پیام تبریک مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان به مناسبت دهه فجر پهلوگیری اولین کشتی 60 هزار تنی گندم وارداتی در بندر شهید بهشتی چابهار/ورود همزمان ۲ کشتی ۶۰ و ۶۶ هزار تنی کالای اساسی به بندر چابهار تمدید مجوز تطویل موج شکن غربی بندر صیادی رمین نقش کلیدی روابط عمومی در افزایش سهم تجارت بنادر/ بندر چابهار پشتیبان و سوپاپ اطمینان بنادر کشور مسئولان روابط عمومی بنادر باید در تمامی تصمیم سازی های راهبردی حضور داشته باشند/ ظرفیت بی نظیر بندر چابهار برای توسعه کشور/ ضرورت تجهیز روابط عمومی به ابزار و تجهیزات نوین/ توسعه گردشگری دریایی نیازمند تبلیغات وسیع و هوشمندانه تمدید مجوز ساخت دستک رسوب گیر بندر صیادی بریس اولویت ارتقای توان عملیاتی و نقش لجستیکی بندر چابهار آینده بندر چابهار در نگاه رئیس جمهور/نقش کلیدی بندر چابهار در حمل و نقل کشورهای منطقه ضرورت همکاری ایران و هند برای تهیه تجهیزات ساخت بنادر و شبکه ریلی چابهار/ زیرساخت های لازم برای تحقق شبکه ریلی در بندر چابهار وجود دارد بهینه سازی و افزایش ظرفیت خط انتقال برق طرح توسعه بندر شهید بهشتی
رییس سازمان شیلات ایران گفت: با افزایش روند تولید محصولات شیلاتی از جمله تن ماهیان، پیش بینی می شود تا پایان سال 1392 واردات این محصول قطع شود.
غلامرضا رازقی افزود: افزایش راندمان تولید و برداشت از دریا موجب کاهش واردات و تامین نیاز کل کشور از داخل خواهد شد و به طور حتم طی سالهای آینده شرایط صادرات این محصولات به خارج فراهم می شود.
وی ادامه داد: رویکرد برداشت تن ماهیان از آبهای بین المللی در دستور کار قرار دارد و در سال سوم اجرای برنامه پنجساله پنجم توسعه کشور (سال 92) نیاز تن ماهیان از برداشت داخل ، تامین خواهد شد.
وی اظهار داشت: درسال 1389 ، 139 هزارتن ، تن ماهیان و سال گذشته 170 هزار تن، تن ماهیان از دریا برداشت شده است که پیش بینی می شود این رقم امسال به بیش از 200 هزارتن افزایش یابد.
رییس سازمان شیلات ایران ادامه داد: در این راستا در سال 1389 ، 66 هزارتن تن ماهیان، در سال گذشته نیز 44 هزارتن ، تن ماهیان به کشور وارد شده است که در تلاشیم با افزایش تولید امسال رقم واردات این محصول تا 50 درصد کاهش یابد.
رازقی سرانه مصرف تن ماهی را 9.1 کیلو برشمرد و گفت:سال گذشته این رقم حدود 8.5 کیلو بوده که پیش بینی می شود امسال سرانه مصرف تن ماهیان برای هر نفر به 13.2 کیلو افزایش یابد.
وی تاکید کرد: با توجه به افزایش فرهنگ مصرف محصولات شیلاتی در کشور پیش بینی می شود سال آینده سرانه مصرف تن ماهیان برای هر نفر به 15 کیلوگرم نیز برسد.
وی به 212 میلیون دلار ارز آوری صادرات شیلات طی سال گذشته اشاره کردو گفت: صادرات محصولات شیلاتی طی دولت های نهم و دهم نسبت به دولتهای گذشته بیش از دو برابر ارز آوری برای کشور داشته است.
رازقی تصریح کرد: طی این مدت بیشترین میزان صادرات محصولات شیلاتی مربوط به ماهیان گرمابی ازجمله کپور ماهیان بوده که به کشورهای همسایه به ویژه عراق صادر شده است.
وی اضافه کرد: در شرایط فعلی هر انچه که تولید می شود به مصرف داخل می رسد و مازاد تولید صادر می شود.
معاون وزیر جهاد کشاورزی تاکید کرد: تضمین کیفیت و سلامت فرآورده های شیلاتی و آبزیان از دغدغه های وزارت جهاد کشاورزی است و رعایت بهداشت و سلامت این محصولات با جدیت در دستور کار سازمان شیلات ایران قرار دارد.
۱۳ شهریور ۱۳۹۱ ۱۵:۰۱
ایرنا |
کد خبر : ۱۶,۰۷۷

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید