هیچ دستگاهی از بندر چابهار خارج نمی شود/ عزم جزم دروازه ملل برای ارائه خدمات مطلوب به صاحبان کالا سومین کشتی ترانزیتی افغانستان از طریق بندر چابهار عازم هند شد / بندر شهید بهشتی چابهار؛ زمینه ساز تقویت ظرفیت های توافق نامه سه جانبه ایران، هند و افغانستان ایجاد ظرفیت ۸۰ میلیارد دلاری ترانزیت با راه‌اندازی راه‌آهن چابهار-زاهدان/راه آهن چابهار – زاهدان؛ شاهراه اقتصادی کشورهای منطقه خواهد بود بخش معدنی پتانسیل استفاده نشده استان است/بندر چابهار می تواند هاب توزیع مواد معدنی لحاظ شود و به زودی سومین قطب تجاری کشور در منطقه جنوب و سکوی پرتاب و تحول عظیم استان سیستان و بلوچستان خواهد شد پیشنهادات بندر چابهار در نشست تخصصی با سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت/افزایش نرم تخلیه و بارگیری به ۴ و نیم تا ۵ میلیون تن تا پایان سال ۹۹ برگزاری اولین مانور امداد و نجات و اطفاء حریق مایعات قابل اشتعال در حین سوختگیری تجهیزات بندری طرح توسعه بندر چابهار فراتر از برنامه زمان ‌بندی در حال اجراست برگزاری تمرین (Drill) مقابله با آلودگی نفتی با محوریت استفاده از مواد دیسپرسنت در بندر چابهار توسعه زیرساخت های مخابراتی و ارتباطات دریایی نوار ساحلی جنوب شرق کشور در قالب پروژه های مخابرات دریایی سواحل مکران نصب آینه های محدب سقفی در ورودی و خروجی درب های بنادر شهید بهشتی و شهید کلانتری چابهار
تجلیل از شرکتهای برتر در زمینه فعالیتهای بندری و دریایی بندر انزلی
مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان در جریان تجلیل از شرکتهای برتر در فعالیتهای بندری و دریایی به دستاوردهای اداره کل بنادر و دریانورد گیلان اشاره کرد و گفت ...

مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان در جریان تجلیل از شرکتهای برتر در فعالیتهای بندری و دریایی به دستاوردهای این اداره کل اشاره کرد و گفت : این اداره کل همگام با سند چشم انداز 1404 افتخار دارد در طی سه سال متوالی به عنوان دستگاه پیشرو در سند چشم انداز نظام موفق به کسب جایزه ملی بهره وری شود و بهره وری موجود در بنادر گیلان با استفاده از فن آوری روز همگام با حمایت از تولید ملی است .

مهندس کوهساری با بیان این مطلب که این موفقیت در توسعه اقتصادی منطقه نقش موثری را به همراه خواهد داشت افزود : انجام مطالعات راهبردی و جذب منابع دولت همراه با منابع انسانی کارآمد و حضور شرکت های مجرب بخش خصوصی منتج به این موفقیت شده و در این راستا اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان نیز در جهت پیشرفت توسعه و بالندگی اقتصاد کشور از سال 87 با مکلف کردن خود در راستای منویات گهربار مقام معظم رهبری به عملکرد جدیدی دست یافته است .

وی دراین رابطه تصریح کرد : مجموعه بنادر و دریانوردی گیلان در سال 1387که به سال خلاقیت  و نوآوری از سوی مقام معظم رهبری مزین شده بود یا تاکید بر فکر اندیشه و استعدادهای بومی رسالت خود را برای رسیدن به سند چشم انداز نظام با جدیت دنبال کرد .

وی با اشاره به این که در سال 1388 که سال اصلاح الگوی مصرف نامگذاری شده بود و در این رابطه با برنامه ریزی صورت گرفته در جهت کاهش هزینه ها و افزایش بهره وری گام جدید دیگری در عرصه گسترش فعالیت های بنادر گیلان آغاز شد یادآور گردید : در سال 1389 سال همت مضاعف و کار مضاعف همه تلاش  های این مجموعه بزرگ جهت به ثمر نشستن پروژه های بخش دریایی استان آغاز در این سال حرکت جدیدی در عرصه حمل و نقل دریایی استان شروع شد .

مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان با تاکید به این که از سال 1387 ملقب شدن هر سال به یک عنوان پایه و آغاز برای سرفصل های همه سالهای دیگر نیز قرار گرفت اضافه کرد : در سال گذشته که به نام سال جهاد اقتصادی از سوی رهبر معظم انقلاب عنوان شد این اداره کل با بهره مندی از منویات مقام معظم رهبری از سال 87 همواره کلیه رئوس برنامه ها و فعالیت های اقتصادی خود را با محوریت تاکید رهبر انقلاب اسلامی آغاز و خوشبختانه  آمار مربوط به سال 90 به عنوان سال جهاد اقتصادی نشان از کار آمدی و کارایی همراه با بهره وری مناسب مجموعه پرسنل و بخش خصوصی بنادر گیلان دارد .

مهندس کوهساری سال جاری را  که به عنوان سال تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی   توسط مقام معظم رهبری نامگذاری شده را یکی از مولفه های بسیار ارزشمند آغاز یک حرکت گروهی در جهت حمایت از تولیدات داخلی ارزیابی کرد .

مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان تاکید کرد : در حال حاضر با پتانسیل و ظرفیتی که در بنادر و دریانوردی استان گیلان فراهم است می توان از توانمندی بخش خصوصی ایرانی برای ساخت بنادر در کشورهای روسیه از جمله بنادر الیا، اکتائو ماخاچ کالا کشور قزاقستان  ، باکو آذربایجان و ترکمن باشی .... برنامه ریزی  کرد . وی خاطر نشان کرد : سرمایه انسانی از سرمایه های بسیار ارزشمند است امروزه علی رغم اینکه در دنیا سیستم IT به عنوان یک شبکه فراگیر در بازاریابی و بازارشناسی دنیا  نقش موثری دارد اما از سوی دیگر منابع انسانی رمز موفقیت شاهکارهای اقتصادی است .

مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان توسعه بنادر گیلان از جمله انزلی را بسیار ضروری دانست و عنوان کرد : توسعه بندرانزلی و حتی ایجاد بنادر کوچک در استان الزامی است زیرا هم اکنون بازار مناسبی در اطراف ایران وجود دارد که در بحث ترانزیت گندم ، فولاد ، سوخت می توانیم بنادر خود را به بنادر تخصصی تبدیل کنیم . وی ظرفیت و توانمندی بندرانزلی به عنوان بندر نخست عملیات تخلیه و بارگیری کشور را بسیار حائز اهمیت دانست و یادآور شد : بندرانزلی هم اکنون   150 میلیارد تومان قرارداد مناقصه  به پیمانکار دارد که 40 میلیارد تومان در سال قبل در انزلی سر مایه گذاری شده است.     . به گفته وی برای پنج پست اسکله مبلغ 50 میلیارد تومان مناقصه به پیمانکار در حال اجرا است و در قرارداد جداگانه ای ساخت یک پست اسکله ی تفریحی ، گردشگری و مسافری . مبلغ یک میلیارد و چهارصد و بیست میلیون تومان منعقد شده که تا آبان ماه سال جاری به بهره برداری می رسد .

مهندس کوهساری در ادامه با اشاره به توانمدی بندرانزلی در اقتصاد کشور افزود : بندرانزلی در سال 84 که دارای 35 هکتار مساحت بود هم اکنو ن به 100 هکتار افزایش یافته  که ماهیانه ظرفیت پذیرش 200 فروند کشتی را دارد و سالانه بیش از دو هزار فروند کشتی در این بندر پهلوگیری می شود . وی با بیان اینکه 30 فروند کشتی با پرجم جمهوری اسلامی ایران و مالکیت ایرانی در آبهای خزر تردد می کنند ادامه داد : 80 درصد کشتی هایی که در آب های خزر تردد می کنند کشتی های خارجی هستند و در حال حاظر از 100 درصد کالا 20 درصد با ناوگان ایرانی حمل می گردد و ما باید در فاز اول از 20 درصد به 40 درصد ناوگان خودمان را افزایش داده و این ظرفیت می تواند ضمن ایجاد رونق اقتصادی و اشتغال پایدار در کاهش قیمت تمام شده ودر خروج ارز از کشور نقش موثری داشته باشد . مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان با تاکید بر این که بندرانزلی با 11 پست اسکله با ظرفیت واقعی 5/4 میلیون تن و اسمی 7 میلیون تن در جشم انداز آینده در سال 1394 به 11 میلیون تن ظرفیت واقعی و 17 میلیون تن ظرفیت اسمی خواهد رسید و  برای رسیدن به این برنامه در سال 1394 طرح توسعه بندرانزلی با ساخت موج شکن های غربی و شرقی به طول سه کیلومتر که در کمتر از 30 ماه همراه با ساخت دایک به طول حدود 2 کیلومتر احداث شده است .

وی افزود : انجام لایروبی دو میلیون متر مکعب ، احداث اسکله های سوختی ، کالای عمومی و مسافری ، افزایش ضریب ایمنی بندر و استفاده از ظرفیت های موجود بندر که موجب افزایش کارایی و بهره وری از زیر ساخت ها و روساخت ها و منابع انسانی می شود نقش موثری در توسعه بندرانزلی خواهد داشت .

شایان ذکر است در این مراسم از شرکت های برتر در عملیات تخلیه و بارگیری ، ایمنی ، حمل و نقل دریایی در زمینه صادرات ، واردات ، ترانزیت ، ترانزیت سوخت و جمعی از پرسنل این اداره کل تقدیر بعمل آمد .

 

bahrevari1 

 

bahrevari3 

۵ تیر ۱۳۹۱ ۱۳:۱۹
کد خبر : ۱۳,۶۰۶

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید