ارائه خدمات پزشکی مرکز جستجو و نجات دریایی بندر چابهار به کشتی عبوری رشد 330 درصدی واردات کالاهای اساسی از طریق بندر چابهار/ ترانزیت کالا از دروازه ملل 157 برابر شد متصل شدن 1900 کیلومتر از راههای کشور به شبکه ریلی تا پایان سال/ ریل گذاری 700 کیلومتر در بندر چابهار تا پایان امسال اجرای طرح احضار پرسنل و گشت تجمیعی یگان حفاظت در بنادر شهید بهشتی و شهید کلانتری چابهار گام های توسعه ای سازمان بنادر و دریانوردی در مسیر توسعه سواحل مکران/ آغاز واگذاری موج شکن های چند منظوره مردمی در سواحل مکران دهلی نو به دنبال گسترش همکاری ها با ایران در بندر چابهار است موقعیت استراتژیک بندر چابهار برای فعالان اقتصادی/ کاهش مسیر حمل و نقل دریایی با استفاده از بندر چابهار بیان دیدگاه ها و بررسی مشکلات سرمایه گذاران بخش خصوصی/ تلاش حداکثری در جهت تسهیل و رفع موانع و مشکلات پروژه های سرمایه گذاری /تسریع در پروژه ها و حمایت از بخش خصوصی عامل رشد و توسعه اقتصادی استان بسته های تشویقی دروازه ملل برای صاحبان کالا و خطوط کشتیرانی/ تخفیفات بی نظیر بندر چابهار در زنجیره حمل و نقل دریایی/ از تخفیفات 87 درصدی هزینه انبارداری تا معافیت 100 درصدی در تخلیه کانتینرهای خالی پیشرفت برنامه ها و افزایش ظرفیت؛ جلوه ای از تلاش جهادگونه کارکنان بندر چابهار/ رشد ۹۵ درصدی صادرات کالاهای غیرنفتی از بزرگترین بندر اقیانوسی کشور
افزایش 5 برابری صادرات غیرنفتی
رئیس مؤسسه عالی بانکداری با اشاره به اینکه نرخ نقدینگی همواره رشد داشته و رکورد افزایش 39 درصدی را نیز در سال‌های اخیر تجربه کرده گفت: درآمد ارزی کشور از نیمه دوم دهه هشتاد تاکنون به شدت افزایش یافته است.
بیست و سومین همایش بانکداری اسلامی صبح امروز با حضور رئیس‌کل بانک مرکزی و مدیران عاملان بانک‌ها در محل مؤسسه عالی بانکداری آغاز به کار کرد.

مرتضی الله‌داد رئیس مؤسسه عالی بانکداری، در این مراسم با اشاره به ارسال 195 مقاله به دبیرخانه این همایش گفت: شانزده مقاله منتخب از بین این مقالات برای ارائه در همایش انتخاب شد.

وی ادامه داد: شعار بیست و سومین همایش بانکداری اسلامی، ارتباط متقابل تحولات اقتصاد ملی و نظام بانکداری اسلامی انتخاب شده است.

وی با بیان اینکه متوسط رشد اقتصادی کشور از سال 85 تاکنون حدود 3.5 درصد بوده افزود: این رقم در مقایسه با نیمه اول دهه هشتاد که 6.5 بوده 50 درصد کاهش دارد که این کاهش تبعاتی همچون افزایش نرخ بیکاری را خصوصاً در جوانان تحصیکرده در پی داشته است.

رئیس مؤسسه عالی بانکداری در خصوص درآمدهای نفتی کشور اظهار داشت: درآمدهای نفتی در سال‌های اخیر به دلیل تقاضای جهانی در اثر رکود اقتصادی و کاهش رشد اقتصادی هند و چین کاهش داشته و این تقاضا رشد نخواهد کرد.

وی ادامه داد: همچنین اثر تحریم‌ها نیز به این موضوع اضافه شده و کاهش فروش نفت ایران را به دنبال داشته که این کاهش سطح تولید کل را در کشور کاهش می‌دهد و اگر کنترل نشود منجر به کاهش اطمینان برای سرمایه‌گذاری در کشور خواهد شد.

وی اضافه کرد: در سال‌های اخیر، نرخ نقدینگی همواره رشد داشته و رکورد افزایش 39 درصدی را نیز در سال‌های اخیر تجربه کرده است.

الله‌داد همچنین در مورد موضوع ارز تصریح کرد: درآمد ارزی کشور از نیمه دوم دهه هشتاد تاکنون به شدت افزایش یافته و این موضوع منجر به افزایش صادرات غیرنفتی از 4.5 میلیارد دلار به 22.5 میلیارد دلار شده است.

وی افزود: این وضعیت تا جایی ادامه یافت که در انتهای سال 90 شاهد رشد 70 درصدی نرخ ارز بودیم.

رئیس مؤسسه عالی بانکداری با اشاره به اینکه امسال و سال آینده دوران سختی برای بانکداری کشور خواهد بود، خاطرنشان کرد: استفاده از تجربه کشورهای با تورم بالا می‌تواند در این زمینه راهگشا باشد.

۱۹ شهریور ۱۳۹۱ ۱۲:۲۸
pmo |
کد خبر : ۱۶,۲۰۵

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید