ثبت رکورد ٢٨ درصدی ترانزیت خارجی در دروازه ملل / واردات ۶۱ هزار تن گندم اهدایی هند به افغانستان از طریق بندر شهید بهشتی چابهار/ ویترین متنوع بزرگترین بندر اقیانوسی کشور در ترانزیت خارجی بهره برداری از پنج پروژه بزرگ عمرانی و تجهیزاتی بندر چابهار تا پایان سال/ پروژه های عمرانی بندر چابهار با بیش از ۴۶۰ میلیارد تومان اعتبار و اشتغال زایی مستقیم 708 نفر در دست اجراست گامی دیگر در مسیر رونق تجارت بندر چابهار/ورود اولین محموله شکر صادراتی هند به افغانستان پیام تبریک مدیر کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان به مناسبت روز کارمند لزوم هم افزایی دستگاه های اجرایی جهت احیای سفرهای دریایی از دروازه ملل/ اشتغال نیروی های بومی در پروژه های عمرانی بندر شهید بهشتی/همت والای بندر چابهار در توسعه زیرساخت ها با عملیات تیم تخصصی بندر چابهار شناور به گل نشسته از ساحل جدا شد پیام تبریک مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان به مناسبت هفته دولت تداوم انتقال محموله های ترانزیتی گندم اهدایی هند به افغانستان از طریق بندر چابهار/هم افزایی دستگاه های اجرایی استان لازمه پایداری ترانزیت کالا نشست رئیس و اعضای هیأت علمی دانشگاه علم و صنعت در بندر شهید بهشتی چابهار/ارتقاء دانش فنی مدیران و کارکنان بندر چابهار صادرات اولین محموله سنگ کوپ مرمر از طریق بندر شهید بهشتی چابهار/ استفاده از ظرفیت های استراتژیک بندر چابهار برای صادرات کالای معدنی
مدیرکل بنادرو دریانوردی استان گیلان با بیان اینکه پایه و اساس تولید؛خدمات است گفت:خدمات رسانی روان و اصولی نقش مهمی در توسعه واردات مواد اولیه ، صادرات و ترانزیت کالاها دارد و می تواند به کاهش قیمت تمام شده کالاها نیز کمک کند.
"فرهادمنتصر کوهساری" در گفتگو با مانا درباره راهکار تحقق شعار تولید ملی حمایت از سرمایه و کارایرانی به نقش خدمات را مهم دانست و اضافه کرد: خدمات ارائه شده در بخش تخلیه و بارگیری کالا ، کشتیرانی ،حمل و نقل جاده ای ،ریلی و ...همه می تواند نقش مهمی در کاهش قیمت تمام شده کالاها داشته باشد.
وی افزود:اگر بخواهیم در بحث ترانزیت و صادرات با کشورهای همجوار رقابت و نیاز داخل را نیز تامین کنیم نیازمند این هستیم که با استراتژی و برنامه ریزی درست ؛عملکرد خوبی را در بخش خدمات ارائه دهیم .
مدیرکل بنادرو دریانوردی استان گیلان درباره برنامه های این ادره کل در تحقق این شعار و بالابردن کیفیت خدمات ارائه شده در این بخش گفت:در این راستا برنامه ریزی های متعددی به منظور ارائه خدمات و سرویس های دقیق با هدف کاهش زمان و تحمیل هزینه های کمتر به صاحبان کالا وکشتیرانی ها تدوین شده است که از جمله آن می توان به مدیریت زمان ماندگاری کشتی در بندر (سرویس تایم ) اشاره کرد .
وی در این خصوص توضیح داد :با کاهش ماندگاری کشتی دربندر ؛ هزینه بندری کشتیرانی ها و همچنین هزینه صاحبان کالا به میزان چشمگیری کاهش خواهد یافت.
به گفته کوهساری در حال حاضر میزان ماندگاری کشتی در بندر انزلی از 5.1 روز قبل ازسال 82 به 1.2 روز رسیده است .
وی افزایش کارایی و اثربخشی بندر ، استفاده بهینه از منابع انسانی ، زیرساختها و روساختها ، ایجاد رقابت بین ترمینال اپراتورها و جذب صاحبان کالا را از دیگر برنامه های اداره کل بنادرو دریانوردی استان گیلان در سال جاری دانست.
مدیرکل بنادرو دریانوردی استان گیلان ادامه اجرای طرح توسعه بندر انزلی را از دیگر برنامه های این اداره کل عنوان کرد و گفت: در حال حاضر عملیات ساخت موج شکن های این طرح به پایان رسیده و هم اکنون در حال طی مراحل پایانی زیباسازی و ایمن سازی این موج شکن ها هستیم .
وی به ساخت پنح پست اسکله جدید در بندر انزلی شامل سه اسکله کارگو (کالای عمومی )و دو اسکله سوختی اشاره کرد و گفت:مناقصه انتخاب پیمانکار ساخت این اسکله برگزار شد است که تا 25 فروردین ماه پیمانکار مربوطه انتخاب خواهد خواهد شد .
مدیرکل بنادرو دریانوردی استان گیلان با بیان اینکه باشروع ساخت این اسکله ها تعداد اسکله های بندر انزلی از 11 پست فعلی به 16 پست افزایش خواهد یافت گفت:در نهایت و در پایان طرح توسعه بندرانزلی تعداد اسکله های این بندر به 25 پست بالغ خواهد شد.
کوهساری با بیان اینکه عملیات لایروبی بندر انزلی به میزان یک میلیون متر مکعب در حال انجام است گفت: استفاده از سیستم نرم افزاری روز دنیا که تاثیر مهمی در اجرای فرایندها و مدت زمان ارائه خدمات دارد از دیگر برنامه های ما در سال جاری است.
وی با اشاره به آماده بودن اسکله و ترمینال مسافری بندر انزلی گفت:برای راه اندازی خط کشتیرانی مسافری در بندر انزلی مشکلی به لحاظ زیرساختها وجود ندارد تنها بخش خصوصی باید به خرید کشتی اقدام کند که در این زمینه راهکارهای مختلفی وجود دارد.
۱۵ فروردین ۱۳۹۱ ۱۲:۵۳
مانا |
کد خبر : ۱۲,۲۵۸

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید