طرح توسعه بندر چابهار فراتر از برنامه زمان ‌بندی در حال اجراست برگزاری تمرین (Drill) مقابله با آلودگی نفتی با محوریت استفاده از مواد دیسپرسنت در بندر چابهار نصب آینه های محدب سقفی در ورودی و خروجی درب های بنادر شهید بهشتی و شهید کلانتری چابهار بندر چابهار می‌تواند پاسخگوی ترخیص و‌ تامین تمام نیازهای کشور باشد/ کاهش زمان جابجایی کالاهای اساسی از هند به افغانستان به یک هفته پیام مدیر کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان به مناسبت "روز جهانی دریانورد" اولین محموله سیمان صادراتی جامبوبگ از بندر شهید کلانتری چابهار/ حمل مستقیم محموله صادراتی از کامیون به شناور/ تامین بار برگشتی شناورهای فلزی با صادرات از بندر شهید کلانتری تصویب کاهش ۲۵ درصدی سود بازرگانی کالاهای وارده از طریق بندر شهید بهشتی ورود چهارمین محموله گندم اهدایی ترانزیتی هندوستان به افغانستان به بندر شهید بهشتی چابهار تیم تخصصی بندر چابهار پیشتاز در حوزه دریایی بین المللی /مسئول کنترل و بازرسی کشتی های بندر چابهار عضو منتخب سازمان بین المللی دریانوردی بهره مندی از مزایای قوانین مناطق آزاد در بزرگترین بندر اقیانوسی کشور/ هم افزایی بندر و منطقه آزاد چابهار برای بهره گیری صاحبان کالا و فعالین اقتصادی از تخفیفات و معافیتها
مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان گفت: پرونده رسیدگی به تخلیه مواد شیمیایی در خور موسی توسط مجتمع پتروشیمی بندر امام خمینی ( ره ) تهیه و سه شنبه به مراجع قضایی شهرستان ماهشهر تحویل داده شد.
احمد رضا لاهیجان زاده افزود: مجتمع پتروشیمی بندر امام (ره ) در چند روز گذشته نوعی مواد شیمیایی خطرناک از نوع استایرن را در خور موسی تخلیه کرده بود که موجب تلف شدن ۱۵ تا ۲۰ هزار قطعه ماهی شد.
مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان اظهار داشت: ماموران اداره کل محیط زیست استان خوزستان با حضور در محل از آب خور موسی نمونه گیری کردند و بعد از آزمایش و بررسی ، پرونده حقوقی و رسیدگی به این تخلف تهیه شد که این پرونده امروز برای رسیدگی تحویل مراجع قضایی استان ماهشهر شد.
وی اظهارداشت: اداره کل محیط زیست استان خوزستان همچنان پی گیر ماجراست. البته مجتمع پتروشیمی بندر امام ( ره ) این آلودگی را نتیجه یک حادثه عنوان کرده است. اگر این مجتمع به تعهدات زیست محیطی خود عمل نکند اداره کل محیط زیست استان خوزستان با جدیت با این واحد صنعتی برخورد خواهد کرد.
خور موسی کانال طولانی و عمیقی است که از خلیج فارس منشعب شده و به دلیل ویژگی های خاص خود در منطقه از موقعیت ممتازی برخوردار است.
خورموسی با اکوسیستمی منحصر به فرد در ساحل شمالی خلیج فارس و جنوب خوزستان واقع شده و زیستگاه بسیاری از پرندگان نادر و مکان تخم ریزی بسیاری از ماهیان خلیج فارس است.
عمق زیاد خورموسی باعث شده است تا کشتی های ۷۰ هزار تنی نیز به سهولت در این آبراه رفت و آمد کنند

۳ مهر ۱۳۹۲ ۱۱:۱۵
pmo |
کد خبر : ۲۵,۴۵۸

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید