ورود 4 کشتی حامل نهاده های دامی از ابتدای مهرماه امسال در بندر چابهار/ تخلیه و بارگیری کالای اساسی؛ مهم ترین اولویت بندر چابهار/ لزوم توجه دولت به افزایش جریان مبادلات کالایی در چابهار برگزاری جشن هفته وحدت در بندر چابهار ارتقای ارتباطات دریایی کشور در گرو تکمیل و اجرای طرح جامع/ روند مثبت پیشرفت پروژه های زیرساختی بندر چابهار اولین جلسه کمیته مخابرات دریایی بنادر جنوبی کشور در بندر چابهار افزایش 63 درصدی عملیات تخلیه و بارگیری کالا در بندر چابهار نرم مثبت تخلیه و بارگیری کالاهای اساسی در بندر چابهار/بارگیری و خروج 70 درصد کالاهای اساسی تخلیه شده مانور امداد و نجات و اطفای حریق شناورهای سنتی در بندر چابهار برگزار شد پهلوگیری 6 کشتی حامل 340 هزار تن کالای اساسی در بندر چابهار/ خروج روزانه 2500 تن کالا از بندر چابهار برگزاری مانور آمادگی مقابله با آلودگی نفتی در بندر چابهار تسهیلات ویژه به خطوط کشتیرانی و سرمایه‌گذارانی که کالای صادراتی و وارداتی خود را از طریق چابهار عبور دهند/ شناسایی فرصت های سرمایه گذاری در بندر شهید بهشتی چابهار/ عزم خوبی برای رونق چابهار شکل گرفته است
برررسی کارنامه سازمان بنادر: از افرایش حجم تخلیه و بارگیری تا گواهیانامه های دریایی
مدیرعامل سازمان بنادرو دریانوردی تعداد افراد دارنده گواهینامه دریانوردی در کشور را تا پایان سال گذشته 291 هزار نفر اعلام کرد این تعداد در سال 84 بالغ بر 135 هزار نفر بوده است .
سید عطا ا.... صدر  در ارائه گزارشی از عملکرد هفت ساله سازمان بنادرو دریانوردی گفت: ظرفیت بنادر در سال 84 رقمی بالغ بر 117 میلیون تن بود که این میزان در سال 91 به 184 میلیون تن بالغ شد .
به گفته صدر ظرفیت کانتینری بنادر نیز از دو میلیون TEU در سال 84 به 7.1 میلیون TEU در سال 91 افزایش پیدا کرده است . وی همچنین ظرفیت مسافری بنادر در سال 84 را 4.8 میلیون نفر سفر اعلام کرد که این ظرفیت در سال گذشته به 14 میلیون نفر سفر رسید.
مدیرعامل سازمان بنادرو دریانوردی همچنین تعداد بنادر کوچک ساخته شده را تا سال 84 بالغ بر 51 بندر اعلام کرد که این تعداد نیز تا سال گذشته به 85 بندر کوچک افزایش پیدا کرده است . وی درباره حجم سرمایه گذاری و ارزش مشارکت بخش خصوصی در بخش های پس کرانه و بندری کشور را در هفت ساله اخیر نزدیک به 27 هزار میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: این رقم در سال 84 به 3 هزار و 778 میلیارد ریال بوده است .
معاون وزیر راه و شهرسازی درزمینه سرمایه گذاری سازمان بنادرو دریانوردی نیزگفت: حجم سرمایه گذاری های انجام شده از محل منابع این سازمان از سال 84 تا پایان سال گذشته به 29 هزار و 787 میلیارد ریال می رسد که حاکی از رشد متوسط سالانه 73 درصدی است.
مدیر عامل سازمان بنادرو دریانوردی با بیان اینکه عملکرد این سازمان از اهداف پیش بینی شده جلوتر بوده است ادامه اضافه کرد: در سال گذشته 105 درصد از ظرفیت کالایی و 122 درصد از ظرفیت کانتینری بنادر کشور تحقق پیدا کرده است.
وی درباره عملکرد بنادر کشور در سه ماه امسال نیز گفت :هر چند تحریم ها بی تاثیر نیست و مشکلاتی را را ایجاد کرده اما بنادر ما را متوقف نکرده است در این ارتباط می توان به رشد 7.6 درصدی تخلیه و بارگیری کالا ،رشد 36 درصدی ترانزیت غیر نفتی و رشد 28 درصدی صادرات غیر نفتی در بنادر کشور در سه ماهه اول سال جاری اشاره کرد.
وی گفت: البته در بخشهایی شاهد افزایش یا کاهش هایی بوده ایم به عنوان مثال واردات از بنادر به دلیل سیاستهای کشور در این بخش کاهش یافته اما در مقابل صادرات ما افزایش داشته است که این به معنای توفف فعالیتهای ما در اثر تحریم ها نیست .
مدیرعامل سازمان بنادرو دریانوردی درباره اظهارات مطرح شده درباره تخریب باغ اکولوژی نوشهر توسط این سازمان که روز گذشته در رسانه ها منتشر شدگفت: برای ساخت راه ارتباطی بندر نوشهر به کنارگذر این شهر که از کنار باغ اکولوژی نوشهر می گذرد مسیرهای مختلفی طبق مطالعات در نظر گرفته شده است که مسئول انتخاب آن مقامات استانی هستند و سازمان بنادر دخالتی در این زمینه ندارد.
وی با بیان اینکه سازمان بنادر و دریانوردی مسئول توسعه بندر نوشهر است نه راه سازی گفت :عبور یا عبور نکردن این مسیر از باغ اکولوژی نوشهر منوط به اجازه و موافقت مقامات وزارت جهاد و کشاورزی است ما به دنبال این پروژه و تخریب این باغ نیستیم و درباره اینکه راه مذکور به چه شکل و از چه مسیری عبور کند نظری نداریم و اظهارات مطرح شده درباره نقش سازمان بنادر در تخریب باغ اکولوژی نوشهر را تکذیب می کنیم .
به گفته وی احداث این راه ارتباطی 1.8 کیلومتری که با هدف دسترسی بندر نوشهر به کنار گذر نوشهر به پیشنهاد مقامات استانی و برای تسهیل در تردد کامیون ها به بندر نوشهرباعث ایجاد مزاحمت برای مردم شده صورت می گیرد.
۵ تیر ۱۳۹۲ ۰۸:۵۲
pmo |
کد خبر : ۲۳,۲۸۱

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید