران را برای آیمو و پیشبرد اهداف عالی این سازمان مهم دانست و به صدر بخاطر داشتن موقعیتی خوب در آیمو تبریک گفت.

وی اطمینان داد، سطح خوب همکاری فیمابین نمایندگی ایران همچنان حفظ و تقویت خواهد شد و در این راه باب هرگونه همکاری در رابطه با مسایل مختلف ایمنی، خفظ محیط زیست دریایی و فنی و آموزشی را باز دانست.

در ادامه صدر ضمن اعلام حمایت از دبیر کل منتخب مجمع آیمو، بر لزوم تقویت همکاری های دو جانبه تأکید ورزید.

وی با یادآوری ارادۀ مصمم دولت جمهوری اسلامی ایران در نقش آفرینی مؤثر در سازمان های بین المللی تخصصی نظیر آیمو، از سکیمیزو درخواست کرد، دستور دهد در اولین فرصت ممکن مشکل صدور ویزا برای اعضای هیئت های ایرانی شرکت کننده در نشست های آیمو را (با توجه به عدم فعالیت سفارت انگلیس در ایران) مورد بررسی و حل و فصل قرار دهند.

سکیمیزو نیز قول همکاری و پیگیری در این زمینه را از طریق وزارت امور خارجۀ انگلیس و نیز نمایندگی ایران در آیمو دادند. وی حضور هیئت های نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در نشست های آیمو را بسیار مهم توصیف نمودند.

در ادامه صدر بار دیگر از آقای سکیمیزو دعوت کرد تا در اولین فرصت ممکن به ایران سفر کند و از نزدیک با دستاوردها و پیشرفت های جمهوری اسلامی ایران و نیز ظرفیت ها و قابلیت های آن در امور بندری و دریایی آگاهی یابند.

سکیمیزو نیز با استقبال از این دعوت آن را فرصت مناسبی دانست که می تواند به تحکیم بیش از پیش دو کشور و سازمان بیانجامد. وی قول انجام این دیدار را در اولین زمان ممکن، علی رغم فشردگی برنامه های کاری در سال 2012 میلادی، داد. علاوه بر این، طرفین در خصوص مسایل دیگر به رایزنی و تبادل نظر پرداختند. 

در پایان سکیمیزو از امکان ادامۀ کار نمایندگی دایم ایران نزد آیمو ابراز خوشحالی کرد و ایشان را از نمایندگان بسیار فعال و برازندۀ یکی از دولت های عضو مهم آیمو دانسته که علاوه بر حضور قوی و سازنده در نشست های آیمو، با مسئولان و کارکنان دبیرخانۀ آیمو نیز تعامل و همکاری نزدیک دارند.

در مقابل صدر از سکیمیزو تشکر کرد و طرز تلقی و دیدگاه وی در خصوص مشارکت فعالانۀ جمهوری اسلامی ایران در فعالیت های آیمویی و نیز نمایندگان دایم کشورمان نزد آیمو را مهم و به عنوان بستری مناسب برای گسترش و ارتقای سطح همکاری ها در آینده ارزیابی کرد.   

۱۳ بهمن ۱۳۹۰ ۱۰:۲۶
pmo |
کد خبر : ۱۰,۷۵۴
کلیدواژه ها: imo 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید