ثبت رکورد ٢٨ درصدی ترانزیت خارجی در دروازه ملل / واردات ۶۱ هزار تن گندم اهدایی هند به افغانستان از طریق بندر شهید بهشتی چابهار/ ویترین متنوع بزرگترین بندر اقیانوسی کشور در ترانزیت خارجی بهره برداری از پنج پروژه بزرگ عمرانی و تجهیزاتی بندر چابهار تا پایان سال/ پروژه های عمرانی بندر چابهار با بیش از ۴۶۰ میلیارد تومان اعتبار و اشتغال زایی مستقیم 708 نفر در دست اجراست گامی دیگر در مسیر رونق تجارت بندر چابهار/ورود اولین محموله شکر صادراتی هند به افغانستان پیام تبریک مدیر کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان به مناسبت روز کارمند لزوم هم افزایی دستگاه های اجرایی جهت احیای سفرهای دریایی از دروازه ملل/ اشتغال نیروی های بومی در پروژه های عمرانی بندر شهید بهشتی/همت والای بندر چابهار در توسعه زیرساخت ها با عملیات تیم تخصصی بندر چابهار شناور به گل نشسته از ساحل جدا شد پیام تبریک مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان به مناسبت هفته دولت تداوم انتقال محموله های ترانزیتی گندم اهدایی هند به افغانستان از طریق بندر چابهار/هم افزایی دستگاه های اجرایی استان لازمه پایداری ترانزیت کالا نشست رئیس و اعضای هیأت علمی دانشگاه علم و صنعت در بندر شهید بهشتی چابهار/ارتقاء دانش فنی مدیران و کارکنان بندر چابهار صادرات اولین محموله سنگ کوپ مرمر از طریق بندر شهید بهشتی چابهار/ استفاده از ظرفیت های استراتژیک بندر چابهار برای صادرات کالای معدنی
- معاون سیاسی و ‌‌امنیتی استاندار گیلان گفت: مجوز مرز مجاز دریایی بندر چندمنظوره آستارا تا یک ماه آینده از سوی هیات دولت ابلاغ می شود.
ˈمحمد اکبرزادهˈ  در حاشیه آغاز عملیات اجرایی طرح آبرسانی آستارا به خبرنگار ایرنا گفت: با ابلاغ دولت، بندر چند منظوره آستارا به طور رسمی افتتاح شده و وارد مرحله عملیاتی می شود.

وی بیان کرد: استاندار گیلان به همراه مسوولان شهرستانی مرحله صدور مجوز مرز مجاز دریایی آستارا را به صورت جدی پیگیری می کند.

معاون استاندار گیلان اظهار کرد: مجوز مرز مجاز دریایی بندر چندمنظوره آستارا در کمیسیون تخصصی دولت به تصویب رسیده و با ابلاغ آن از سوی هیات دولت در اسفندماه امسال، بندرگاه چندمنظوره آستارا به صورت رسمی فعالیت خود را آغاز می کند.

وی از احتمال افتتاح بندر چندمنظوره آستارا از سوی رییس جمهوری یا معاون اول رییس جمهوری در اسفندماه خبر داد.

اکبرزاده از تعیین کارگروه ویژه برای جانمایی منطقه ویژه اقتصادی آستارا خبر داد و افزود: هم اکنون کارگروه تخصصی امور زیربنایی دولت، مراحل راه اندازی این منطقه ویژه را به صورت کارشناسی بررسی و دنبال می کند.

وی بیان داشت: این منطقه ویژه پس از انجام تشریفات قانونی در اراضی نزدیک بندر و متصل به بندر چند منظوره آستارا ایجاد می شود.

شرکت خدمات دریایی و بندری کاوه که در حوزه مدیریت خدمات دریایی و بندری فعالیت می کند ، در اواخر سال 87 توانست برنده مزایده احداث و عهده دار 40 ساله بندر چندمنظوره آستارا شود و از این تاریخ عملیات ساخت این بندر آغاز شد.

احداث بندر چندمنظوره آستارا در مجموع با احتساب اراضی خشکی و دریایی در 55 هکتار طراحی شده و در طرح جامع این بندر ، امکان پهلوگیری ، تخلیه و بارگیری تمامی کشتی های ترد کننده دریای خزر پیش بینی شده است.

این بندر با بندر انزلی 200 کیلومتر و با بندر باکو جمهوری آذربایجان 300 کیلومتر فاصله دارد.

بندر تجاری آستارا که به منظور حمل و بارگیری کالا و فرآورده های نفتی و مسافری در دست ساخت است ، با ظرفیت اسمی 5 / 3 میلیون تن بارگیری و تخلیه سالانه احداث می شود.

5 / 1 میلیون تن از محموله های تخلیه و بارگیری شده در این بندر شامل مواد سوختی و دو میلیون تن دیگر نیز شامل فعالیت های عمومی بندری خواهد بود.

شهرستان مرزی بندر آستارا با 85 هزار نفر جمعیت در شمال استان گیلان و در مجاورت مرزهای جمهوری آذربایجان واقع شده و از جمله مرزهای مهم زمینی و تجاری شمال کشور محسوب می شود.
۲۲ بهمن ۱۳۹۱ ۱۶:۲۲
pmo |
کد خبر : ۱۹,۹۷۳

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید