مانور دریایی مقابله با مواد خطرناک و سمی در بندر چابهار برگزار شد وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد: رکورد کم سابقه جابجایی بار در بندر شهیدبهشتی چابهار در سال ۹۷/ انتقال کالاهای اساسی سهم استان های شرقی کشور از طریق بندر چابهار/ انجام شش سال فعالیت شبانه روزی برای احداث بندر چابهار دریافت قسط اول ۳۰۰ میلیارد تومانی برای خط آهن چابهار- زاهدان تا چند روز آینده/ خط آهن چابهار- زاهدان تا سال ۱۴۰۰ افتتاح می شود نقش کلیدی بندر چابهار در تامین کالاهای اساسی استان های شرقی/جایگاه ویژه بزرگترین بندر اقیانوسی کشور در رونق سواحل مکران/تبدیل سواحل مکران به قطب جهانی در گرو توجه به حمل نقل دریایی و ترافیک بار تبادل کالایی بندر چابهار با 10 کشور در 11 ماه گذشته/عدم محدودیت سرمایه گذاری و فعالیت کشورهای مختلف در بندر چابهار ضرورت احیا و توسعه صنعت لنج سازی در سیستان و بلوچستان/لزوم راه اندازی مسافرت های دریایی بین بندر چابهار با بنادر داخلی و خارجی/ جاده های پرترافیک استان در اولویت 2 بانده شدن پیام تبریک مدیرکل بنادر و‌ دریانوردی سیستان و بلوچستان به مناسبت روز دانشجو افتتاح 2.5 کیلومتر جاده دسترسی بندر شهید بهشتی با حضور وزیر راه بندر چابهار؛ در ردیف بنادر تراز برتر/راه اندازی خط مسافری دریایی چابهار – مسقط از پایان آذر ماه/ وجود مدرن ترین ترمینال مسافری دریایی کشور در بندر چابهار کسب رتبه برتر توسط بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان در اجلاس استانی نماز
پاپ فرانسیس، غرق شدن پناهجویان آفریقایی را در آبهای ساحلی جزیره لامپدوزای ایتالیا تسلیت گفت.
یک فروند کشتی حامل مهاجران آفریقایی که عازم اروپا بود، روز پنجشنبه نزدیک جزیره لامپدوزای ایتالیا آتش گرفت و واژگون شد.

در این حادثه دستکم 94 نفر کشته و صدها مسافر نیز داخل دریا افتادند.
نیروهای امدادی تاکنون 105 نفر از مسافرانِ کشتی را نجات داده اند، اما از 200 مسافر دیگر هنوز اطلاعاتی در دست نیست.

یک کارشناس مسائل مهاجرت می گوید طبق برآوردها حدود 100 زن سوار کشتی بوده اند که از میان آنها فقط سه نفر نجات یافته اند و تاکنون هیچ کودکی نجات نیافته است.

سخنگوی گارد ساحلی ایتالیا نیز گفت کشتی های گارد ساحلی، قایق های ماهیگیری محلی و بالگردها از سراسر منطقه سرگرم جستجو در آبهای ساحلی هستند تا بازماندگان حادثه را بیابند. در همین حال، اجساد مسافران غرق شده پس از انتقال به بندر لامپدوزا با برزنت هایی به رنگ سبز، سفید و آبی پوشانده شد. با ادامه عملیات نجات در آبهای ساحلی، احتمال افزایش آمار تلفات نیز وجود دارد.

واژگون شدن کشتی حامل مهاجران یکی از مرگبارترین حوادثی است که تاکنون برای مهاجران آفریقایی در دریای مدیترانه رخ داده است. این مهاجران برای آغاز زندگی تازه ای در اتحادیه اروپا باید خطرهای سفر دریایی و عبور از دریای مدیترانه را به جان بخرند.
آنتونیو کاندِلا، کمیسر درمانی دولت ایتالیا برای پالِرمو گفت اظهارات شاهدان نشان می دهد وحشت مسافران بعد از آتش سوزی در کشتی، علت واژگون شدن آن بوده است.

پاپ فرانسیس نیز که در ماه ژوئیه از جزیره لامپدوزا بازدید کرده بود، فوراً از واتیکان برای بازماندگان حادثه، پیام تسلیت فرستاد.

رهبر کاتولیک های جهان در پایان نطق خود در همایش «صلح روی زمین»، اظهار تأسف و شرمساری کرد. وی افزود: باید از قربانیان حادثه اسف بار دیگری از غرق شدن کشتی در آبهای ساحلی لامپدوزا که امروز رخ داد، با اندوه یاد کنم.

پاپ از مردم خواست برای جلوگیری از تکرار اینگونه حوادث با یکدیگر متحد شوند.
پاپ فرانسیس در ماه ژوئیه نیز برای اطلاع رسانی درباره اوضاع وخیم پناهجویان به جزیره لامپدوزا سفر کرده بود. این جزیره در فاصله صد و سیزده کیلومتری از سواحل تونس قرار دارد و بیشتر به آفریقا نزدیک است تا ایتالیا.۱۳ مهر ۱۳۹۲ ۱۰:۳۵
pmo |
کد خبر : ۲۵,۷۱۳

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید