مانور دریایی مقابله با مواد خطرناک و سمی در بندر چابهار برگزار شد وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد: رکورد کم سابقه جابجایی بار در بندر شهیدبهشتی چابهار در سال ۹۷/ انتقال کالاهای اساسی سهم استان های شرقی کشور از طریق بندر چابهار/ انجام شش سال فعالیت شبانه روزی برای احداث بندر چابهار دریافت قسط اول ۳۰۰ میلیارد تومانی برای خط آهن چابهار- زاهدان تا چند روز آینده/ خط آهن چابهار- زاهدان تا سال ۱۴۰۰ افتتاح می شود نقش کلیدی بندر چابهار در تامین کالاهای اساسی استان های شرقی/جایگاه ویژه بزرگترین بندر اقیانوسی کشور در رونق سواحل مکران/تبدیل سواحل مکران به قطب جهانی در گرو توجه به حمل نقل دریایی و ترافیک بار تبادل کالایی بندر چابهار با 10 کشور در 11 ماه گذشته/عدم محدودیت سرمایه گذاری و فعالیت کشورهای مختلف در بندر چابهار ضرورت احیا و توسعه صنعت لنج سازی در سیستان و بلوچستان/لزوم راه اندازی مسافرت های دریایی بین بندر چابهار با بنادر داخلی و خارجی/ جاده های پرترافیک استان در اولویت 2 بانده شدن پیام تبریک مدیرکل بنادر و‌ دریانوردی سیستان و بلوچستان به مناسبت روز دانشجو افتتاح 2.5 کیلومتر جاده دسترسی بندر شهید بهشتی با حضور وزیر راه بندر چابهار؛ در ردیف بنادر تراز برتر/راه اندازی خط مسافری دریایی چابهار – مسقط از پایان آذر ماه/ وجود مدرن ترین ترمینال مسافری دریایی کشور در بندر چابهار کسب رتبه برتر توسط بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان در اجلاس استانی نماز
فرمانده نیروی دریایی ارتش امروز در دیدار فرماندهان ارتش و دست‏اندرکاران نمایشگاه دستاوردهای ارتش با مقام معظم رهبری، در گزارشی افزایش روحیه معنوی پرسنل، نوسازی تجهیزات، ایجاد امنیت پایدار و گسترش همکاری با کشورهای دوست و همسایه را از جمله اقدامات این نیرو در سال‏های اخیر اعلام کرد.

 

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، امیر دریادار حبیب‏الله سیاری همچنین خودکفایی در تأمین و ساخت تجهیزات و اقلام دفاعی، ساخت انواع شناورهای سطحی و زیرسطحی، تقویت توان موشکی و گسترش ساماندهی دفاعی-رزمی را از جمله اهداف نیروی دریایی خواند.

 

مقام معظم رهبری نیز در این دیدار، با ابراز خرسندی از پیشرفت مشهود در سراسر ارتش، «توأم شدن علم و عمل» را مهمترین عامل تحقق اهداف و انجام شدن صحیح کارها برشمردند و نیروهای مسلح را به توجه کامل به این عامل اساسی و پیش برنده فراخواندند.

 

آیت‏الله خامنه‌ای با اشاره به توصیه‌های مکرر معارف اسلامی درباره «جایگاه رفیع علم و عمل و ضرورت توأم شدن این دو عامل»، افزودند: همانگونه که از سال‏ها قبل تأکید شده مراکز علمی و آموزشی در نیروهای مسلح، باید بطور مستمر رشد و ارتقاء یابند.

 

ایشان زنده نگه داشتن روح اعتماد به نفس، و «ابتکار و نوآوری» را موجب استمرار پیشرفت نیروهای مسلح دانستند و خاطرنشان کردند: کشف و بکارگیری حتی گوشه‌هایی از استعدادهای پیچیده، فراوان و ناشناخته انسان، می‏تواند هر محیطی از جمله محیطهای نظامی را متحول سازد. بنابراین، سقف پرواز استادان و دانشجویان را بسیار بلند قرار دهید.

 

فرمانده کل قوا مقررات حاکم بر محیطهای نظامی از جمله نظم و انضباط را «مهم» خواندند و درعین‏حال، افزودند: در محیط های آموزشی نیروهای مسلح، حالت تحرک و انعطاف نیز مورد توجه قرار گیرد.

 

ایشان، نیروهای مسلح مستحکم و متناسب با اهداف و آرمان‏های جمهوری اسلامی را «هدف بلندمدت نیروهای مسلح» برشمردند و افزودند: آرمانهای نظام اسلامی، فراگیر و مربوط به همه جامعه بشری است. البته ما برای تحقق این آرمان‏ها، تعرض و تجاوز به حیثیت هیچ کشور و ملتی را جایز نمی‏‌دانیم؛ اما نیروهای مسلح باید به قابلیت‏هایی برسند که هیچکس نتواند حصار مستحکم کشور و ملت عزیز ایران را مورد تعرض قرار دهد.

 

توجه به دانش‏های جدید، استمرار ساخت تجهیزات، شتاب بخشیدن به نهضت قطعه‌سازی، به روزرسانی و خلق پدیده‌های جدید علمی، استفاده از اساتید مجرب، گسترش همکاری با مراکز علمی، دانشگاهی و توجه جدی به معنویات از دیگر توصیه‏های فرمانده کل قوا به فرماندهان ارتش بود.

 

 

۲۹ شهریور ۱۳۹۱ ۱۰:۱۰
pmo |
کد خبر : ۱۶,۴۴۲

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید