ارائه خدمات پزشکی مرکز جستجو و نجات دریایی بندر چابهار به کشتی عبوری رشد 330 درصدی واردات کالاهای اساسی از طریق بندر چابهار/ ترانزیت کالا از دروازه ملل 157 برابر شد متصل شدن 1900 کیلومتر از راههای کشور به شبکه ریلی تا پایان سال/ ریل گذاری 700 کیلومتر در بندر چابهار تا پایان امسال اجرای طرح احضار پرسنل و گشت تجمیعی یگان حفاظت در بنادر شهید بهشتی و شهید کلانتری چابهار گام های توسعه ای سازمان بنادر و دریانوردی در مسیر توسعه سواحل مکران/ آغاز واگذاری موج شکن های چند منظوره مردمی در سواحل مکران دهلی نو به دنبال گسترش همکاری ها با ایران در بندر چابهار است موقعیت استراتژیک بندر چابهار برای فعالان اقتصادی/ کاهش مسیر حمل و نقل دریایی با استفاده از بندر چابهار بیان دیدگاه ها و بررسی مشکلات سرمایه گذاران بخش خصوصی/ تلاش حداکثری در جهت تسهیل و رفع موانع و مشکلات پروژه های سرمایه گذاری /تسریع در پروژه ها و حمایت از بخش خصوصی عامل رشد و توسعه اقتصادی استان بسته های تشویقی دروازه ملل برای صاحبان کالا و خطوط کشتیرانی/ تخفیفات بی نظیر بندر چابهار در زنجیره حمل و نقل دریایی/ از تخفیفات 87 درصدی هزینه انبارداری تا معافیت 100 درصدی در تخلیه کانتینرهای خالی پیشرفت برنامه ها و افزایش ظرفیت؛ جلوه ای از تلاش جهادگونه کارکنان بندر چابهار/ رشد ۹۵ درصدی صادرات کالاهای غیرنفتی از بزرگترین بندر اقیانوسی کشور
با گذشت درست یک ماه از اعلام نتایج انتخابات 24 خرداد ماه، فعالیت کارگروه های تعیین وزرا به پایان رسیده و فردا رسما به رئیس جمهور منتخب تقدیم می گردد تا وی پس از تصمیم گیری نهایی تحویل مجلس دهد.

با گذشت درست یک ماه از اعلام نتایج انتخابات 24 خرداد ماه، فعالیت کارگروه های تعیین وزرا به پایان رسیده و فردا رسما به رئیس جمهور منتخب تقدیم می گردد تا وی پس از تصمیم گیری نهایی تحویل مجلس دهد.

طی قریب یک ماه گذشته، گزینه هایی برای هر یک از وزارتخانه ها تعیین و از آنها برنامه خواسته شده و با بررسی این برنامه ها، گزینه های تصدی وزارتخانه ها معلوم شده اند. طبق  اطلاعات رسیده، گزینه های وزارتخانه های اقتصادی کابینه روحانی مشخص شده اند و برای هر وزارتخانه بین یک تا 3 نفر تعیین شده است.

برای وزارت اقتصاد، نام سید صفدر حسینی، وزیر اقتصاد دولت خاتمی و محمد نهاوندیان، رئیس اتاق بازرگانی ایران مطرح است.

گفته می شود برای بانک مرکزی هم کارگروه مربوطه مسعود نیلی، استاد دانشکده اقتصاد و مدیریت دانشگاه شریف را پیشنهاد کرده است.

با توجه به مصوبه مجلس در خصوص راه اندازی سازمان مدیریت و برنامه ریزی و بهره وری، اسحاق جهانگیری، وزیر صنایع خاتمی، محمدعلی نجفی، رئیس سازمان برنامه در دولت خاتمی و مسعود نیلی به عنوان نامزدهای اصلی مطرحند. اما از آنجایی که برای این سه نفر پست های دیگری هم در نظر گرفته شده بعید است هچکدام منتظر سازمان برنامه بمانند.

 برای وزارت کار، رفاه و تامین اجتماعی مرتضی بانک و علی ربیعی مطرحند؛ مرتضی بانک استاندار کرمان و معاون اداری مالی وزارت امورخارجه بوده است. علی ربیعی هم از همکاران روحانی در دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی و اعضای خانه کارگر است.

برای وزارت ارتباطات و وزارت علوم هم ظاهرا به محمدرضا عارف پیشنهاد شده، اما او تا کنون این سمت را قبول نکرده است. گزینه اصلی وزارت علوم توفیقی است و گزینه اصلی ارتباطات هم جهانگرد.

برای وزارت راه و شهرسازی نیز نام محسن هاشمی رفسنجانی، احمد خرم و حجت از نتایج کار کارگروه ها بیرون آمده است. البته احتمال عهده داری شهرداری تهران از سوی محسن هاشمی نیز هست. احمد خرم وزیر راه خاتمی و حجت هم مسوول سازمان میراث فرهنگی بوده است. هرچند که اسم آخوندی هم بسیار در این بخش شنیده می شود.

برای وزارت نیرو  هم همچنان  حبیب الله بیطرف، وزیر نیروی خاتمی در صدر نام هاست.

وزارت صنعت، معدن و تجارت هم احتمالا به جهانگیری یا نعمت زاده خواهد رسید.

از سوی دیگر به گزارش اقتصاد آنلاین، معاونت اول به احتمال قوی به جهانگیری خواهد رسید.

حجت هم برای سازمان میراث فرهنگی دوباره مطرح شده است و یونسی هم برای وزارت اطلاعات دوباره طرح شده است و احتمال نشستن او بر این صندلی افزایش یافته.

همچنین احتمال رفتن نجفی به آموزش و پرورش به شدت تقویت شده و اخبار واصله به اقتصاد آنلاین حاکی از آن است که نجفی هم این امر را پذیرفته است.

مجموعه این موارد نشان می دهد کابینه روحانی را بیش از همه وزرای باتجربه دولت خاتمی و هاشمی تشکیل خواهند داد.

هرچند برخی معدل سن نسبتا بالای این کابینه را ایراد دانسته اند، اما به آنها پاسخ داده شده که شرایط سخت کنونی به مدیران پخته و باتجربه نیاز دارد که می توانند با بهره گیری از هزاران کارشناس پرتحرک حاضر در وزارتخانه های مختلف، کارها را به پیش برند.

۲۸ تیر ۱۳۹۲ ۱۳:۱۲
اقتصاد آن لاین |
کد خبر : ۲۳,۸۵۷

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید