طرح توسعه بندر چابهار فراتر از برنامه زمان ‌بندی در حال اجراست برگزاری تمرین (Drill) مقابله با آلودگی نفتی با محوریت استفاده از مواد دیسپرسنت در بندر چابهار نصب آینه های محدب سقفی در ورودی و خروجی درب های بنادر شهید بهشتی و شهید کلانتری چابهار بندر چابهار می‌تواند پاسخگوی ترخیص و‌ تامین تمام نیازهای کشور باشد/ کاهش زمان جابجایی کالاهای اساسی از هند به افغانستان به یک هفته پیام مدیر کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان به مناسبت "روز جهانی دریانورد" اولین محموله سیمان صادراتی جامبوبگ از بندر شهید کلانتری چابهار/ حمل مستقیم محموله صادراتی از کامیون به شناور/ تامین بار برگشتی شناورهای فلزی با صادرات از بندر شهید کلانتری تصویب کاهش ۲۵ درصدی سود بازرگانی کالاهای وارده از طریق بندر شهید بهشتی ورود چهارمین محموله گندم اهدایی ترانزیتی هندوستان به افغانستان به بندر شهید بهشتی چابهار تیم تخصصی بندر چابهار پیشتاز در حوزه دریایی بین المللی /مسئول کنترل و بازرسی کشتی های بندر چابهار عضو منتخب سازمان بین المللی دریانوردی بهره مندی از مزایای قوانین مناطق آزاد در بزرگترین بندر اقیانوسی کشور/ هم افزایی بندر و منطقه آزاد چابهار برای بهره گیری صاحبان کالا و فعالین اقتصادی از تخفیفات و معافیتها
معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری گیلان گفت: در صورت تأمین شدن اعتبار، طرح سالم‌سازی دریا در نوار ساحلی گیلان در تعطیلات تابستان اجرا می‌شود.

فردین پورهادی  بیان کرد: در برنامه‌ریزی انجام‌شده برای این طرح که با هدف پر کردن اوقات فراغت گردشگران و مسافران و با نظارت اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری گیلان انجام می‌شود، ورزش‌های ساحلی مانند والیبال و فوتبال ساحلی، جشنواره‌های بومی، موسیقی زنده‌ی سنتی، جشنواره‌ی ماسه‌های شنی، ورزش‌های آبی، مسابقات فرهنگی و ورزشی پیش‌بینی شده‌اند.

به گفته‌ی او، در این طرح شهرهای رودسر، لنگرود، حاجی‌بکنده، امین‌آباد و گیسون تالش به‌عنوان پنج پایلوت در اولویت قرار دارند. همچنین منطقه‌ی آزاد انزلی برنامه‌های خاصی را برای این ایام پیش‌بینی کرده است.

وی با تأکید بر این‌که اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری گیلان تکلیف کمک به ایجاد زیرساخت در تفرجگاه‌ها را برعهده دارد، ادامه داد: طرح سالم‌سازی در حالت کلی در نوار ساحلی برعهده‌ی شهرداری است و این اداره کل در طرح‌های عمرانی، به‌سازی و تعمیر و تجهیز نوار ساحلی دریا فقط کمک می‌کند. به همین دلیل، اعتباری محدود در این زمینه دارد و برنامه‌های نرم‌افزاری مانند هنری، فرهنگی و بومی را با هدف ماندگاری مسافران اجرا می‌کند.

پورهادی با اشاره به اختصاص یافتن سه‌میلیارد و 400میلیون تومان برای به‌سازی، تعمیر و تجهیز نوار ساحلی در 9 شهر ساحلی گیلان شامل رودسر، لنگرود، لاهیجان، آستانه اشرفیه، رشت، بندر انزلی، رضوان‌شهر، ‌تالش و آستارا از سوی این اداره کل، بیان کرد: این اعتبار برای ایجاد امکاناتی مانند سرویس بهداشتی،‌ نمازخانه، برج نجات غریق، فوریت پزشکی و طرح خواهران و برادران اختصاص یافته است.

معاون گردشگری استان گیلان در توضیح برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده برای تعطیلات تابستانی در این استان، اظهار کرد: بازی‌های بومی و محلی و نمایشگاه عرضه‌ی صنایع دستی و غذاهای محلی و سوغات در موزه‌ی میراث روستایی گیلان برگزار می‌شوند. همچنین در ماسوله با هدف آشنا کردن گردشگران به‌صورت هدفمند با نوع معماری این شهر تاریخی، تورهای ماسوله‌گردی در کنار برگزاری نمایشگاه عکس‌خانه‌های قدیمی ماسوله، موزه‌ی حیات وحش و موسیقی زنده‌ی سنتی در بازار ماسوله برپا می‌شوند.

او با اشاره به برگزاری برخی برنامه‌ها در قلعه‌رودخان در فومن، افزود: با توجه به تعداد زیاد گردشگرانی که هر سال به دیدن قلعه‌رودخان می‌آیند، مسیر ورودی و مجتمع‌های خدماتی برای استفاده‌ی بهتر گردشگران آماده شده‌اند.

۱۰ تیر ۱۳۹۱ ۱۲:۰۱
ایسنا |
کد خبر : ۱۴,۴۱۶

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید