هیچ دستگاهی از بندر چابهار خارج نمی شود/ عزم جزم دروازه ملل برای ارائه خدمات مطلوب به صاحبان کالا سومین کشتی ترانزیتی افغانستان از طریق بندر چابهار عازم هند شد / بندر شهید بهشتی چابهار؛ زمینه ساز تقویت ظرفیت های توافق نامه سه جانبه ایران، هند و افغانستان ایجاد ظرفیت ۸۰ میلیارد دلاری ترانزیت با راه‌اندازی راه‌آهن چابهار-زاهدان/راه آهن چابهار – زاهدان؛ شاهراه اقتصادی کشورهای منطقه خواهد بود بخش معدنی پتانسیل استفاده نشده استان است/بندر چابهار می تواند هاب توزیع مواد معدنی لحاظ شود و به زودی سومین قطب تجاری کشور در منطقه جنوب و سکوی پرتاب و تحول عظیم استان سیستان و بلوچستان خواهد شد پیشنهادات بندر چابهار در نشست تخصصی با سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت/افزایش نرم تخلیه و بارگیری به ۴ و نیم تا ۵ میلیون تن تا پایان سال ۹۹ برگزاری اولین مانور امداد و نجات و اطفاء حریق مایعات قابل اشتعال در حین سوختگیری تجهیزات بندری طرح توسعه بندر چابهار فراتر از برنامه زمان ‌بندی در حال اجراست برگزاری تمرین (Drill) مقابله با آلودگی نفتی با محوریت استفاده از مواد دیسپرسنت در بندر چابهار توسعه زیرساخت های مخابراتی و ارتباطات دریایی نوار ساحلی جنوب شرق کشور در قالب پروژه های مخابرات دریایی سواحل مکران نصب آینه های محدب سقفی در ورودی و خروجی درب های بنادر شهید بهشتی و شهید کلانتری چابهار
پاپ فرانسیس، غرق شدن پناهجویان آفریقایی را در آبهای ساحلی جزیره لامپدوزای ایتالیا تسلیت گفت.
یک فروند کشتی حامل مهاجران آفریقایی که عازم اروپا بود، روز پنجشنبه نزدیک جزیره لامپدوزای ایتالیا آتش گرفت و واژگون شد.

در این حادثه دستکم 94 نفر کشته و صدها مسافر نیز داخل دریا افتادند.
نیروهای امدادی تاکنون 105 نفر از مسافرانِ کشتی را نجات داده اند، اما از 200 مسافر دیگر هنوز اطلاعاتی در دست نیست.

یک کارشناس مسائل مهاجرت می گوید طبق برآوردها حدود 100 زن سوار کشتی بوده اند که از میان آنها فقط سه نفر نجات یافته اند و تاکنون هیچ کودکی نجات نیافته است.

سخنگوی گارد ساحلی ایتالیا نیز گفت کشتی های گارد ساحلی، قایق های ماهیگیری محلی و بالگردها از سراسر منطقه سرگرم جستجو در آبهای ساحلی هستند تا بازماندگان حادثه را بیابند. در همین حال، اجساد مسافران غرق شده پس از انتقال به بندر لامپدوزا با برزنت هایی به رنگ سبز، سفید و آبی پوشانده شد. با ادامه عملیات نجات در آبهای ساحلی، احتمال افزایش آمار تلفات نیز وجود دارد.

واژگون شدن کشتی حامل مهاجران یکی از مرگبارترین حوادثی است که تاکنون برای مهاجران آفریقایی در دریای مدیترانه رخ داده است. این مهاجران برای آغاز زندگی تازه ای در اتحادیه اروپا باید خطرهای سفر دریایی و عبور از دریای مدیترانه را به جان بخرند.
آنتونیو کاندِلا، کمیسر درمانی دولت ایتالیا برای پالِرمو گفت اظهارات شاهدان نشان می دهد وحشت مسافران بعد از آتش سوزی در کشتی، علت واژگون شدن آن بوده است.

پاپ فرانسیس نیز که در ماه ژوئیه از جزیره لامپدوزا بازدید کرده بود، فوراً از واتیکان برای بازماندگان حادثه، پیام تسلیت فرستاد.

رهبر کاتولیک های جهان در پایان نطق خود در همایش «صلح روی زمین»، اظهار تأسف و شرمساری کرد. وی افزود: باید از قربانیان حادثه اسف بار دیگری از غرق شدن کشتی در آبهای ساحلی لامپدوزا که امروز رخ داد، با اندوه یاد کنم.

پاپ از مردم خواست برای جلوگیری از تکرار اینگونه حوادث با یکدیگر متحد شوند.
پاپ فرانسیس در ماه ژوئیه نیز برای اطلاع رسانی درباره اوضاع وخیم پناهجویان به جزیره لامپدوزا سفر کرده بود. این جزیره در فاصله صد و سیزده کیلومتری از سواحل تونس قرار دارد و بیشتر به آفریقا نزدیک است تا ایتالیا.۱۳ مهر ۱۳۹۲ ۱۰:۳۵
pmo |
کد خبر : ۲۵,۷۱۳

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید