هیچ دستگاهی از بندر چابهار خارج نمی شود/ عزم جزم دروازه ملل برای ارائه خدمات مطلوب به صاحبان کالا سومین کشتی ترانزیتی افغانستان از طریق بندر چابهار عازم هند شد / بندر شهید بهشتی چابهار؛ زمینه ساز تقویت ظرفیت های توافق نامه سه جانبه ایران، هند و افغانستان ایجاد ظرفیت ۸۰ میلیارد دلاری ترانزیت با راه‌اندازی راه‌آهن چابهار-زاهدان/راه آهن چابهار – زاهدان؛ شاهراه اقتصادی کشورهای منطقه خواهد بود بخش معدنی پتانسیل استفاده نشده استان است/بندر چابهار می تواند هاب توزیع مواد معدنی لحاظ شود و به زودی سومین قطب تجاری کشور در منطقه جنوب و سکوی پرتاب و تحول عظیم استان سیستان و بلوچستان خواهد شد پیشنهادات بندر چابهار در نشست تخصصی با سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت/افزایش نرم تخلیه و بارگیری به ۴ و نیم تا ۵ میلیون تن تا پایان سال ۹۹ برگزاری اولین مانور امداد و نجات و اطفاء حریق مایعات قابل اشتعال در حین سوختگیری تجهیزات بندری طرح توسعه بندر چابهار فراتر از برنامه زمان ‌بندی در حال اجراست برگزاری تمرین (Drill) مقابله با آلودگی نفتی با محوریت استفاده از مواد دیسپرسنت در بندر چابهار توسعه زیرساخت های مخابراتی و ارتباطات دریایی نوار ساحلی جنوب شرق کشور در قالب پروژه های مخابرات دریایی سواحل مکران نصب آینه های محدب سقفی در ورودی و خروجی درب های بنادر شهید بهشتی و شهید کلانتری چابهار
فرمانده نیروی دریایی ارتش امروز در دیدار فرماندهان ارتش و دست‏اندرکاران نمایشگاه دستاوردهای ارتش با مقام معظم رهبری، در گزارشی افزایش روحیه معنوی پرسنل، نوسازی تجهیزات، ایجاد امنیت پایدار و گسترش همکاری با کشورهای دوست و همسایه را از جمله اقدامات این نیرو در سال‏های اخیر اعلام کرد.

 

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، امیر دریادار حبیب‏الله سیاری همچنین خودکفایی در تأمین و ساخت تجهیزات و اقلام دفاعی، ساخت انواع شناورهای سطحی و زیرسطحی، تقویت توان موشکی و گسترش ساماندهی دفاعی-رزمی را از جمله اهداف نیروی دریایی خواند.

 

مقام معظم رهبری نیز در این دیدار، با ابراز خرسندی از پیشرفت مشهود در سراسر ارتش، «توأم شدن علم و عمل» را مهمترین عامل تحقق اهداف و انجام شدن صحیح کارها برشمردند و نیروهای مسلح را به توجه کامل به این عامل اساسی و پیش برنده فراخواندند.

 

آیت‏الله خامنه‌ای با اشاره به توصیه‌های مکرر معارف اسلامی درباره «جایگاه رفیع علم و عمل و ضرورت توأم شدن این دو عامل»، افزودند: همانگونه که از سال‏ها قبل تأکید شده مراکز علمی و آموزشی در نیروهای مسلح، باید بطور مستمر رشد و ارتقاء یابند.

 

ایشان زنده نگه داشتن روح اعتماد به نفس، و «ابتکار و نوآوری» را موجب استمرار پیشرفت نیروهای مسلح دانستند و خاطرنشان کردند: کشف و بکارگیری حتی گوشه‌هایی از استعدادهای پیچیده، فراوان و ناشناخته انسان، می‏تواند هر محیطی از جمله محیطهای نظامی را متحول سازد. بنابراین، سقف پرواز استادان و دانشجویان را بسیار بلند قرار دهید.

 

فرمانده کل قوا مقررات حاکم بر محیطهای نظامی از جمله نظم و انضباط را «مهم» خواندند و درعین‏حال، افزودند: در محیط های آموزشی نیروهای مسلح، حالت تحرک و انعطاف نیز مورد توجه قرار گیرد.

 

ایشان، نیروهای مسلح مستحکم و متناسب با اهداف و آرمان‏های جمهوری اسلامی را «هدف بلندمدت نیروهای مسلح» برشمردند و افزودند: آرمانهای نظام اسلامی، فراگیر و مربوط به همه جامعه بشری است. البته ما برای تحقق این آرمان‏ها، تعرض و تجاوز به حیثیت هیچ کشور و ملتی را جایز نمی‏‌دانیم؛ اما نیروهای مسلح باید به قابلیت‏هایی برسند که هیچکس نتواند حصار مستحکم کشور و ملت عزیز ایران را مورد تعرض قرار دهد.

 

توجه به دانش‏های جدید، استمرار ساخت تجهیزات، شتاب بخشیدن به نهضت قطعه‌سازی، به روزرسانی و خلق پدیده‌های جدید علمی، استفاده از اساتید مجرب، گسترش همکاری با مراکز علمی، دانشگاهی و توجه جدی به معنویات از دیگر توصیه‏های فرمانده کل قوا به فرماندهان ارتش بود.

 

 

۲۹ شهریور ۱۳۹۱ ۱۰:۱۰
pmo |
کد خبر : ۱۶,۴۴۲

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید