مانور دریایی مقابله با مواد خطرناک و سمی در بندر چابهار برگزار شد وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد: رکورد کم سابقه جابجایی بار در بندر شهیدبهشتی چابهار در سال ۹۷/ انتقال کالاهای اساسی سهم استان های شرقی کشور از طریق بندر چابهار/ انجام شش سال فعالیت شبانه روزی برای احداث بندر چابهار دریافت قسط اول ۳۰۰ میلیارد تومانی برای خط آهن چابهار- زاهدان تا چند روز آینده/ خط آهن چابهار- زاهدان تا سال ۱۴۰۰ افتتاح می شود نقش کلیدی بندر چابهار در تامین کالاهای اساسی استان های شرقی/جایگاه ویژه بزرگترین بندر اقیانوسی کشور در رونق سواحل مکران/تبدیل سواحل مکران به قطب جهانی در گرو توجه به حمل نقل دریایی و ترافیک بار تبادل کالایی بندر چابهار با 10 کشور در 11 ماه گذشته/عدم محدودیت سرمایه گذاری و فعالیت کشورهای مختلف در بندر چابهار ضرورت احیا و توسعه صنعت لنج سازی در سیستان و بلوچستان/لزوم راه اندازی مسافرت های دریایی بین بندر چابهار با بنادر داخلی و خارجی/ جاده های پرترافیک استان در اولویت 2 بانده شدن پیام تبریک مدیرکل بنادر و‌ دریانوردی سیستان و بلوچستان به مناسبت روز دانشجو افتتاح 2.5 کیلومتر جاده دسترسی بندر شهید بهشتی با حضور وزیر راه بندر چابهار؛ در ردیف بنادر تراز برتر/راه اندازی خط مسافری دریایی چابهار – مسقط از پایان آذر ماه/ وجود مدرن ترین ترمینال مسافری دریایی کشور در بندر چابهار کسب رتبه برتر توسط بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان در اجلاس استانی نماز
بندرعباس ، امیر آباد ، انزلی و چابهار در اولویت ویژه ترانزیت قرار دارند .

مدیرکل دفتر ترانزیت و پایانه‌های مرزی سازمان راهداری و حمل ونقل جاده‌ای پیش‌بینی‌ کرد درآمد سال جاری کشور از بخش ترانزیت به بیش از 2 میلیارد دلار می رسد.

عطرچیان، در مورد فعالیتهایی که باید براساس اهداف ایجاد کریدور شمال ـ جنوب در بنادر کشور صورت گیرد گفت: بندرعباس و چابهار در جنوب از نظر ترانزیت کالا در اولویت ویژه‌ای قرار دارند و سعی شده است بطور مداوم ظرفیت و تجهیز این بنادر افزایش و سرعت عملیات تخلیه و بارگیری کاهش یابد.

وی با بیان اینکه در حوزه بنادر اولویت با افزایش ظرفیت بنادر انزلی ، امیرآباد و بندرعباس است اضافه کرد: براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده ظرفیت تخلیه و بارگیری بندرعباس به 50 میلیون تن کالا در سال افزایش خواهد یافت.

عطرچیان گفت: همچنین تصمیم بر این است تا ظرفیت بنادر شمالی کشور نیز به 50 میلیون تن در سال برسد. علاوه‌بر این برنامه توسعه بندر چابهار برای تبدیل آن به یک بندر مگاپورت در رقابت با بندر گوادر پاکستان با همکاری سازمان بنادر و کشتیرانی در دست بررسی است.

وی درخصوص وضعیت درآمدهای حاصل از ترانزیت گفت: درآمدهای کشور از بخش ترانزیت براحتی قابل محاسبه نیست و بارها هم تخمینی بودن این محاسبات اعلام شده است. در واقع دولت دستگاه یا مکانیزم مشخصی برای برآورد درآمدهای این بخش در حسابهای ملی در اختیار ندارد.

مدیرکل دفتر ترانزیت و پایانه‌های مرزی افزود: طبق تخمین های کارشناسی درآمدهای ملی ایران اعم از مستقیم و غیر مستقیم در دو بخش دولتی و خصوصی حمل و نقل سالانه بین 5/1 تا 2 میلیارد دلار در سال 84 بوده است و برای امسال نیز پیش بینی می شود این درآمد با 5 تا 10 درصد افزایش به بیش از 2 میلیارد دلار برسد.

عطرچیان در پاسخ به سوالی در مورد اینکه چرا در مدت دو سال گذشته میزان ترانزیت کالا به کشور با وجود راه اندازی کریدور شمال به جنوب در حد 9 میلیون تن کالا متوقف مانده و این میزان در سال گذشته به 6/0 درصد کاهش یافته است ، تصریح کرد:میزان ترانزیت کالا ازکشور کاهش نداشته است البته کاهش زیر یک درصد قابل اغماض است و نمی تواند به عنوان ملاکی برای اعلام کاهش ترانزیت به کشور در نظر گرفته شود.

وی خاطر نشان کرد: در سال گذشته میزان ترانزیت کالا به کشور افزایش ولی ترانزیت مواد نفتی و سوآپ کاهش داشته است.

مدیرکل دفتر ترانزیت و پایانه‌های مرزی سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای با بیان اینکه در ظرف سه سال اخیر ما با کاهش ترانزیت به کشور مواجه نبوده ایم ادامه داد: اگر آمار گمرک مورد قبول است ، طبق این آمار میزان ترانزیت در کشور نه تنها کاهش نیافته بلکه از روند صعودی نیز برخوردار است.

وی گفت: میزان ترانزیت تنها سال گذشته 6/0 درصد کاهش یافت که این میزان به اندازه‌ای نیست که بتوان ادعا کرد ترانزیت با کاهش مواجه بوده است.

عطرچیان دلیل پایین آمدن ترانزیت در سال گذشته را  کاهش میزان ترانزیت سوآپ به کشور اعلام و تاکید کرد: به عنوان یک منبع موثق اعلام می کنم طبق آمار گمرک و وزارت راه و ترابری ترانزیت طی سه سال گذشته افزایش داشته است.

وی در زمینه ابهام در توقف میزان رشد ترانزیت کالا در سه سال گذشته به کشور در نتیجه توقف حرکت رو به رشد کریدور شمال به جنوب گفت: ما ادعا می کنیم در زمینه ترانزیت کالا ظرف سه سال گذشته نه تنها کاهش نداشته‌ایم بلکه با روند افزایشی روبرو بوده‌ایم  بگونه ای که حتی در 3 ماهه اول امسال نسبت به مدت مشابه در سال گذشته این روند افزایشی ادامه دار بوده است.

وی ضمن رد توقف روند حرکت و استقبال از کریدور شمال و جنوب با توجه به فعال شدن برخی راههای ترانزیتی موازی از جمله در پاکستان و افغانستان و فعالیت بندر گوادر در پاکستان اظهار داشت: این ادعا درست نیست زیرا در زمینه عضو گیری در این کریدور شاهد افزایش تعداد اعضاء ظرف سال گذشته بوده ایم به نحوی که تعداد اعضا هم اکنون به 14 کشور رسیده و این نشاندهنده استقبال کشورها از این کریدور است.

۹ مرداد ۱۳۸۵ ۰۰:۰۰
کد خبر : ۲۱۹

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید