پیام تبریک مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان به مناسبت دهه فجر پهلوگیری اولین کشتی 60 هزار تنی گندم وارداتی در بندر شهید بهشتی چابهار/ورود همزمان ۲ کشتی ۶۰ و ۶۶ هزار تنی کالای اساسی به بندر چابهار تمدید مجوز تطویل موج شکن غربی بندر صیادی رمین نقش کلیدی روابط عمومی در افزایش سهم تجارت بنادر/ بندر چابهار پشتیبان و سوپاپ اطمینان بنادر کشور مسئولان روابط عمومی بنادر باید در تمامی تصمیم سازی های راهبردی حضور داشته باشند/ ظرفیت بی نظیر بندر چابهار برای توسعه کشور/ ضرورت تجهیز روابط عمومی به ابزار و تجهیزات نوین/ توسعه گردشگری دریایی نیازمند تبلیغات وسیع و هوشمندانه تمدید مجوز ساخت دستک رسوب گیر بندر صیادی بریس اولویت ارتقای توان عملیاتی و نقش لجستیکی بندر چابهار آینده بندر چابهار در نگاه رئیس جمهور/نقش کلیدی بندر چابهار در حمل و نقل کشورهای منطقه ضرورت همکاری ایران و هند برای تهیه تجهیزات ساخت بنادر و شبکه ریلی چابهار/ زیرساخت های لازم برای تحقق شبکه ریلی در بندر چابهار وجود دارد بهینه سازی و افزایش ظرفیت خط انتقال برق طرح توسعه بندر شهید بهشتی
رییس سازمان توسعه تجارت ایران با بیان جزییاتی از قانون صادرات و واردات سال 91 از تغییرات توضیحات 200 کالا، ادامه ممنوع بودن واردات محصولات کشاورزی و ثابت ماندن تعرفه واردات خودرو خبر داد.

حمید صافدل که چند روز پیش از انتشار کتاب مقررات صادرات و واردات سال 91 تا پایان امسال خبر داده بود، در توضیح جزییات این کتاب عنوان کرد: متوسط میزان تغییر تعرفه‌ها را اکنون نمی‌توان اعلام کرد، اما پس از اعلام و ابلاغ تعرفه‌های جدید می‌توان این رقم را محاسبه کرد.

وی از جمله تغییرات اعمال‌شده را مربوط به تغییرات توضیحات 200 مورد کالا ذکر کرد و افزود: این تغییرات به پیشنهاد گمرک ایران بوده است. گمرک با توجه به کنوانسیون جهانی مربوطه این پیشنهادات را اعلام کرد که مثلا یک کالا را به چند گروه کالایی تقسیم‌بندی کرده‌ایم.

صافدل اضافه کرد: مثلا دوربین در گذشته تنها یک کاربرد داشت، اما اکنون چند رسانه‌ای شده و قابلیت ضبط صوت و موارد دیگر را هم دارد که با توجه به این نوع تغییرات، شرح توضیحات 200 کالا تغییر کرده است.

صافدل با بیان این‌که این اتفاق هیچ اثری بر تعرفه‌های وارداتی ندارد، گفت: علاوه بر این، گروه قابل توجه اقلام کشاورزی که در مورد آن‌ها، طی سال گذشته، وزارت جهاد کشاورزی پیشنهاداتی داده بود، برای درج در کتاب مقررات صادرات و واردات سال آینده نیز این وزارت‌خانه نظرات خود را ارائه داده است.

وی با تصریح این‌که طبق پیشنهادات درج شده وزارت‌ جهاد کشاورزی در کتاب مقررات صادرات و واردات سال 91 ، ممنوعیت‌های اعلام‌شده وزارت جهاد کشاورزی کماکان ادامه دارد، بیان کرد: وزارت جهاد کشاورزی همچنین در مورد برخی‌ محصولات، سیاست فصلی را اعمال کرده که وارد‌کننده‌ها موظف هستند در فصل برداشت این محصولات محدودیت‌های اعلام شده را مدنظر قرار دهند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت خاطرنشان کرد: از جمله واردات ممنوعه مربوط به محصولاتی مانند هلو، شفتالو و انگور است که به اندازه‌ کافی از این محصول‌ها در ایران تولید می‌شوند و حتی ایران از این محصولات صادرات هم می‌کند.

وی در مورد تعرفه واردات خودرو عنوان کرد: در مورد تعرفه‌ واردات خودرو هیچ تغییری نداشتیم و به نظر می‌رسد پیشنهادی هم در این مورد نداشته باشیم که پیشنهادی به ما نشده است.

صافدل خاطرنشان کرد: در قیمت‌گذاری خودرو نیز کماکان سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولید‌کنندگان نظارت می‌کند.

۸ اسفند ۱۳۹۰ ۱۳:۵۱
ایسنا |
کد خبر : ۱۱,۳۹۴

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید