ثبت رکورد ٢٨ درصدی ترانزیت خارجی در دروازه ملل / واردات ۶۱ هزار تن گندم اهدایی هند به افغانستان از طریق بندر شهید بهشتی چابهار/ ویترین متنوع بزرگترین بندر اقیانوسی کشور در ترانزیت خارجی بهره برداری از پنج پروژه بزرگ عمرانی و تجهیزاتی بندر چابهار تا پایان سال/ پروژه های عمرانی بندر چابهار با بیش از ۴۶۰ میلیارد تومان اعتبار و اشتغال زایی مستقیم 708 نفر در دست اجراست گامی دیگر در مسیر رونق تجارت بندر چابهار/ورود اولین محموله شکر صادراتی هند به افغانستان پیام تبریک مدیر کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان به مناسبت روز کارمند لزوم هم افزایی دستگاه های اجرایی جهت احیای سفرهای دریایی از دروازه ملل/ اشتغال نیروی های بومی در پروژه های عمرانی بندر شهید بهشتی/همت والای بندر چابهار در توسعه زیرساخت ها با عملیات تیم تخصصی بندر چابهار شناور به گل نشسته از ساحل جدا شد پیام تبریک مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان به مناسبت هفته دولت تداوم انتقال محموله های ترانزیتی گندم اهدایی هند به افغانستان از طریق بندر چابهار/هم افزایی دستگاه های اجرایی استان لازمه پایداری ترانزیت کالا نشست رئیس و اعضای هیأت علمی دانشگاه علم و صنعت در بندر شهید بهشتی چابهار/ارتقاء دانش فنی مدیران و کارکنان بندر چابهار صادرات اولین محموله سنگ کوپ مرمر از طریق بندر شهید بهشتی چابهار/ استفاده از ظرفیت های استراتژیک بندر چابهار برای صادرات کالای معدنی
رایزنی تلفنی معاون  وزیر راه و شهرسازی با دبیر کل جدید سازمان بین المللی دریانوردی
معاون وزیر راه و شهرسازی طی تماس تلفنی با سکیمیزو ، دبیر کل آیمو ، ضمن تبریک سال نوی میلادی و آغاز مسولیت جدیدش اش در مقام دبیر کلی سازمان جهانی درانوردی (IMO) از ابتدای سال جاری میلادی ، به سابقۀ طولانی و کارنامه خوب وی در دبیرخانۀ آیمو در پست های مختلف اشاره کرد و این انتخاب را بجا توصیف کرد.

سکیمیزو نیز در پاسخ به مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی ، مراتب قدردانی خود و کارکنان دبیرخانۀ آیمو را به مهندس صدر اعلام کرد و از حمایت های ایشان و نیز دولت جمهوری اسلامی ایران در طول سال های گذشته تشکر نمود و خواستار ادامۀ این حمایت ها در عرصه های مختلف شد.
دبیرکل آیمو حمایت کشورهای بزرگی همچون ایران را برای آیمو و پیشبرد اهداف عالی این سازمان مهم دانست و به مهندس صدر به خاطر داشتن موقعیتی خوب در آیمو تبریک گفت.
سکیمیزو به مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی اطمینان داد: سطح خوب همکاری فی مابین نمایندگی ایران همچنان حفظ و تقویت خواهد شد و در این راه هرگونه همکاری در رابطه با مسایل مختلف ایمنی، حفظ محیط زیست دریایی و فنی و آموزشی باز خواهد بود.
در ادامه مهندس صدر ضمن اعلام حمایت از دبیر کل منتخب مجمع آیمو، بر لزوم تقویت همکاری های دو جانبه تأکید ورزید.
وی با یادآوری ارادۀ مصمم دولت جمهوری اسلامی ایران در نقش آفرینی مؤثر در سازمان های بین المللی تخصصی نظیر آیمو، خواهان بررسی و حل و فصل موانع حضور اعضای هیئت های ایرانی در نشست های آیمو شد.
سکیمیزو نیز قول همکاری و پیگیری این موضوع از طریق وزارت امور خارجۀ انگلیس و نیز نمایندگی ایران در آیمو را داد. وی حضور هیئت های نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در نشست های آیمو را بسیار مهم توصیف نمودند.
دعوت از دبیرکل جدید آیمو برای سفر به ایران و بازدید از با دستاوردها و پیشرفت های جمهوری اسلامی ایران و نیز ظرفیت ها و قابلیت های آن در امور بندری و دریایی ، بخش پایانی صحبت تلفنی مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی با سکیمیزو بود که با استقبال وی همراه شد .سیکیمیزو  قول انجام این دیدار را در اولین زمان ممکن، علی رغم فشردگی برنامه های کاری در سال 2012 میلادی را داد.  
مهندس صدر همچنین مشارکت فعالانۀ جمهوری اسلامی ایران در فعالیت های آیمویی و نیز نمایندگان دایم کشورمان نزد آیمو را مهم و به عنوان بستری مناسب برای گسترش و ارتقای سطح همکاری ها در آینده ارزیابی کرد.   

۱۴ بهمن ۱۳۹۰ ۱۴:۲۸
کد خبر : ۱۰,۷۶۶

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید