پیام تبریک مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان به مناسبت دهه فجر پهلوگیری اولین کشتی 60 هزار تنی گندم وارداتی در بندر شهید بهشتی چابهار/ورود همزمان ۲ کشتی ۶۰ و ۶۶ هزار تنی کالای اساسی به بندر چابهار تمدید مجوز تطویل موج شکن غربی بندر صیادی رمین نقش کلیدی روابط عمومی در افزایش سهم تجارت بنادر/ بندر چابهار پشتیبان و سوپاپ اطمینان بنادر کشور مسئولان روابط عمومی بنادر باید در تمامی تصمیم سازی های راهبردی حضور داشته باشند/ ظرفیت بی نظیر بندر چابهار برای توسعه کشور/ ضرورت تجهیز روابط عمومی به ابزار و تجهیزات نوین/ توسعه گردشگری دریایی نیازمند تبلیغات وسیع و هوشمندانه تمدید مجوز ساخت دستک رسوب گیر بندر صیادی بریس اولویت ارتقای توان عملیاتی و نقش لجستیکی بندر چابهار آینده بندر چابهار در نگاه رئیس جمهور/نقش کلیدی بندر چابهار در حمل و نقل کشورهای منطقه ضرورت همکاری ایران و هند برای تهیه تجهیزات ساخت بنادر و شبکه ریلی چابهار/ زیرساخت های لازم برای تحقق شبکه ریلی در بندر چابهار وجود دارد بهینه سازی و افزایش ظرفیت خط انتقال برق طرح توسعه بندر شهید بهشتی
برررسی کارنامه سازمان بنادر: از افرایش حجم تخلیه و بارگیری تا گواهیانامه های دریایی
مدیرعامل سازمان بنادرو دریانوردی تعداد افراد دارنده گواهینامه دریانوردی در کشور را تا پایان سال گذشته 291 هزار نفر اعلام کرد این تعداد در سال 84 بالغ بر 135 هزار نفر بوده است .
سید عطا ا.... صدر  در ارائه گزارشی از عملکرد هفت ساله سازمان بنادرو دریانوردی گفت: ظرفیت بنادر در سال 84 رقمی بالغ بر 117 میلیون تن بود که این میزان در سال 91 به 184 میلیون تن بالغ شد .
به گفته صدر ظرفیت کانتینری بنادر نیز از دو میلیون TEU در سال 84 به 7.1 میلیون TEU در سال 91 افزایش پیدا کرده است . وی همچنین ظرفیت مسافری بنادر در سال 84 را 4.8 میلیون نفر سفر اعلام کرد که این ظرفیت در سال گذشته به 14 میلیون نفر سفر رسید.
مدیرعامل سازمان بنادرو دریانوردی همچنین تعداد بنادر کوچک ساخته شده را تا سال 84 بالغ بر 51 بندر اعلام کرد که این تعداد نیز تا سال گذشته به 85 بندر کوچک افزایش پیدا کرده است . وی درباره حجم سرمایه گذاری و ارزش مشارکت بخش خصوصی در بخش های پس کرانه و بندری کشور را در هفت ساله اخیر نزدیک به 27 هزار میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: این رقم در سال 84 به 3 هزار و 778 میلیارد ریال بوده است .
معاون وزیر راه و شهرسازی درزمینه سرمایه گذاری سازمان بنادرو دریانوردی نیزگفت: حجم سرمایه گذاری های انجام شده از محل منابع این سازمان از سال 84 تا پایان سال گذشته به 29 هزار و 787 میلیارد ریال می رسد که حاکی از رشد متوسط سالانه 73 درصدی است.
مدیر عامل سازمان بنادرو دریانوردی با بیان اینکه عملکرد این سازمان از اهداف پیش بینی شده جلوتر بوده است ادامه اضافه کرد: در سال گذشته 105 درصد از ظرفیت کالایی و 122 درصد از ظرفیت کانتینری بنادر کشور تحقق پیدا کرده است.
وی درباره عملکرد بنادر کشور در سه ماه امسال نیز گفت :هر چند تحریم ها بی تاثیر نیست و مشکلاتی را را ایجاد کرده اما بنادر ما را متوقف نکرده است در این ارتباط می توان به رشد 7.6 درصدی تخلیه و بارگیری کالا ،رشد 36 درصدی ترانزیت غیر نفتی و رشد 28 درصدی صادرات غیر نفتی در بنادر کشور در سه ماهه اول سال جاری اشاره کرد.
وی گفت: البته در بخشهایی شاهد افزایش یا کاهش هایی بوده ایم به عنوان مثال واردات از بنادر به دلیل سیاستهای کشور در این بخش کاهش یافته اما در مقابل صادرات ما افزایش داشته است که این به معنای توفف فعالیتهای ما در اثر تحریم ها نیست .
مدیرعامل سازمان بنادرو دریانوردی درباره اظهارات مطرح شده درباره تخریب باغ اکولوژی نوشهر توسط این سازمان که روز گذشته در رسانه ها منتشر شدگفت: برای ساخت راه ارتباطی بندر نوشهر به کنارگذر این شهر که از کنار باغ اکولوژی نوشهر می گذرد مسیرهای مختلفی طبق مطالعات در نظر گرفته شده است که مسئول انتخاب آن مقامات استانی هستند و سازمان بنادر دخالتی در این زمینه ندارد.
وی با بیان اینکه سازمان بنادر و دریانوردی مسئول توسعه بندر نوشهر است نه راه سازی گفت :عبور یا عبور نکردن این مسیر از باغ اکولوژی نوشهر منوط به اجازه و موافقت مقامات وزارت جهاد و کشاورزی است ما به دنبال این پروژه و تخریب این باغ نیستیم و درباره اینکه راه مذکور به چه شکل و از چه مسیری عبور کند نظری نداریم و اظهارات مطرح شده درباره نقش سازمان بنادر در تخریب باغ اکولوژی نوشهر را تکذیب می کنیم .
به گفته وی احداث این راه ارتباطی 1.8 کیلومتری که با هدف دسترسی بندر نوشهر به کنار گذر نوشهر به پیشنهاد مقامات استانی و برای تسهیل در تردد کامیون ها به بندر نوشهرباعث ایجاد مزاحمت برای مردم شده صورت می گیرد.
۵ تیر ۱۳۹۲ ۰۸:۵۲
pmo |
کد خبر : ۲۳,۲۸۱

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید