ارتقاء و به روز رسانی قراردادهای واگذاری اراضی پسکرانه بنادر در قالب اجاره به شرط سرمایه گذاری/ ایجاد وحدت رویه بین بنادر مختلف در اجرای قراردادها ۳ عامل ضروری برای درخشش پسکرانه بنادر در حوزه تولید/ شهرک های صنعتی، تولیدی و فناوری در پسکرانه بنادر ایجاد شود/ پویایی بنادر؛ افزایش درآمد اقتصادی کشور را به دنبال دارد سرمایه‌گذاری موتور تولید در پسکرانه بنادر را روشن می‌کند/ همراهی مجلس برای پشتیبانی‌ و رفع موانع تولید در پسکرانه بنادر هند مایل به اتصال بندر چابهار به کریدور شمال-جنوب است افزایش میزان سرمایه‌گذاری در بندر چابهار در سال ۱۴۰۰ با هدف پشتیبانی و رفع موانع از تولید در یک عملیات جستجو و نجات دریایی 6 سرنشین شناور صیادی نجات یافتند پیام تبریک نوروزی مدیر کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان اعلام جزئیات ورود بخش دوم از تجهیزات تخلیه و بارگیری به بندر چابهار از سوی هندی ها افزایش ظرفیت بندر چابهار به ۸,۵ میلیون تن با سرمایه‌گذاری ۳۴۱ میلیون دلاری در فاز اول/ توسعه بندر چابهار در چند فاز انجام می شود کسب مقام اول تیم بندر چابهار در مسابقات دوچرخه سواری قهرمانی استان سیستان و بلوچستان
فرمانده نیروی دریایی ارتش امروز در دیدار فرماندهان ارتش و دست‏اندرکاران نمایشگاه دستاوردهای ارتش با مقام معظم رهبری، در گزارشی افزایش روحیه معنوی پرسنل، نوسازی تجهیزات، ایجاد امنیت پایدار و گسترش همکاری با کشورهای دوست و همسایه را از جمله اقدامات این نیرو در سال‏های اخیر اعلام کرد.

 

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، امیر دریادار حبیب‏الله سیاری همچنین خودکفایی در تأمین و ساخت تجهیزات و اقلام دفاعی، ساخت انواع شناورهای سطحی و زیرسطحی، تقویت توان موشکی و گسترش ساماندهی دفاعی-رزمی را از جمله اهداف نیروی دریایی خواند.

 

مقام معظم رهبری نیز در این دیدار، با ابراز خرسندی از پیشرفت مشهود در سراسر ارتش، «توأم شدن علم و عمل» را مهمترین عامل تحقق اهداف و انجام شدن صحیح کارها برشمردند و نیروهای مسلح را به توجه کامل به این عامل اساسی و پیش برنده فراخواندند.

 

آیت‏الله خامنه‌ای با اشاره به توصیه‌های مکرر معارف اسلامی درباره «جایگاه رفیع علم و عمل و ضرورت توأم شدن این دو عامل»، افزودند: همانگونه که از سال‏ها قبل تأکید شده مراکز علمی و آموزشی در نیروهای مسلح، باید بطور مستمر رشد و ارتقاء یابند.

 

ایشان زنده نگه داشتن روح اعتماد به نفس، و «ابتکار و نوآوری» را موجب استمرار پیشرفت نیروهای مسلح دانستند و خاطرنشان کردند: کشف و بکارگیری حتی گوشه‌هایی از استعدادهای پیچیده، فراوان و ناشناخته انسان، می‏تواند هر محیطی از جمله محیطهای نظامی را متحول سازد. بنابراین، سقف پرواز استادان و دانشجویان را بسیار بلند قرار دهید.

 

فرمانده کل قوا مقررات حاکم بر محیطهای نظامی از جمله نظم و انضباط را «مهم» خواندند و درعین‏حال، افزودند: در محیط های آموزشی نیروهای مسلح، حالت تحرک و انعطاف نیز مورد توجه قرار گیرد.

 

ایشان، نیروهای مسلح مستحکم و متناسب با اهداف و آرمان‏های جمهوری اسلامی را «هدف بلندمدت نیروهای مسلح» برشمردند و افزودند: آرمانهای نظام اسلامی، فراگیر و مربوط به همه جامعه بشری است. البته ما برای تحقق این آرمان‏ها، تعرض و تجاوز به حیثیت هیچ کشور و ملتی را جایز نمی‏‌دانیم؛ اما نیروهای مسلح باید به قابلیت‏هایی برسند که هیچکس نتواند حصار مستحکم کشور و ملت عزیز ایران را مورد تعرض قرار دهد.

 

توجه به دانش‏های جدید، استمرار ساخت تجهیزات، شتاب بخشیدن به نهضت قطعه‌سازی، به روزرسانی و خلق پدیده‌های جدید علمی، استفاده از اساتید مجرب، گسترش همکاری با مراکز علمی، دانشگاهی و توجه جدی به معنویات از دیگر توصیه‏های فرمانده کل قوا به فرماندهان ارتش بود.

 

 

۲۹ شهریور ۱۳۹۱ ۱۰:۱۰
pmo |
کد خبر : ۱۶,۴۴۲

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید