پیام تبریک مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان به مناسبت دهه فجر پهلوگیری اولین کشتی 60 هزار تنی گندم وارداتی در بندر شهید بهشتی چابهار/ورود همزمان ۲ کشتی ۶۰ و ۶۶ هزار تنی کالای اساسی به بندر چابهار تمدید مجوز تطویل موج شکن غربی بندر صیادی رمین نقش کلیدی روابط عمومی در افزایش سهم تجارت بنادر/ بندر چابهار پشتیبان و سوپاپ اطمینان بنادر کشور مسئولان روابط عمومی بنادر باید در تمامی تصمیم سازی های راهبردی حضور داشته باشند/ ظرفیت بی نظیر بندر چابهار برای توسعه کشور/ ضرورت تجهیز روابط عمومی به ابزار و تجهیزات نوین/ توسعه گردشگری دریایی نیازمند تبلیغات وسیع و هوشمندانه تمدید مجوز ساخت دستک رسوب گیر بندر صیادی بریس اولویت ارتقای توان عملیاتی و نقش لجستیکی بندر چابهار آینده بندر چابهار در نگاه رئیس جمهور/نقش کلیدی بندر چابهار در حمل و نقل کشورهای منطقه ضرورت همکاری ایران و هند برای تهیه تجهیزات ساخت بنادر و شبکه ریلی چابهار/ زیرساخت های لازم برای تحقق شبکه ریلی در بندر چابهار وجود دارد بهینه سازی و افزایش ظرفیت خط انتقال برق طرح توسعه بندر شهید بهشتی
مردی با سابقه 22 سال وزارت در راه بزرگترین وزارتخانه اقتصادی/ نزدیکترین گزینه به ریاست بانک مرکزی کیست؟

وزرای پیشنهادی دولت یازدهم از سوی رئیس جمهور جدید کشور به مجلس معرفی شدند تا دوره جدیدی از فعالیت قوه مجریه آغاز شود. در این شرایط باتوجه به شرایط خاص اقتصادی کشور، اعضای تیم اقتصادی دولت حتی از وزرای سیاسی کابینه نیز اهمیت بیشتری پیدا کرده است. باتوجه به تمرکز برنامه های کاندیداهای ریاست جمهوری در حوزه اقتصاد و امیدی که به اصلاح اوضاع اقتصادی به وجود آمده است، تشکیل تیم قدرتمند اقتصادی و انتخاب وزرای کارآمد در وزارتخانه ها از اهمیت بالایی برخودار است.

به نظر می رسد، حجت الاسلام حسن روحانی برای پست معاونت نظارت راهبردی (سازمان برنامه پس از احیا) محمدباقر نوبخت را برگزیده است که پیش از انتخابات هم مسوول تدوین برنامه های اقتصادی او بود.

پیشنهاد روحانی به مجلس برای پست وزارت نفت، بیژن نامدار زنگنه است که جزو رکوردداران وزارت در ایران است. او در 34 سال گذشته از انقلاب اسلامی، 22 سال را به عنوان وزیر فعالیت کرده استکه از این نظر اورا می توان باسابفه ترین فرد معرفی شده و شیخ الوزرای کابینه پس از کسب رای اعتماد قلمداد کرد. او از سال های 62 تا 68 به عنوان اولین وزیر جهاد سازندگی فعالیت کرده است. از آن تاریخ تا سال 76 به عنوان وزیر نیرو  و پس از آن به مدت 8 سال وزارت نفت را بر عهده داشت.

حسن روحانی برای تصدی وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز فردی با سابقه قابل توجه معرفی کرده است. محمد رضا نعمت زاده که رئیس ستاد انتخاباتی روحانی بود، در سه وزارتخانه کلیدی کار، صنعت و نفت  سابقه فعالیت دارد نعمت زاده هم از نظر سابقه وزارت و پست های کلیدی .منحصر به فرد است. او در دو وزارتخانه وزیر بوده و در وزارت نفت هم معاون وزیر بوده است. او همچنین از مسن ترین افراد کابینه است تا در کنار زنگنه ترکیبی از با سابقه ترین ها را آن هم در تیم اقتصادی تشکیل دهند.

وزارت اقتصاد قرار است در صورت رای اعتماد مجلس، توسط علی طیب نیا اداره شود. طیب نیا که اقتصاد را با تمرکز بر تورم تحصیل کرده است، زمانی معاون اقتصادی سازمان مدیریت و برنامه ریزی نیز بود.

برای تصدی وزارت نیرو نیز حمید چیت چیان معرفی شده است که سابقه 20 ساله در پست های مختلف این وزارتخانه دارد.

گزینه پیشنهادی دولت جدید برای وزارت راه و شهرسازی، عباس آخوندی است.  آخوندی وزیر مسکن و شهرسازی در دولت دوم هاشمی رفسنجانی و از پایه گذاران سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور است.

همچنین علی ربیعی که سابقه فعالیت در نهادهای کارگری را دارد و از مشاوران نزدیک روحانی به حساب می آید برای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی معرفی شده است.

حسن روحانی برای تصدی وزارت جهاد کشاورزی، محمود حجتی را معرفی کرده است که در دولت هفتم وزیر راه و ترابری بود و در دولت هشتم به عنوان اولین وزیر جهادکشاورزی فعالیت کرده است.

گزینه پیشنهادی رئیس جمهور برای وزارت ارتباطات، محمود واعظی است که در سال های 58 تا 65 مدیر عامل شرکت مخابرات ایران بود. وی سال ها معاون اروپا و آمریکای وزارت خارجه در زمان دولت سازندگی و همچنین معاون اقتصادی وزارت خارجه در دولت اول خاتمی بوده است.

یکی دیگر از پست های کلیدی اقتصادی دولت ریاست بانک مرکزی است که هنوز گزینه نهایی آن اعلام نشده است. شنیده ها حاکی از آن است که ولی الله سیف که سابقه مدیرعاملی بانک ملی، صادرات و کار آفرین را دارد نزدیک ترین فرد به این پست است.

۱۵ مرداد ۱۳۹۲ ۱۹:۲۶
pmo-گزارش خبری |
کد خبر : ۲۴,۳۴۳

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید