مانور دریایی مقابله با مواد خطرناک و سمی در بندر چابهار برگزار شد وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد: رکورد کم سابقه جابجایی بار در بندر شهیدبهشتی چابهار در سال ۹۷/ انتقال کالاهای اساسی سهم استان های شرقی کشور از طریق بندر چابهار/ انجام شش سال فعالیت شبانه روزی برای احداث بندر چابهار دریافت قسط اول ۳۰۰ میلیارد تومانی برای خط آهن چابهار- زاهدان تا چند روز آینده/ خط آهن چابهار- زاهدان تا سال ۱۴۰۰ افتتاح می شود نقش کلیدی بندر چابهار در تامین کالاهای اساسی استان های شرقی/جایگاه ویژه بزرگترین بندر اقیانوسی کشور در رونق سواحل مکران/تبدیل سواحل مکران به قطب جهانی در گرو توجه به حمل نقل دریایی و ترافیک بار تبادل کالایی بندر چابهار با 10 کشور در 11 ماه گذشته/عدم محدودیت سرمایه گذاری و فعالیت کشورهای مختلف در بندر چابهار ضرورت احیا و توسعه صنعت لنج سازی در سیستان و بلوچستان/لزوم راه اندازی مسافرت های دریایی بین بندر چابهار با بنادر داخلی و خارجی/ جاده های پرترافیک استان در اولویت 2 بانده شدن پیام تبریک مدیرکل بنادر و‌ دریانوردی سیستان و بلوچستان به مناسبت روز دانشجو افتتاح 2.5 کیلومتر جاده دسترسی بندر شهید بهشتی با حضور وزیر راه بندر چابهار؛ در ردیف بنادر تراز برتر/راه اندازی خط مسافری دریایی چابهار – مسقط از پایان آذر ماه/ وجود مدرن ترین ترمینال مسافری دریایی کشور در بندر چابهار کسب رتبه برتر توسط بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان در اجلاس استانی نماز
مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان گفت: پرونده رسیدگی به تخلیه مواد شیمیایی در خور موسی توسط مجتمع پتروشیمی بندر امام خمینی ( ره ) تهیه و سه شنبه به مراجع قضایی شهرستان ماهشهر تحویل داده شد.
احمد رضا لاهیجان زاده افزود: مجتمع پتروشیمی بندر امام (ره ) در چند روز گذشته نوعی مواد شیمیایی خطرناک از نوع استایرن را در خور موسی تخلیه کرده بود که موجب تلف شدن ۱۵ تا ۲۰ هزار قطعه ماهی شد.
مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان اظهار داشت: ماموران اداره کل محیط زیست استان خوزستان با حضور در محل از آب خور موسی نمونه گیری کردند و بعد از آزمایش و بررسی ، پرونده حقوقی و رسیدگی به این تخلف تهیه شد که این پرونده امروز برای رسیدگی تحویل مراجع قضایی استان ماهشهر شد.
وی اظهارداشت: اداره کل محیط زیست استان خوزستان همچنان پی گیر ماجراست. البته مجتمع پتروشیمی بندر امام ( ره ) این آلودگی را نتیجه یک حادثه عنوان کرده است. اگر این مجتمع به تعهدات زیست محیطی خود عمل نکند اداره کل محیط زیست استان خوزستان با جدیت با این واحد صنعتی برخورد خواهد کرد.
خور موسی کانال طولانی و عمیقی است که از خلیج فارس منشعب شده و به دلیل ویژگی های خاص خود در منطقه از موقعیت ممتازی برخوردار است.
خورموسی با اکوسیستمی منحصر به فرد در ساحل شمالی خلیج فارس و جنوب خوزستان واقع شده و زیستگاه بسیاری از پرندگان نادر و مکان تخم ریزی بسیاری از ماهیان خلیج فارس است.
عمق زیاد خورموسی باعث شده است تا کشتی های ۷۰ هزار تنی نیز به سهولت در این آبراه رفت و آمد کنند

۳ مهر ۱۳۹۲ ۱۱:۱۵
pmo |
کد خبر : ۲۵,۴۵۸

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید