ثبت رکورد ٢٨ درصدی ترانزیت خارجی در دروازه ملل / واردات ۶۱ هزار تن گندم اهدایی هند به افغانستان از طریق بندر شهید بهشتی چابهار/ ویترین متنوع بزرگترین بندر اقیانوسی کشور در ترانزیت خارجی بهره برداری از پنج پروژه بزرگ عمرانی و تجهیزاتی بندر چابهار تا پایان سال/ پروژه های عمرانی بندر چابهار با بیش از ۴۶۰ میلیارد تومان اعتبار و اشتغال زایی مستقیم 708 نفر در دست اجراست گامی دیگر در مسیر رونق تجارت بندر چابهار/ورود اولین محموله شکر صادراتی هند به افغانستان پیام تبریک مدیر کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان به مناسبت روز کارمند لزوم هم افزایی دستگاه های اجرایی جهت احیای سفرهای دریایی از دروازه ملل/ اشتغال نیروی های بومی در پروژه های عمرانی بندر شهید بهشتی/همت والای بندر چابهار در توسعه زیرساخت ها با عملیات تیم تخصصی بندر چابهار شناور به گل نشسته از ساحل جدا شد پیام تبریک مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان به مناسبت هفته دولت تداوم انتقال محموله های ترانزیتی گندم اهدایی هند به افغانستان از طریق بندر چابهار/هم افزایی دستگاه های اجرایی استان لازمه پایداری ترانزیت کالا نشست رئیس و اعضای هیأت علمی دانشگاه علم و صنعت در بندر شهید بهشتی چابهار/ارتقاء دانش فنی مدیران و کارکنان بندر چابهار صادرات اولین محموله سنگ کوپ مرمر از طریق بندر شهید بهشتی چابهار/ استفاده از ظرفیت های استراتژیک بندر چابهار برای صادرات کالای معدنی
لزوم تدوین سند راهبردی صنایع دریایی
ضرورت توجه هرچه بیشتر به صنایع دریایی و توسعه این بخش از تاکیداتی است که مسئولان بیش از پیش باید به آن اهتمام ورزند.

ضرورت توجه هرچه بیشتر به صنایع دریایی و توسعه این بخش از تاکیداتی است که مسئولان بیش از پیش باید به آن اهتمام ورزند.
  رییس کمیته بنادر و دریانوردی مجلس شورای اسلامی در نشست خبری که به بهانه چهاردهمین همایش صنایع دریایی برگزار شد با اشاره به تاکیدات مقام معظم  رهبری و شرایط ناشی از تحریم افزود: این عوامل باعث شده تا نگاه مجلس نهم نسبت به ادوار قبل، به بخش دریا جدی‏تر باشد.
«منصور آرامی» تصریح کرد:  در حالیکه کشورهایی با کمترین مرز دریایی، بزرگترین شهرها و حتی پایتخت خود را در کنار دریا احداث کرده‏اند؛ در کشور ما شهرهای توسعه‏یافته ساحلی بسیار اندک هستند.
نماینده بندرعباس دلیل این امر را کم‏توجهی به دریا دانست و تصریح کرد: مجلس نهم با رویکرد متفاوت خود در این دوره به ایجاد فراکسیون توسعه بنادر و صنایع دریایی و نیز کمیته بنادر و دریانوردی (در زیر مجموعه کمیسیون عمران) اقدام کرده است.
وی در ادامه با اشاره به مشکلات صنایع کشتی‏سازی کشور تأکید کرد: مشکل ما در صنایع دریایی، نبود قانون نیست؛ بلکه نحوه اجرا و یا نبود نظارت بر مجریان است.
آرامی با بیان اینکه اگر قوه مجریه عزم لازم را برای توسعه صنایع دریایی را داشته باشد، این امر در چارچوب قانون توسعه و حمایت از صنایع دریایی ممکن است افزود: با این حال، فراکسیون دریایی مجلس طرحی را برای احیای صندوق توسعه صنایع دریایی و رفع مشکلات آن درباره ادغام در دیگر صندوق‏های صنعتی آماده کرده است.
این نماینده مجلس با اشاره به پیشنهادهای موجود برای تشکیل وزارت دریاداری در کشور تأکید کرد: علیرغم تعارض تشکیل وزارتخانه‏های جدید با قانون برنامه پنجم، شخصا مدافع ایجاد وزارت دریاداری هستم و این آمادگی در مجلس وجود دارد که در صورت احساس نیاز جدی در کشور، در جهت تأسیس این وزارتخانه اقدام کند.
همچنین دراین نشست معاون فنی کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران بر لزوم تدوین سریع سند راهبردی صنایع دریایی تأکید کرد.
« قاسم نبی‌پور» افزود: کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران‌ 50 سال پیش فعالیت حمل و نقل دریایی خود را آغاز کرد.
وی با بیان اینکه «کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران 150 فروند کشتی در اختیار دارد»، اضافه کرد: 6 میلیون تن تعهد جابه‌جایی کالا طبق قانون برنامه داریم.
‌معاون فنی کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران‌ با اشاره به فعالیت شرکت در حمل محموله‌ها، گفت: 4 هزار نفر نیروی ایرانی به طور مستقیم در این شرکت فعال هستند، ضمن آنکه 90 درصد متخصصان بخش دریایی این شرکت، ایرانی هستند.
نبی‌پور یادآور شد: حمایت از صنایع دریایی از تعهدات کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران است که از اواخر دهه 70 شمسی این موضوع را به جدیت پیگیری می‌کنیم.
وی با اشاره در ادامه  با اشاره به اینکه تعهد کشتیرانی در بخش صنایع دریایی چندان موفق نشده است، اضافه کرد: در بخش فراساحل کارهای خوبی انجام شده؛ اما در بخش ساخت هیچ سند راهبردی نداریم که باید سریع‌تر تدوین شود.
نبی‌پور با بیان اینکه تشکیل وزارت دریایی، حلقه‌های ناپیوسته زنجیره دریایی را متصل می‌کند، تصریح کرد: ابلاغیه قانون صنایع دریایی باید در شورایعالی صنایع دریایی صادر شود.
‌معاون فنی کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران‌ افزود: لازم است نظیر تمام دنیا که تسهیلات با نرخ سود پایین برای صنایع ارائه می‌شود، بانک‌ها و دولت نیز از کشتی‌سازها حمایت کنند تا آنها تقویت شوند.
نبی‌پور با بیان اینکه صاحبان کشتی در ساخت کشتی نیازمند تعهد هستند، گفت: سند راهبردی دریایی باید حتما در مجلس تعریف شود.
همچنین دراین نشست خبری معاون کشتی‏سازی شرکت صنعتی دریایی ایران (صدرا) با بیان اینکه شورایعالی صنایع دریایی جامعیت لازم را ندارد پیشنهاد تأسیس وزارت دریاداری را مطرح کرد.
« مهدی سیف» افزود:  در شرایط کنونی، بحث عمده صنعت دریایی کشور شورایعالی صنایع دریایی است که پس از سال‏ها پیگیری و تلاش جامعه دریایی قانون آن تصویب و ابلاغ شد؛ اما با گذشت چهار سال از تصویب قانون، هنوز انتظارات از آن برآورده نشده است.
وی با تأکید بر اینکه صندوق توسعه صنایع دریایی نقطه امید فعالان این صنعت بوده است، تصریح کرد: با این وجود، نه تنها منابع مورد نیاز این صندوق تأمین نشد؛ بلکه با ادغام آن در صندوق‏های دیگر عملا روند فعالیت آن مختل شده است.
سیف با اشاره به اینکه موضوع تشکیل شورایعالی صنایع دریایی از ابتدای فعالیت انجمن مهندسی دریایی ایران در سال 77 مطرح بوده، گفت: تجربه این شورا، این ذهنیت را بوجود آورده که باید از ابتدا تشکیل وزارتخانه‏ای مختص مسایل دریایی با عنوان«وزارت دریاداری هدفگذاری می‏شد؛ در حالیکه شورایعالی صنایع دریایی نشان داده جامعیت لازم برای پیشبرد اهداف این صنعت را ندارد.
دبیر چهاردهمین همایش صنایع دریایی در ادامه این نشست خبری،‌از این همایش بعنوان بزرگترین رویداد دریایی کشور یاد کرد و از برپایی چندین برنامه برای نخستین بار در جریان این رویداد خبر داد.
« محمد سعید سیف» با ابراز امیدواری نسبت به دستاوردهای مثبت همایش صنایع دریایی گفت: بدنه اصلی این رویداد بزرگ، مانند همیشه همایش صنایع دریایی است که در قالب آن، سخنرانی‏ها، ارائه مقالات، برگزاری میزگرد تخصصی و تشکیل جلسات کمیته‏های تخصصی نیز انجام خواهد گرفت.
وی به برگزاری دومین همایش پیشگیری و بررسی سوانح دریایی نیز اشاره کرد و هدف از آن را یافتن راهکارهای کاهش سوانح دریایی در کشور ذکر کرد.
دبیر چهاردهمین همایش صنایع دریایی همچنین با اشاره به تقدیر از پایان‏نامه‏ها و مقالات برتر اعلام کرد: در این دوره، علاوه بر این برای نخستین بار به تعدادی از سازمان‏ها و شرکت‏هایی که پروژه‏های ملی داشته‏اند؛ قدردانی و تندیس سپاس تقدیم کنیم.
سیف همچنین از رونمایی برخی دستاوردهای عمده دریایی کشور در جریان این رویداد اشاره کرد و افزود: هماهنگی‏های تقریبی برای آب‏اندازی کشتی جدید ساخت ایزوایکو در جریان همایش توسط رییس‏جمهوری نیز صورت گرفته است.
وی در ادامه از حضور بیش از 100 شرکت و ارگان دریایی در نمایشگاه صنایع دریایی و صنایع وابسته خبر داد و افزود: توجه ویژه به صنایع وابسته در این نمایشگاه، در جهت شکل‏گیری زنجیره صنعتی در حوزه صنایع دریایی سیاستگزاری شده است تا صنایعی که کمتر برای حضور در بخش دریا انگیزه دارند؛ در این حوزه فعال شوند.
سیف گفت: برای بومی‏سازی فرهنگ دریایی و آشنا کردن مردم با ظرفیت‏های صنایع دریایی، سه جشنواره غذاهای دریایی، عکس صنایع دریایی و مسابقات نقاشی «شهر، محیط زیست، دریا» در جریان نمایشگاه صنایع دریایی و صنایع وابسته برگزار می‏شود.

 

۵ دی ۱۳۹۱ ۱۲:۳۸
شانا |
کد خبر : ۱۸,۸۰۲

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید