پیام تبریک مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان به مناسبت دهه فجر پهلوگیری اولین کشتی 60 هزار تنی گندم وارداتی در بندر شهید بهشتی چابهار/ورود همزمان ۲ کشتی ۶۰ و ۶۶ هزار تنی کالای اساسی به بندر چابهار تمدید مجوز تطویل موج شکن غربی بندر صیادی رمین نقش کلیدی روابط عمومی در افزایش سهم تجارت بنادر/ بندر چابهار پشتیبان و سوپاپ اطمینان بنادر کشور مسئولان روابط عمومی بنادر باید در تمامی تصمیم سازی های راهبردی حضور داشته باشند/ ظرفیت بی نظیر بندر چابهار برای توسعه کشور/ ضرورت تجهیز روابط عمومی به ابزار و تجهیزات نوین/ توسعه گردشگری دریایی نیازمند تبلیغات وسیع و هوشمندانه تمدید مجوز ساخت دستک رسوب گیر بندر صیادی بریس اولویت ارتقای توان عملیاتی و نقش لجستیکی بندر چابهار آینده بندر چابهار در نگاه رئیس جمهور/نقش کلیدی بندر چابهار در حمل و نقل کشورهای منطقه ضرورت همکاری ایران و هند برای تهیه تجهیزات ساخت بنادر و شبکه ریلی چابهار/ زیرساخت های لازم برای تحقق شبکه ریلی در بندر چابهار وجود دارد بهینه سازی و افزایش ظرفیت خط انتقال برق طرح توسعه بندر شهید بهشتی
بانک مرکزی ارز نمی‌دهد، کشتی ها معطل ماندند
رییس کل گمرک اعلام کرده که مشکل شرکت پشتیبانی امور دام تامین ارز از سوی بانک مرکزی بوده و این شرکت باید مشکل خود را با بانک مرکزی حل کند.
عباس معمارنژاد، رییس کل گمرک درباره‌ نهاده‌های دامی ترخیص نشده از بندر امام خمینی (ره) نیز خاطرنشان کرد: نهاده‌ها مشکل ارزی دارند و بانک مرکزی باید این مشکل را حل کند و ترخیص نشدن نهاده‌ها ربطی به گمرک ندارد.
او همچنین از ترخیص 32 تن دارو از فرودگاه امام خمینی (ره) خبر داد و گفت: روند ترخیص دارو و کالاهای اساسی در گمرک بدون وقفه در حال انجام است.
وی ادامه داد: هیچ کالایی در گمرک متوقف نیست مگر کالاهای گروه 10 که امکان ثبت سفارش ندارد.
معمارنژاد با بیان این‌که اگر کالایی به دلیل مشکلات ارزی و اسنادی امکان ترخیص ندارد گمرک مقصر نیست، تاکید کرد: هر کالا زمانی می‌تواند ازگمرک ترخیص شود که مشکل ارز، سند، بارنامه و اظهار‌نامه نداشته باشد. تنها در صورت نبود یکی از اینها است که کالا از گمرک ترخیص نمی‌شود.
به تازگی رییس کمیسیون حمل و نقل اتاق بازرگانی ایران با بیان این که در حال حاضر دو فروند کشتی سویا، چهار فروند کنجاله سویا، یک فروند جو و یک فروند برنج در بندر امام معطل مانده است گفته بود که دلیل این توقف تفاوت قیمت ارز و عدم تامین ارز 1226 تومانی این کالاها از سوی بانک مرکزی است و همین موضوع باعث شده این کشتی ها نزدیک 15 روز در بندر متوقف شوند.
مسعود دانشمند با تاکید بر این‌که بانک مرکزی،‌ وزارت صنعت، معدن و تجارت و وزارت جهاد کشاورزی باید سریعا نتیجه توافقات خود را به بنادر برای ترخیص کالای این کشتی‌ها اعلام کنند اظهار کرده بود که بندر امام 90 تا 95 درصد رطوبت دارد و بلاتکلیفی این کالاها باعث فساد آن‌ها می‌شود زیرا جو، ذرت و سویا بسته بندی نمی‌شوند و از سوی دیگر بندر امام سردخانه برای نگهداری طولانی این کالاها ندارد.
به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، وی با بیان این‌که نهاده‌های دامی باید هر چه سریع‌تر به بازار مصرف منتقل شود خاطرنشان کرده بود که به دلیل تفاوت نرخ ارز، کالا و کشتی نباید بیش از حد در بنادر معطل بماند چون در این صورت خسارت زیادی به بار می‌آورد.
۲۹ مرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۱۲
pmo |
کد خبر : ۲۴,۵۷۵

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید