پیام تبریک مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان به مناسبت دهه فجر پهلوگیری اولین کشتی 60 هزار تنی گندم وارداتی در بندر شهید بهشتی چابهار/ورود همزمان ۲ کشتی ۶۰ و ۶۶ هزار تنی کالای اساسی به بندر چابهار تمدید مجوز تطویل موج شکن غربی بندر صیادی رمین نقش کلیدی روابط عمومی در افزایش سهم تجارت بنادر/ بندر چابهار پشتیبان و سوپاپ اطمینان بنادر کشور مسئولان روابط عمومی بنادر باید در تمامی تصمیم سازی های راهبردی حضور داشته باشند/ ظرفیت بی نظیر بندر چابهار برای توسعه کشور/ ضرورت تجهیز روابط عمومی به ابزار و تجهیزات نوین/ توسعه گردشگری دریایی نیازمند تبلیغات وسیع و هوشمندانه تمدید مجوز ساخت دستک رسوب گیر بندر صیادی بریس اولویت ارتقای توان عملیاتی و نقش لجستیکی بندر چابهار آینده بندر چابهار در نگاه رئیس جمهور/نقش کلیدی بندر چابهار در حمل و نقل کشورهای منطقه ضرورت همکاری ایران و هند برای تهیه تجهیزات ساخت بنادر و شبکه ریلی چابهار/ زیرساخت های لازم برای تحقق شبکه ریلی در بندر چابهار وجود دارد بهینه سازی و افزایش ظرفیت خط انتقال برق طرح توسعه بندر شهید بهشتی
رییس سازمان شیلات ایران گفت:میزان حملات دزدان دریایی به کشتی های صیادی ایران در سال 90 در مقایسه با 89 با 70 درصد کاهش همراه بوده است.
غلامرضا رزاقی، اظهار داشت:سازمان شیلات با حمایت وزارت جهاد کشاورزی موفق شد در سال گذشته ،99 درصد از برنامه های خود را محقق کند.
وی گفت:بر اساس برنامه ارائه شده در سال گذشته در بخش آبزی پروری باید 663هزار تن به تولیدمی رسیدیم که این رقم به بیش از 734 هزار تن رسید و این آمار حاکی از رشد 11درصدی شیلات در بخش آّبزی پروری طی سال گذشته بوده است.
رزاقی تاکید کرد:با این روند مثبت،آینده مثبتی را پیش روی صنعت شیلات در بخش آبزی پروری و پرورش انواع آبزیان خواهیم داشت.
وی ،در ادامه در خصوص وضعیت صیادان در مقابله با دزدان دریایی خاطرنشان کرد:طی ماه گذشته جلسات متعددی با حضور مسئولان سازمان شیلات ایران و نیروی دریایی ارتش و سپاه به منظور مقابله با دزدان دریایی و حفاظت از ناوگان صیادی برگزار شده است.
معاون وزیر جهاد کشاورزی تاکیدکرد: امیدواریم در سال 91 ، حملات دزدان دریایی به کشتی های صیادی در مقایسه با سال گذشته به شدت کاهش یابد.
به گفته وی،با اقدامات صورت گرفته در راستای مقابله با دزدان دریایی، میزان حملات دزدان دریایی به کشتی های صیادی ایران در سال 90 در مقایسه با 89 با 70 درصد کاهش همراه بوده است .
این مقام مسئول در سازمان شیلات ایران،یادآور شد:آمارهای موجود نیز حاکی از افزایش میزان صید و برداشت در آبهای دور است.
وی در ادامه در خصوص ادامه واگذاری مدیریت بنادر صیادی به بخش خصوصی،اظهار داشت:تمام بنادر صیادی کشور که آمادگی واگذار شدن را داشته باشند،مدیریت و نگهداری آنها،طی سال جاری به بخش خصوصی واگذار خواهد شد.
وی گفت:در حال حاضر به منظور تداوم پروژه واگذاری مدیریت و نگهداری بنادر صیادی،منتظر ابلاغ بودجه هستیم که بلافاصله عملیات واگذاری تصدی گری بنادر صیادی را آغاز کنیم.
۴ مرداد ۱۳۹۱ ۱۳:۲۶
مانا |
کد خبر : ۱۵,۰۹۱

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید