مانور دریایی مقابله با مواد خطرناک و سمی در بندر چابهار برگزار شد وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد: رکورد کم سابقه جابجایی بار در بندر شهیدبهشتی چابهار در سال ۹۷/ انتقال کالاهای اساسی سهم استان های شرقی کشور از طریق بندر چابهار/ انجام شش سال فعالیت شبانه روزی برای احداث بندر چابهار دریافت قسط اول ۳۰۰ میلیارد تومانی برای خط آهن چابهار- زاهدان تا چند روز آینده/ خط آهن چابهار- زاهدان تا سال ۱۴۰۰ افتتاح می شود نقش کلیدی بندر چابهار در تامین کالاهای اساسی استان های شرقی/جایگاه ویژه بزرگترین بندر اقیانوسی کشور در رونق سواحل مکران/تبدیل سواحل مکران به قطب جهانی در گرو توجه به حمل نقل دریایی و ترافیک بار تبادل کالایی بندر چابهار با 10 کشور در 11 ماه گذشته/عدم محدودیت سرمایه گذاری و فعالیت کشورهای مختلف در بندر چابهار ضرورت احیا و توسعه صنعت لنج سازی در سیستان و بلوچستان/لزوم راه اندازی مسافرت های دریایی بین بندر چابهار با بنادر داخلی و خارجی/ جاده های پرترافیک استان در اولویت 2 بانده شدن پیام تبریک مدیرکل بنادر و‌ دریانوردی سیستان و بلوچستان به مناسبت روز دانشجو افتتاح 2.5 کیلومتر جاده دسترسی بندر شهید بهشتی با حضور وزیر راه بندر چابهار؛ در ردیف بنادر تراز برتر/راه اندازی خط مسافری دریایی چابهار – مسقط از پایان آذر ماه/ وجود مدرن ترین ترمینال مسافری دریایی کشور در بندر چابهار کسب رتبه برتر توسط بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان در اجلاس استانی نماز
توسعه بنادر و ارتباطات از جمله اقدامات اساسی دولت در استان سیستان و بلوچستان است.

محمود احمدی نژاد در همایش توسعه سواحل مکران و اقتدار دریایی جمهوری اسلامی ایران در چابهار افزود: شرایط طبیعی بسته به نوع نگاه ، برنامه ریزی و تدبیر ما همزمان هم فرصت است هم تهدید و ما باید تهدید را تبدیل به فرصت کنیم.

رئیس جمهور گفت : امنیت و آبادانی آرزوی همه ملت هاست و این دو مقوله مکمل یکدیگرند. احمدی نژاد گفت : امنیت متکی بر منابع بومی ، ملی و سرزمین قابل خدشه نیست و باید امنیت متکی بر اندیشه تدبیر و ظرفیت های ملی ایران زمین باشد.

رئیس جمهور ایران را کشوری استثنایی توصیف کرد و افزود : ما می توانیم آبادترین و پیشرفته ترین کشور دنیا باشیم.

احمدی نژاد لازمه تحقق این امر را نگاه و برنامه راهبردی ، همبستگی ، کار و تلاش دانست . دکتر احمدی نژاد تأکید کرد : ویژگیهایی که ملت ایران را برتر می کند ویژگیهای انسانی و فرهنگی است و این ملت همواره به دنبال صلح بوده است. رئیس جمهوری تمام سرزمین ایران را دارای ثروت توصیف و اضافه کرد: جایی در ایران وجود ندارد که زرخیز نباشد، در نقاطی بهترین زمین ها وجود دارد و کشاورزان در آن تولید می کنند و نقطه ای که کویر است بهترین معادن را در بر دارد هر چند که ما هنوز همه معادن را اکتشاف نکرده ایم.

احمدی نژاد با بیان اینکه حدود 150 تا 200 سال قبل از انقلاب مردم آزادی و سیاست کشور کنار گذاشته شدند افزود : مهمترین سرمایه کشور برای پیشرفت در آن مقطع از صحنه فکر ، تدبیر و عمل کنار گذاشته شد. وی در ادامه با اشاره به وجود سه مشکل اساسی در کشور نخست جریان و چرخش ثروت در کشور ، جریان ثروت و نیروی انسانی و حرکت ثروت و سرمایه به سمت مراکز کشور در کشور بر شمرد.

رئیس جمهور با بیان این که دست کم حدود 70 سال حرکت ثروت از مناطق و افراد محرومتر به مناطق و افراد برخوردارتر بوده است گفت : دائماً این سیر ادامه دارد.

رئیس جمهوری بر معکوس کردن این سه جریان تأکید کرد و گفت : منطقه سیستان و بلوچستان با سابقه تاریخی و روحیه ضد استعماری و عشق به ایران و عزت کشور و ایمان ، صفا و صمیمیت مردم این استان به تنهایی می تواند خوراک کل کشور را تأمین کند.

احمدی نژاد با بیان اینکه سیستان و بلوچستان 10 درصد از کل کشور را شامل می شود ادامه داد : استان سیستان و بلوچستان زمین های بسیار حاصلخیزی دارد و بر غم بارش کم که اما کمبود آب ندارد.

رئیس قوه مجریه گفت : باید تک تک استعدادهای استان را فعال کنیم.

به گفته احمدی نژاد ، در این استان فرصتهای سرمایه گذاری بسیاری در بخش های مختلفی همچون کشاورزی ، دریا ، گردشگری و صنایع تبدیلی وجود دارد.

احمدی نژاد افزود : در گام نخست 350 میلیاد تومان برای دو ردیف و سال آینده پیش بینی شده است . رئیس جمهور اظهار داشت : دولت با کارهای مهم و زیربنایی در این ستان در زمینه های توسعه بنادر طرح توسعه بندر شهید بهشتی و موج شکن های چندمنظوره ، راه آهن و سدسازی از جمله اقدامات اساسی است.

در پایان رئیس جمهور ضمن قدردانی از زحمات نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران افزود : خوشبختانه نیروی دریایی در تمام استان سیستان و بلوچستان مستقر شده و برای آبادانی این منطقه عزم جدی دارد.

۳۰ بهمن ۱۳۹۱ ۰۱:۳۳
کد خبر : ۲۰,۱۶۵

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید