طرح توسعه بندر چابهار فراتر از برنامه زمان ‌بندی در حال اجراست برگزاری تمرین (Drill) مقابله با آلودگی نفتی با محوریت استفاده از مواد دیسپرسنت در بندر چابهار نصب آینه های محدب سقفی در ورودی و خروجی درب های بنادر شهید بهشتی و شهید کلانتری چابهار بندر چابهار می‌تواند پاسخگوی ترخیص و‌ تامین تمام نیازهای کشور باشد/ کاهش زمان جابجایی کالاهای اساسی از هند به افغانستان به یک هفته پیام مدیر کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان به مناسبت "روز جهانی دریانورد" اولین محموله سیمان صادراتی جامبوبگ از بندر شهید کلانتری چابهار/ حمل مستقیم محموله صادراتی از کامیون به شناور/ تامین بار برگشتی شناورهای فلزی با صادرات از بندر شهید کلانتری تصویب کاهش ۲۵ درصدی سود بازرگانی کالاهای وارده از طریق بندر شهید بهشتی ورود چهارمین محموله گندم اهدایی ترانزیتی هندوستان به افغانستان به بندر شهید بهشتی چابهار تیم تخصصی بندر چابهار پیشتاز در حوزه دریایی بین المللی /مسئول کنترل و بازرسی کشتی های بندر چابهار عضو منتخب سازمان بین المللی دریانوردی بهره مندی از مزایای قوانین مناطق آزاد در بزرگترین بندر اقیانوسی کشور/ هم افزایی بندر و منطقه آزاد چابهار برای بهره گیری صاحبان کالا و فعالین اقتصادی از تخفیفات و معافیتها
مدیرکل میگو و آبزیان دریایی سازمان شیلات ایران گفت: طبق مطالعات انجام شده، ایران سالانه ظرفیت تولید بیش از یک میلیون تن ماهی دریایی را دارد که تحقق این امر در اولویت برنامه های سازمان شیلات قرار دارد.

'امید رضا اصغری' افزود: برای دستیابی به این امر باید بچه ماهی مورد نیاز از گونه های بومی ارزشمند و اقتصادی خلیج فارس و دریای عمان تولید و تامین شود.

وی با اشاره به این که تاکنون صنعت تولید ماهیان دریایی در کشور وجود نداشته است اظهارداشت: تولید ماهیان دریایی یکی از محورهای توسعه کشورها به شمار می رود، بنابراین اجرای طرح پرورش ماهی در قفس و استقرار آن در دریا تاثیر بسزایی در افزایش بهر وری و توسعه این بخش دارد.

وی ادمه داد: سال گذشته برای نخستین بار تولید ماهیان دریایی در جنوب کشور در دستور کار قرار گرفت و در این راستا دو قفس پرورش ماهی در دریا به صورت آزمایشی در استان خوزستان و هرمزگان مستقر شد که محصولات آن مورد بهره برداری قرار گرفته است.

مدیرکل میگو و آبزیان دریایی تصریح کرد: برای تحقق این موضوع تامین بچه ماهی در دستور کار سازمان شیلات کشور و استان ها قرار گرفت.

وی اظهارداشت: در این راستا با بازسازی مراکز قدیمی در بنادر امام خمینی (ره) و کلاهی استان های خوزستان و هرمزگان بچه ماهی از گونه های ارزشمند صبیتی و هامور تولید شد.

اصغری به مولد سازی گونه ارزشمند سوکلا اشاره کردو افزود: این ماهی صرفه اقتصادی بالایی دارد و تولید این گونه در دنیا مورد اهمیت است.

وی گفت: همچنین بچه ماهیان دریایی از گونه های ارزشمند و اقتصادی همچون سیباس آسیایی و صبیتی توسط بخش خصوصی در استان هرمزگان تولید می شود.

وی تاکید کرد: در نظر داریم طی سال جاری تعداد قفس های پرورش ماهی در دریا را از 2 مورد به 20 مورد افزایش دهیم که باعث افزایش تولید محصولات شیلاتی خواهد شد.

۱۰ مرداد ۱۳۹۱ ۱۱:۰۹
pmo |
کد خبر : ۱۵,۲۲۹

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید