پیام تبریک مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان به مناسبت دهه فجر پهلوگیری اولین کشتی 60 هزار تنی گندم وارداتی در بندر شهید بهشتی چابهار/ورود همزمان ۲ کشتی ۶۰ و ۶۶ هزار تنی کالای اساسی به بندر چابهار تمدید مجوز تطویل موج شکن غربی بندر صیادی رمین نقش کلیدی روابط عمومی در افزایش سهم تجارت بنادر/ بندر چابهار پشتیبان و سوپاپ اطمینان بنادر کشور مسئولان روابط عمومی بنادر باید در تمامی تصمیم سازی های راهبردی حضور داشته باشند/ ظرفیت بی نظیر بندر چابهار برای توسعه کشور/ ضرورت تجهیز روابط عمومی به ابزار و تجهیزات نوین/ توسعه گردشگری دریایی نیازمند تبلیغات وسیع و هوشمندانه تمدید مجوز ساخت دستک رسوب گیر بندر صیادی بریس اولویت ارتقای توان عملیاتی و نقش لجستیکی بندر چابهار آینده بندر چابهار در نگاه رئیس جمهور/نقش کلیدی بندر چابهار در حمل و نقل کشورهای منطقه ضرورت همکاری ایران و هند برای تهیه تجهیزات ساخت بنادر و شبکه ریلی چابهار/ زیرساخت های لازم برای تحقق شبکه ریلی در بندر چابهار وجود دارد بهینه سازی و افزایش ظرفیت خط انتقال برق طرح توسعه بندر شهید بهشتی
ساخت جاده اختصاصی بندر نوشهر/عملیات تجاری از بندر آستارا بزودی آغاز می شود
مهندس صدر گفت:برای سفرهای داخلی، شناورها درخواست سوخت ارزان تر داشتند که هر لیتر سوخت نفت گاز به نرخ 150 تومان به آنها ارائه می‌شود.

سیدعطاء الله صدر در نشستی خبری در حاشیه نخستین نمایشگاه بین المللی دریایی ، گفت: در نمایشگاه مذکور همه ارگان‌های دریایی حضور دارند. وی ادامه داد: 5 هزار و 800 کیلومتر ساحل داریم و یک سوم مرزهای کشور دریایی است، اما از ظرفیت دریا استفاده بهینه نمی‌شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: 250 بندر در سواحل کشور داریم که بنادر تجاری، شیلاتی، صنعتی، دفاعی و نفتی هستند.صدر با اشاره به وجود 11 بندر تجاری فعال در ایران گفت: فعالیت‌های دریایی و بندری در بخش‌های فراساحل، ساحل و شیلات و حمل و نقل دریایی در این نمایشگاه عرضه می‌شود.

وی با بیان اینکه نمایشگاه مذکور اقدام مؤثری جهت توسعه دریامحور است، اضافه کرد: ارائه فرصت های سرمایه گذاری در بنادر در جذب سرمایه خصوصی از دیگر مزایای برگزاری نمایشگاه است. وی درباره احداث راه ارتباطی بندر نوشهر به کنارگذر نوشهر، اظهار داشت: به دلیل توسعه بندر نوشهر و افزایش ترافیک، تردد کامیون‌ها به این بندر موجب ترافیک در جاده ساحلی نوشهر می‌شود.

معاون وزیر راه افزود: به همین دلیل در یکی از سفرهای رئیس‌جمهور به این بندر مقرر شد راه ارتباطی از بندر نوشهر به کنارگذر این شهر انجام شود، اما این مسیر از کنار باغ اکولوژی نوشهر می‌گذشت که وزارت جهاد و کشاورزی با احداث این مسیر مخالف بود.

صدر ادامه داد: اما در مسیر جدید از منتهی‌الیه شرقی باغ عبور می‌کنیم تا به گونه‌های گیاهی آسیبی وارد نشود. وی اضافه کرد: اجرای این مسیر راه اختصاصی بندر نوشهر را به کنارگذر متصل می‌کند و ترافیک را از جاده ساحلی به این راه اختصاصی 2 کیلومتری منتقل می‌کنیم.

وی درباره تعیین مرز دریایی در بندر آستارا تصریح کرد: این مورد در کارگروه مربوطه به تصویب رسیده و در دست کمیسیون زیربنایی دولت است که به محض اجرا اعمال خواهد شد.

صدر گفت:مرز دریایی بندر آستارا در کارگروه مربوطه به تصویب رسیده ، سپس به کمیسیون زیربنایی دولت ارسال شده است و منتظر نتیجه و ابلاغیه این کمیسیون هستیم.
وی افزود: به محض اینکه کمیسیون زیربنایی دولت این مصوبه را ابلاغ کند، عملیات تجاری از بندر آستارا آغاز خواهد شد.

مدیرعامل سازمان بنادر با اشاره به پیگیری این سازمان برای رفع مشکل ارائه سوخت به کشتی‌ها گفت: جاده اختصاصی در بندر نوشهر به طول ۲ کیلومتر در حال احداث است که از کنار باغ اکولوژی نوشهر می‌گذرد.
معاون وزیر راه و شهرسازی سپس از ادامه ساخت بندر چمخاله خبر داد و گفت: عملیات ساخت متوقف نشده است و فعالیت براساس مصوبه دولت ادامه دارد و ضمن تملک اراضی و محصور کردن آن، کارهای طراحی این بندر در حال انجام است.
وی با بیان اینکه کار ساخت موج شکن در این بندر بزودی آغاز می شود، افزود: البته یک معارض در خصوص یک قطعه زمین در این بندر وجود دارد که مسئولان استانی قول دادند آن را هرچه سریعتر برطرف خواهند کرد.
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در ادامه به ساخت مسیر اختصاصی بندر نوشهر خبر داد و گفت: جاده اختصاصی در بندر نوشهر به طول 2 کیلومتر در حال احداث است که از کنار باغ اکولوژی نوشهر می‌گذرد.
صدر با بیان اینکه بدلیل توسعه بندر نوشهر و افزایش ترافیک، تردد کامیون‌ها به این بندر موجب ترافیک در جاده ساحلی نوشهر می‌شود، افزود: به همین دلیل در یکی از سفرهای رئیس‌جمهور به این بندر مقرر شد راه ارتباطی از بندر نوشهر به کنارگذر این شهر انجام شود، اما این مسیر از کنار باغ اکولوژی نوشهر می‌گذشت که وزارت جهاد و کشاورزی با احداث این مسیر مخالفت کرد.
وی اضافه کرد: مسیر جدید از منتهی‌الیه شرقی باغ یاد شده عبور می‌کند تا به گونه‌های گیاهی آسیبی وارد نشود ضمن اینکه احداث این مسیر، بندر نوشهر را به کنارگذر متصل می‌کند و ترافیک را از جاده ساحلی به این راه منتقل می شود.
صدر سپس با اشاره به نمایشگاه بین‌المللی دریایی ایران اظهار داشت: در این نمایشگاه همه ارگان ‌های دریایی حضور دارند.
وی با بیان اینکه 5 هزار و 800 کیلومتر ساحل داریم و یک سوم مرزهای کشور دریایی است، گفت: با توجه به این توانمندی از ظرفیت دریا استفاده بهینه نمی‌شود.
به گفته معاون وزیر راه و شهرسازی، 250 بندر بزرگ و کوچک در سواحل کشور وجود دارد که در بخش های مختلفی چون تجاری، شیلاتی، صنعتی، دفاعی و نفتی فعالیت دارند.
صدر با اشاره به وجود 11 بندر تجاری فعال در ایران گفت: فعالیت‌ های دریایی و بندری در بخش‌ های فراساحل، ساحل و شیلات و حمل و نقل دریایی در این نمایشگاه عرضه می‌شود.
وی با بیان اینکه نمایشگاه مذکور اقدام مؤثری جهت توسعه دریامحور است، اضافه کرد: ارائه فرصت های سرمایه گذاری در بنادر در جذب سرمایه خصوصی از دیگر مزایای برگزاری نمایشگاه است.
وی درباره سوخت‌رسانی به کشتی‌ها اظهار داشت: پس از اجرای فاز نخست قانون هدفمندی یارانه‌ها، سوخت‌رسانی به کشتی‌ها در کنار دیگر سوخت‌ها مورد توجه قرار گرفت.
صدر با بیان اینکه برای سفرهای خارجی نرخ سوخت کشتی ها بر مبنای بین المللی محاسبه می‌شود، اضافه کرد: برای سفرهای داخلی، شناورها درخواست سوخت ارزان تر داشتند که هر لیتر سوخت نفت گاز به نرخ 150 تومان به آنها ارائه می‌شود.
وی افزود: با توجه به اینکه اجرای قانون هدفمندی یارانه ها در فاز دوم در دستور کار دولت است، عملاً هر تصمیمی که اتخاذ شد، درباره انواع سوخت شقوق حمل و نقل اعمال خواهد شد.

۸ بهمن ۱۳۹۱ ۱۲:۲۵
pmo |
کد خبر : ۱۹,۶۲۸

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید