هیچ دستگاهی از بندر چابهار خارج نمی شود/ عزم جزم دروازه ملل برای ارائه خدمات مطلوب به صاحبان کالا سومین کشتی ترانزیتی افغانستان از طریق بندر چابهار عازم هند شد / بندر شهید بهشتی چابهار؛ زمینه ساز تقویت ظرفیت های توافق نامه سه جانبه ایران، هند و افغانستان ایجاد ظرفیت ۸۰ میلیارد دلاری ترانزیت با راه‌اندازی راه‌آهن چابهار-زاهدان/راه آهن چابهار – زاهدان؛ شاهراه اقتصادی کشورهای منطقه خواهد بود بخش معدنی پتانسیل استفاده نشده استان است/بندر چابهار می تواند هاب توزیع مواد معدنی لحاظ شود و به زودی سومین قطب تجاری کشور در منطقه جنوب و سکوی پرتاب و تحول عظیم استان سیستان و بلوچستان خواهد شد پیشنهادات بندر چابهار در نشست تخصصی با سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت/افزایش نرم تخلیه و بارگیری به ۴ و نیم تا ۵ میلیون تن تا پایان سال ۹۹ برگزاری اولین مانور امداد و نجات و اطفاء حریق مایعات قابل اشتعال در حین سوختگیری تجهیزات بندری طرح توسعه بندر چابهار فراتر از برنامه زمان ‌بندی در حال اجراست برگزاری تمرین (Drill) مقابله با آلودگی نفتی با محوریت استفاده از مواد دیسپرسنت در بندر چابهار توسعه زیرساخت های مخابراتی و ارتباطات دریایی نوار ساحلی جنوب شرق کشور در قالب پروژه های مخابرات دریایی سواحل مکران نصب آینه های محدب سقفی در ورودی و خروجی درب های بنادر شهید بهشتی و شهید کلانتری چابهار
بهای معاملات طلا بدنبال سقوط ارزش دلار به پایین‌ترین سطح در دو ماه گذشته و افزایش تقاضا برای این فلز گرانبها به عنوان دارایی جایگزین، افزایش یافت.

به نقل از بلومبرگ، معاملات طلا برای تحویل در ماه آوریل در بازار کامکس نیویورک، 1.4 درصد صعود کرد و به هزار و 748 دلار و 40 سنت در هر اونس رسید. بهای این فلز در معاملات الکترونیکی به هزار و 752 دلار و 60 سنت رسید. معاملات حجم بالای طلا از ابتدای سال 2012 تاکنون، 12 درصد صعود بها داشته است.

طلا که در دو روز معامله گذشته با سقوط بها روبرو شده بود، پس از اظهارات بن برنانکه، رییس بانک مرکزی آمریکا، که مجددا تکرار کرد وضعیت بازار کار آمریکا هنوز بهبود نیافته است و موجب تقویت تقاضا برای این فلز به عنوان پناهگاه مطمئن سرمایه گذاری شد، افزایش یافت.

نقره برای تحویل در ماه مارس در بازار کامکس، 1.3 درصد افزایش یافت و به 34.194 دلار در هر اونس رسید.

بهای معاملات پلاتین برای تحویل در ماه آوریل در بازار بورس کالای نیویورک، 1.5 درصد افزایش یافته و به هزار و 654 دلار و 80 سنت در هر اونس رسید. معاملات پالادیم برای تحویل در ماه مارس، 0.5 درصد افزایش یافته و به 709.15 دلار در هر اونس رسید.

 

ارزش دلار در برابر سبدی از ارزهای بزرگ، 0.7 درصد کاهش یافت و به پایین‌ترین سطح از نهم دسامبر رسید.

۱۹ بهمن ۱۳۹۰ ۱۳:۵۵
ایسنا |
کد خبر : ۱۰,۹۲۰

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید