ورود 4 کشتی حامل نهاده های دامی از ابتدای مهرماه امسال در بندر چابهار/ تخلیه و بارگیری کالای اساسی؛ مهم ترین اولویت بندر چابهار/ لزوم توجه دولت به افزایش جریان مبادلات کالایی در چابهار برگزاری جشن هفته وحدت در بندر چابهار ارتقای ارتباطات دریایی کشور در گرو تکمیل و اجرای طرح جامع/ روند مثبت پیشرفت پروژه های زیرساختی بندر چابهار اولین جلسه کمیته مخابرات دریایی بنادر جنوبی کشور در بندر چابهار افزایش 63 درصدی عملیات تخلیه و بارگیری کالا در بندر چابهار نرم مثبت تخلیه و بارگیری کالاهای اساسی در بندر چابهار/بارگیری و خروج 70 درصد کالاهای اساسی تخلیه شده مانور امداد و نجات و اطفای حریق شناورهای سنتی در بندر چابهار برگزار شد پهلوگیری 6 کشتی حامل 340 هزار تن کالای اساسی در بندر چابهار/ خروج روزانه 2500 تن کالا از بندر چابهار برگزاری مانور آمادگی مقابله با آلودگی نفتی در بندر چابهار تسهیلات ویژه به خطوط کشتیرانی و سرمایه‌گذارانی که کالای صادراتی و وارداتی خود را از طریق چابهار عبور دهند/ شناسایی فرصت های سرمایه گذاری در بندر شهید بهشتی چابهار/ عزم خوبی برای رونق چابهار شکل گرفته است
بانک مرکزی ارز نمی‌دهد، کشتی ها معطل ماندند
رییس کل گمرک اعلام کرده که مشکل شرکت پشتیبانی امور دام تامین ارز از سوی بانک مرکزی بوده و این شرکت باید مشکل خود را با بانک مرکزی حل کند.
عباس معمارنژاد، رییس کل گمرک درباره‌ نهاده‌های دامی ترخیص نشده از بندر امام خمینی (ره) نیز خاطرنشان کرد: نهاده‌ها مشکل ارزی دارند و بانک مرکزی باید این مشکل را حل کند و ترخیص نشدن نهاده‌ها ربطی به گمرک ندارد.
او همچنین از ترخیص 32 تن دارو از فرودگاه امام خمینی (ره) خبر داد و گفت: روند ترخیص دارو و کالاهای اساسی در گمرک بدون وقفه در حال انجام است.
وی ادامه داد: هیچ کالایی در گمرک متوقف نیست مگر کالاهای گروه 10 که امکان ثبت سفارش ندارد.
معمارنژاد با بیان این‌که اگر کالایی به دلیل مشکلات ارزی و اسنادی امکان ترخیص ندارد گمرک مقصر نیست، تاکید کرد: هر کالا زمانی می‌تواند ازگمرک ترخیص شود که مشکل ارز، سند، بارنامه و اظهار‌نامه نداشته باشد. تنها در صورت نبود یکی از اینها است که کالا از گمرک ترخیص نمی‌شود.
به تازگی رییس کمیسیون حمل و نقل اتاق بازرگانی ایران با بیان این که در حال حاضر دو فروند کشتی سویا، چهار فروند کنجاله سویا، یک فروند جو و یک فروند برنج در بندر امام معطل مانده است گفته بود که دلیل این توقف تفاوت قیمت ارز و عدم تامین ارز 1226 تومانی این کالاها از سوی بانک مرکزی است و همین موضوع باعث شده این کشتی ها نزدیک 15 روز در بندر متوقف شوند.
مسعود دانشمند با تاکید بر این‌که بانک مرکزی،‌ وزارت صنعت، معدن و تجارت و وزارت جهاد کشاورزی باید سریعا نتیجه توافقات خود را به بنادر برای ترخیص کالای این کشتی‌ها اعلام کنند اظهار کرده بود که بندر امام 90 تا 95 درصد رطوبت دارد و بلاتکلیفی این کالاها باعث فساد آن‌ها می‌شود زیرا جو، ذرت و سویا بسته بندی نمی‌شوند و از سوی دیگر بندر امام سردخانه برای نگهداری طولانی این کالاها ندارد.
به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، وی با بیان این‌که نهاده‌های دامی باید هر چه سریع‌تر به بازار مصرف منتقل شود خاطرنشان کرده بود که به دلیل تفاوت نرخ ارز، کالا و کشتی نباید بیش از حد در بنادر معطل بماند چون در این صورت خسارت زیادی به بار می‌آورد.
۲۹ مرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۱۲
pmo |
کد خبر : ۲۴,۵۷۵

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید