هیچ دستگاهی از بندر چابهار خارج نمی شود/ عزم جزم دروازه ملل برای ارائه خدمات مطلوب به صاحبان کالا سومین کشتی ترانزیتی افغانستان از طریق بندر چابهار عازم هند شد / بندر شهید بهشتی چابهار؛ زمینه ساز تقویت ظرفیت های توافق نامه سه جانبه ایران، هند و افغانستان ایجاد ظرفیت ۸۰ میلیارد دلاری ترانزیت با راه‌اندازی راه‌آهن چابهار-زاهدان/راه آهن چابهار – زاهدان؛ شاهراه اقتصادی کشورهای منطقه خواهد بود بخش معدنی پتانسیل استفاده نشده استان است/بندر چابهار می تواند هاب توزیع مواد معدنی لحاظ شود و به زودی سومین قطب تجاری کشور در منطقه جنوب و سکوی پرتاب و تحول عظیم استان سیستان و بلوچستان خواهد شد پیشنهادات بندر چابهار در نشست تخصصی با سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت/افزایش نرم تخلیه و بارگیری به ۴ و نیم تا ۵ میلیون تن تا پایان سال ۹۹ برگزاری اولین مانور امداد و نجات و اطفاء حریق مایعات قابل اشتعال در حین سوختگیری تجهیزات بندری طرح توسعه بندر چابهار فراتر از برنامه زمان ‌بندی در حال اجراست برگزاری تمرین (Drill) مقابله با آلودگی نفتی با محوریت استفاده از مواد دیسپرسنت در بندر چابهار توسعه زیرساخت های مخابراتی و ارتباطات دریایی نوار ساحلی جنوب شرق کشور در قالب پروژه های مخابرات دریایی سواحل مکران نصب آینه های محدب سقفی در ورودی و خروجی درب های بنادر شهید بهشتی و شهید کلانتری چابهار
توسعه بنادر و ارتباطات از جمله اقدامات اساسی دولت در استان سیستان و بلوچستان است.

محمود احمدی نژاد در همایش توسعه سواحل مکران و اقتدار دریایی جمهوری اسلامی ایران در چابهار افزود: شرایط طبیعی بسته به نوع نگاه ، برنامه ریزی و تدبیر ما همزمان هم فرصت است هم تهدید و ما باید تهدید را تبدیل به فرصت کنیم.

رئیس جمهور گفت : امنیت و آبادانی آرزوی همه ملت هاست و این دو مقوله مکمل یکدیگرند. احمدی نژاد گفت : امنیت متکی بر منابع بومی ، ملی و سرزمین قابل خدشه نیست و باید امنیت متکی بر اندیشه تدبیر و ظرفیت های ملی ایران زمین باشد.

رئیس جمهور ایران را کشوری استثنایی توصیف کرد و افزود : ما می توانیم آبادترین و پیشرفته ترین کشور دنیا باشیم.

احمدی نژاد لازمه تحقق این امر را نگاه و برنامه راهبردی ، همبستگی ، کار و تلاش دانست . دکتر احمدی نژاد تأکید کرد : ویژگیهایی که ملت ایران را برتر می کند ویژگیهای انسانی و فرهنگی است و این ملت همواره به دنبال صلح بوده است. رئیس جمهوری تمام سرزمین ایران را دارای ثروت توصیف و اضافه کرد: جایی در ایران وجود ندارد که زرخیز نباشد، در نقاطی بهترین زمین ها وجود دارد و کشاورزان در آن تولید می کنند و نقطه ای که کویر است بهترین معادن را در بر دارد هر چند که ما هنوز همه معادن را اکتشاف نکرده ایم.

احمدی نژاد با بیان اینکه حدود 150 تا 200 سال قبل از انقلاب مردم آزادی و سیاست کشور کنار گذاشته شدند افزود : مهمترین سرمایه کشور برای پیشرفت در آن مقطع از صحنه فکر ، تدبیر و عمل کنار گذاشته شد. وی در ادامه با اشاره به وجود سه مشکل اساسی در کشور نخست جریان و چرخش ثروت در کشور ، جریان ثروت و نیروی انسانی و حرکت ثروت و سرمایه به سمت مراکز کشور در کشور بر شمرد.

رئیس جمهور با بیان این که دست کم حدود 70 سال حرکت ثروت از مناطق و افراد محرومتر به مناطق و افراد برخوردارتر بوده است گفت : دائماً این سیر ادامه دارد.

رئیس جمهوری بر معکوس کردن این سه جریان تأکید کرد و گفت : منطقه سیستان و بلوچستان با سابقه تاریخی و روحیه ضد استعماری و عشق به ایران و عزت کشور و ایمان ، صفا و صمیمیت مردم این استان به تنهایی می تواند خوراک کل کشور را تأمین کند.

احمدی نژاد با بیان اینکه سیستان و بلوچستان 10 درصد از کل کشور را شامل می شود ادامه داد : استان سیستان و بلوچستان زمین های بسیار حاصلخیزی دارد و بر غم بارش کم که اما کمبود آب ندارد.

رئیس قوه مجریه گفت : باید تک تک استعدادهای استان را فعال کنیم.

به گفته احمدی نژاد ، در این استان فرصتهای سرمایه گذاری بسیاری در بخش های مختلفی همچون کشاورزی ، دریا ، گردشگری و صنایع تبدیلی وجود دارد.

احمدی نژاد افزود : در گام نخست 350 میلیاد تومان برای دو ردیف و سال آینده پیش بینی شده است . رئیس جمهور اظهار داشت : دولت با کارهای مهم و زیربنایی در این ستان در زمینه های توسعه بنادر طرح توسعه بندر شهید بهشتی و موج شکن های چندمنظوره ، راه آهن و سدسازی از جمله اقدامات اساسی است.

در پایان رئیس جمهور ضمن قدردانی از زحمات نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران افزود : خوشبختانه نیروی دریایی در تمام استان سیستان و بلوچستان مستقر شده و برای آبادانی این منطقه عزم جدی دارد.

۳۰ بهمن ۱۳۹۱ ۰۱:۳۳
کد خبر : ۲۰,۱۶۵

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید