ورود 4 کشتی حامل نهاده های دامی از ابتدای مهرماه امسال در بندر چابهار/ تخلیه و بارگیری کالای اساسی؛ مهم ترین اولویت بندر چابهار/ لزوم توجه دولت به افزایش جریان مبادلات کالایی در چابهار برگزاری جشن هفته وحدت در بندر چابهار ارتقای ارتباطات دریایی کشور در گرو تکمیل و اجرای طرح جامع/ روند مثبت پیشرفت پروژه های زیرساختی بندر چابهار اولین جلسه کمیته مخابرات دریایی بنادر جنوبی کشور در بندر چابهار افزایش 63 درصدی عملیات تخلیه و بارگیری کالا در بندر چابهار نرم مثبت تخلیه و بارگیری کالاهای اساسی در بندر چابهار/بارگیری و خروج 70 درصد کالاهای اساسی تخلیه شده مانور امداد و نجات و اطفای حریق شناورهای سنتی در بندر چابهار برگزار شد پهلوگیری 6 کشتی حامل 340 هزار تن کالای اساسی در بندر چابهار/ خروج روزانه 2500 تن کالا از بندر چابهار برگزاری مانور آمادگی مقابله با آلودگی نفتی در بندر چابهار تسهیلات ویژه به خطوط کشتیرانی و سرمایه‌گذارانی که کالای صادراتی و وارداتی خود را از طریق چابهار عبور دهند/ شناسایی فرصت های سرمایه گذاری در بندر شهید بهشتی چابهار/ عزم خوبی برای رونق چابهار شکل گرفته است
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: برای اجرای طرح انتقال حوزه به حوزه آب برای نجات دریاچه ارومیه امسال 25میلیارد تومان اعتبار گذاشته شد که با پیگیریهای صورت گرفته و دستور مساعد رییس جمهور این میزان به بیش از 100 میلیارد تومان افزایش خواهد یافت.
محمد جواد محمدی زاده  با اشاره به مطالعات صورت گرفته در مورد تالابهای کشور افزود: بر این اساس یک مطالعه یکپارچه مدیریتی برای هر کدام از تالابهای کشور در دستور کار قرار گرفت که در این راستا مطالعه روی تالابهای زریوار، شادگان، هورالعظیم، هامون و دریاچه ارومیه انجام شد.

وی اظهارداشت: با انجام مطالعات صورت گرفته چندین راهکار برای نجات دریاچه ارومیه در نظر گرفته شد که یکی از آنها انتقال آب حوزه به حوزه بود که قرار است اعتبار آن با دستور مساعد رئیس جمهور افزایش یابد.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست ادامه داد: همچنین وزارت جهاد کشاورزی از محل تسهیلاتی که شبکه بانکی برای اصلاح روشهای آبیاری می دهد، مبلغ 264 میلیارد تومان برای اصلاح روشهای آبیاری در حوزه آبخیز دریاچه ارومیه تخصیص داد که به استانها نیز ابلاغ شد.

وی در ادامه به سند چشم انداز در مورد بحث تالابها اشاره کرد و گفت: دراین سند تاکید شده که مدیریت تالابها باید علمی و قابل قبول باشد که در بند پنجم این اساسنامه موضوع قانونگذاری آیین نامه های اجرایی مطرح شده است.

محمدی زاده ادامه داد: در این زمینه کارگروهی با مسئولیت معاون اول رئیس جمهور، وزرای جهاد کشاورزی، نیرو، کشور و راه و شهرسازی، معاونت برنامه ریزی ریاست جمهوری و رئیس سازمان حفاظت محیط یست شکل گرفته که شکل گیری چنین ساختاری در این زمینه بسیار بدیع است.

به گفته وی، این ساز و کار طراحی و به تصویب دولت رسید ، جلسات آن نیز به طور منظم تشکیل می شود و آثار بسیارخوبی نیز به همراه داشته است. به عبارتی در تاریخ کشور ما حتی یک دهم توجهی که اکنون به تالابها می شود ، نشده بود.
۹ اسفند ۱۳۹۰ ۱۳:۲۷
مهر |
کد خبر : ۱۱,۴۳۰

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید