پیام تبریک مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان به مناسبت دهه فجر پهلوگیری اولین کشتی 60 هزار تنی گندم وارداتی در بندر شهید بهشتی چابهار/ورود همزمان ۲ کشتی ۶۰ و ۶۶ هزار تنی کالای اساسی به بندر چابهار تمدید مجوز تطویل موج شکن غربی بندر صیادی رمین نقش کلیدی روابط عمومی در افزایش سهم تجارت بنادر/ بندر چابهار پشتیبان و سوپاپ اطمینان بنادر کشور مسئولان روابط عمومی بنادر باید در تمامی تصمیم سازی های راهبردی حضور داشته باشند/ ظرفیت بی نظیر بندر چابهار برای توسعه کشور/ ضرورت تجهیز روابط عمومی به ابزار و تجهیزات نوین/ توسعه گردشگری دریایی نیازمند تبلیغات وسیع و هوشمندانه تمدید مجوز ساخت دستک رسوب گیر بندر صیادی بریس اولویت ارتقای توان عملیاتی و نقش لجستیکی بندر چابهار آینده بندر چابهار در نگاه رئیس جمهور/نقش کلیدی بندر چابهار در حمل و نقل کشورهای منطقه ضرورت همکاری ایران و هند برای تهیه تجهیزات ساخت بنادر و شبکه ریلی چابهار/ زیرساخت های لازم برای تحقق شبکه ریلی در بندر چابهار وجود دارد بهینه سازی و افزایش ظرفیت خط انتقال برق طرح توسعه بندر شهید بهشتی
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: برای اجرای طرح انتقال حوزه به حوزه آب برای نجات دریاچه ارومیه امسال 25میلیارد تومان اعتبار گذاشته شد که با پیگیریهای صورت گرفته و دستور مساعد رییس جمهور این میزان به بیش از 100 میلیارد تومان افزایش خواهد یافت.
محمد جواد محمدی زاده  با اشاره به مطالعات صورت گرفته در مورد تالابهای کشور افزود: بر این اساس یک مطالعه یکپارچه مدیریتی برای هر کدام از تالابهای کشور در دستور کار قرار گرفت که در این راستا مطالعه روی تالابهای زریوار، شادگان، هورالعظیم، هامون و دریاچه ارومیه انجام شد.

وی اظهارداشت: با انجام مطالعات صورت گرفته چندین راهکار برای نجات دریاچه ارومیه در نظر گرفته شد که یکی از آنها انتقال آب حوزه به حوزه بود که قرار است اعتبار آن با دستور مساعد رئیس جمهور افزایش یابد.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست ادامه داد: همچنین وزارت جهاد کشاورزی از محل تسهیلاتی که شبکه بانکی برای اصلاح روشهای آبیاری می دهد، مبلغ 264 میلیارد تومان برای اصلاح روشهای آبیاری در حوزه آبخیز دریاچه ارومیه تخصیص داد که به استانها نیز ابلاغ شد.

وی در ادامه به سند چشم انداز در مورد بحث تالابها اشاره کرد و گفت: دراین سند تاکید شده که مدیریت تالابها باید علمی و قابل قبول باشد که در بند پنجم این اساسنامه موضوع قانونگذاری آیین نامه های اجرایی مطرح شده است.

محمدی زاده ادامه داد: در این زمینه کارگروهی با مسئولیت معاون اول رئیس جمهور، وزرای جهاد کشاورزی، نیرو، کشور و راه و شهرسازی، معاونت برنامه ریزی ریاست جمهوری و رئیس سازمان حفاظت محیط یست شکل گرفته که شکل گیری چنین ساختاری در این زمینه بسیار بدیع است.

به گفته وی، این ساز و کار طراحی و به تصویب دولت رسید ، جلسات آن نیز به طور منظم تشکیل می شود و آثار بسیارخوبی نیز به همراه داشته است. به عبارتی در تاریخ کشور ما حتی یک دهم توجهی که اکنون به تالابها می شود ، نشده بود.
۹ اسفند ۱۳۹۰ ۱۳:۲۷
مهر |
کد خبر : ۱۱,۴۳۰

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید