ورود 4 کشتی حامل نهاده های دامی از ابتدای مهرماه امسال در بندر چابهار/ تخلیه و بارگیری کالای اساسی؛ مهم ترین اولویت بندر چابهار/ لزوم توجه دولت به افزایش جریان مبادلات کالایی در چابهار برگزاری جشن هفته وحدت در بندر چابهار ارتقای ارتباطات دریایی کشور در گرو تکمیل و اجرای طرح جامع/ روند مثبت پیشرفت پروژه های زیرساختی بندر چابهار اولین جلسه کمیته مخابرات دریایی بنادر جنوبی کشور در بندر چابهار افزایش 63 درصدی عملیات تخلیه و بارگیری کالا در بندر چابهار نرم مثبت تخلیه و بارگیری کالاهای اساسی در بندر چابهار/بارگیری و خروج 70 درصد کالاهای اساسی تخلیه شده مانور امداد و نجات و اطفای حریق شناورهای سنتی در بندر چابهار برگزار شد پهلوگیری 6 کشتی حامل 340 هزار تن کالای اساسی در بندر چابهار/ خروج روزانه 2500 تن کالا از بندر چابهار برگزاری مانور آمادگی مقابله با آلودگی نفتی در بندر چابهار تسهیلات ویژه به خطوط کشتیرانی و سرمایه‌گذارانی که کالای صادراتی و وارداتی خود را از طریق چابهار عبور دهند/ شناسایی فرصت های سرمایه گذاری در بندر شهید بهشتی چابهار/ عزم خوبی برای رونق چابهار شکل گرفته است
رییس سازمان شیلات ایران گفت:میزان حملات دزدان دریایی به کشتی های صیادی ایران در سال 90 در مقایسه با 89 با 70 درصد کاهش همراه بوده است.
غلامرضا رزاقی، اظهار داشت:سازمان شیلات با حمایت وزارت جهاد کشاورزی موفق شد در سال گذشته ،99 درصد از برنامه های خود را محقق کند.
وی گفت:بر اساس برنامه ارائه شده در سال گذشته در بخش آبزی پروری باید 663هزار تن به تولیدمی رسیدیم که این رقم به بیش از 734 هزار تن رسید و این آمار حاکی از رشد 11درصدی شیلات در بخش آّبزی پروری طی سال گذشته بوده است.
رزاقی تاکید کرد:با این روند مثبت،آینده مثبتی را پیش روی صنعت شیلات در بخش آبزی پروری و پرورش انواع آبزیان خواهیم داشت.
وی ،در ادامه در خصوص وضعیت صیادان در مقابله با دزدان دریایی خاطرنشان کرد:طی ماه گذشته جلسات متعددی با حضور مسئولان سازمان شیلات ایران و نیروی دریایی ارتش و سپاه به منظور مقابله با دزدان دریایی و حفاظت از ناوگان صیادی برگزار شده است.
معاون وزیر جهاد کشاورزی تاکیدکرد: امیدواریم در سال 91 ، حملات دزدان دریایی به کشتی های صیادی در مقایسه با سال گذشته به شدت کاهش یابد.
به گفته وی،با اقدامات صورت گرفته در راستای مقابله با دزدان دریایی، میزان حملات دزدان دریایی به کشتی های صیادی ایران در سال 90 در مقایسه با 89 با 70 درصد کاهش همراه بوده است .
این مقام مسئول در سازمان شیلات ایران،یادآور شد:آمارهای موجود نیز حاکی از افزایش میزان صید و برداشت در آبهای دور است.
وی در ادامه در خصوص ادامه واگذاری مدیریت بنادر صیادی به بخش خصوصی،اظهار داشت:تمام بنادر صیادی کشور که آمادگی واگذار شدن را داشته باشند،مدیریت و نگهداری آنها،طی سال جاری به بخش خصوصی واگذار خواهد شد.
وی گفت:در حال حاضر به منظور تداوم پروژه واگذاری مدیریت و نگهداری بنادر صیادی،منتظر ابلاغ بودجه هستیم که بلافاصله عملیات واگذاری تصدی گری بنادر صیادی را آغاز کنیم.
۴ مرداد ۱۳۹۱ ۱۳:۲۶
مانا |
کد خبر : ۱۵,۰۹۱

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید