ورود 4 کشتی حامل نهاده های دامی از ابتدای مهرماه امسال در بندر چابهار/ تخلیه و بارگیری کالای اساسی؛ مهم ترین اولویت بندر چابهار/ لزوم توجه دولت به افزایش جریان مبادلات کالایی در چابهار برگزاری جشن هفته وحدت در بندر چابهار ارتقای ارتباطات دریایی کشور در گرو تکمیل و اجرای طرح جامع/ روند مثبت پیشرفت پروژه های زیرساختی بندر چابهار اولین جلسه کمیته مخابرات دریایی بنادر جنوبی کشور در بندر چابهار افزایش 63 درصدی عملیات تخلیه و بارگیری کالا در بندر چابهار نرم مثبت تخلیه و بارگیری کالاهای اساسی در بندر چابهار/بارگیری و خروج 70 درصد کالاهای اساسی تخلیه شده مانور امداد و نجات و اطفای حریق شناورهای سنتی در بندر چابهار برگزار شد پهلوگیری 6 کشتی حامل 340 هزار تن کالای اساسی در بندر چابهار/ خروج روزانه 2500 تن کالا از بندر چابهار برگزاری مانور آمادگی مقابله با آلودگی نفتی در بندر چابهار تسهیلات ویژه به خطوط کشتیرانی و سرمایه‌گذارانی که کالای صادراتی و وارداتی خود را از طریق چابهار عبور دهند/ شناسایی فرصت های سرمایه گذاری در بندر شهید بهشتی چابهار/ عزم خوبی برای رونق چابهار شکل گرفته است
رییس سازمان توسعه تجارت ایران با بیان جزییاتی از قانون صادرات و واردات سال 91 از تغییرات توضیحات 200 کالا، ادامه ممنوع بودن واردات محصولات کشاورزی و ثابت ماندن تعرفه واردات خودرو خبر داد.

حمید صافدل که چند روز پیش از انتشار کتاب مقررات صادرات و واردات سال 91 تا پایان امسال خبر داده بود، در توضیح جزییات این کتاب عنوان کرد: متوسط میزان تغییر تعرفه‌ها را اکنون نمی‌توان اعلام کرد، اما پس از اعلام و ابلاغ تعرفه‌های جدید می‌توان این رقم را محاسبه کرد.

وی از جمله تغییرات اعمال‌شده را مربوط به تغییرات توضیحات 200 مورد کالا ذکر کرد و افزود: این تغییرات به پیشنهاد گمرک ایران بوده است. گمرک با توجه به کنوانسیون جهانی مربوطه این پیشنهادات را اعلام کرد که مثلا یک کالا را به چند گروه کالایی تقسیم‌بندی کرده‌ایم.

صافدل اضافه کرد: مثلا دوربین در گذشته تنها یک کاربرد داشت، اما اکنون چند رسانه‌ای شده و قابلیت ضبط صوت و موارد دیگر را هم دارد که با توجه به این نوع تغییرات، شرح توضیحات 200 کالا تغییر کرده است.

صافدل با بیان این‌که این اتفاق هیچ اثری بر تعرفه‌های وارداتی ندارد، گفت: علاوه بر این، گروه قابل توجه اقلام کشاورزی که در مورد آن‌ها، طی سال گذشته، وزارت جهاد کشاورزی پیشنهاداتی داده بود، برای درج در کتاب مقررات صادرات و واردات سال آینده نیز این وزارت‌خانه نظرات خود را ارائه داده است.

وی با تصریح این‌که طبق پیشنهادات درج شده وزارت‌ جهاد کشاورزی در کتاب مقررات صادرات و واردات سال 91 ، ممنوعیت‌های اعلام‌شده وزارت جهاد کشاورزی کماکان ادامه دارد، بیان کرد: وزارت جهاد کشاورزی همچنین در مورد برخی‌ محصولات، سیاست فصلی را اعمال کرده که وارد‌کننده‌ها موظف هستند در فصل برداشت این محصولات محدودیت‌های اعلام شده را مدنظر قرار دهند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت خاطرنشان کرد: از جمله واردات ممنوعه مربوط به محصولاتی مانند هلو، شفتالو و انگور است که به اندازه‌ کافی از این محصول‌ها در ایران تولید می‌شوند و حتی ایران از این محصولات صادرات هم می‌کند.

وی در مورد تعرفه واردات خودرو عنوان کرد: در مورد تعرفه‌ واردات خودرو هیچ تغییری نداشتیم و به نظر می‌رسد پیشنهادی هم در این مورد نداشته باشیم که پیشنهادی به ما نشده است.

صافدل خاطرنشان کرد: در قیمت‌گذاری خودرو نیز کماکان سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولید‌کنندگان نظارت می‌کند.

۸ اسفند ۱۳۹۰ ۱۳:۵۱
ایسنا |
کد خبر : ۱۱,۳۹۴

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید