ثبت رکورد ٢٨ درصدی ترانزیت خارجی در دروازه ملل / واردات ۶۱ هزار تن گندم اهدایی هند به افغانستان از طریق بندر شهید بهشتی چابهار/ ویترین متنوع بزرگترین بندر اقیانوسی کشور در ترانزیت خارجی بهره برداری از پنج پروژه بزرگ عمرانی و تجهیزاتی بندر چابهار تا پایان سال/ پروژه های عمرانی بندر چابهار با بیش از ۴۶۰ میلیارد تومان اعتبار و اشتغال زایی مستقیم 708 نفر در دست اجراست گامی دیگر در مسیر رونق تجارت بندر چابهار/ورود اولین محموله شکر صادراتی هند به افغانستان پیام تبریک مدیر کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان به مناسبت روز کارمند لزوم هم افزایی دستگاه های اجرایی جهت احیای سفرهای دریایی از دروازه ملل/ اشتغال نیروی های بومی در پروژه های عمرانی بندر شهید بهشتی/همت والای بندر چابهار در توسعه زیرساخت ها با عملیات تیم تخصصی بندر چابهار شناور به گل نشسته از ساحل جدا شد پیام تبریک مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان به مناسبت هفته دولت تداوم انتقال محموله های ترانزیتی گندم اهدایی هند به افغانستان از طریق بندر چابهار/هم افزایی دستگاه های اجرایی استان لازمه پایداری ترانزیت کالا نشست رئیس و اعضای هیأت علمی دانشگاه علم و صنعت در بندر شهید بهشتی چابهار/ارتقاء دانش فنی مدیران و کارکنان بندر چابهار صادرات اولین محموله سنگ کوپ مرمر از طریق بندر شهید بهشتی چابهار/ استفاده از ظرفیت های استراتژیک بندر چابهار برای صادرات کالای معدنی
بازدید سفیر هند از بندر آستارا
آقای دی.پی.سریواستاوا،سفیر هند در جمهوری اسلامی ایران به همراه آقای ناندو کوماران،دبیر دوم سیاسی و اقتصادی و آقای دکتر عبدالسمیع، دبیر سوم سفارت هند در ادامه بازدید از بنادر استان گیلان از بندر آستارا بازدید نمودند.

در این بازدید مهندس بهرامی رئیس بندر آستارا ضمن توضیح تاریخچه ای از بندر آستارا و چگونگی واگذاری آن به سازمان بنادر و دریانوردی اظهار داشت : مساحت کلی بندر آستارا در طرح توسعه 55 هکتار می باشد، وی افزود ظرفیت اسمی بندر آستارا 5/3 میلیون تن و ظرفیت واقعی آن 5/2 میلیون تن در سال می باشد که در فاز اول ظرفیت آن ٦٠٠ هزار تن با محوطه ای به مساحت 5/2 هکتار مورد بهره برداری قرار گرفت و ظرفیت باقیمانده واقعی در فاز دوم راه اندازی خواهد شد.

مهندس بهرامی خاطر نشان کرد: سه مقوله اساسی امنیت‏، ایمنی و محیط زیست همزمان با ساخت و تجهیز بندر در بندر آستارا اجرایی شده زیرا ما در بندر آستارا بدنبال یک توسعه پایدار هستیم. وی افزود: اطمینان داریم بندر آستارا با زیر ساختهای مناسب و پتانسیل هایی که دارد می تواند نقش مهمی را در حاشیه دریای خزر ایفا نماید.

آقای دی.پی. سریواستاوا ضمن تقدیر از فعالیتهایی که در بنادر انزلی و آستارا صورت گرفته اظهار داشت : ایران از لحاظ جغرافیایی منطقه ای مناسب برای صادرات ،واردات و ترانزیت کالا و همکاری بین کشورهای هند،ایران و منطقه قفقاز می باشد. وی افزود:عبور کالا از مسیر ایران به لحاظ موقعیت جغرافیایی مناسب آن می توانددر هزینه های تمام شده کالا تأثیر بسزایی داشته باشد.

وی رابطه ایران و هند را یک رابطه قدیمی و تاریخی دانست و افزود : ما به دنبال آن هستیم تا این رابطه را بیش از پیش قویتر و بیشتر نماییم، زیرا امکانات و تجهیزاتی که در ایران می باشد کشور هندوستان را تحت تأثیر خود قرار داده است و در این سفر شاهد آن بودم که مراکز و بنادر شما دارای تجهیزات و امکاناتی می باشد که می تواند ما را در پیشبرد اهدافمان یاری نماید.

سفیر هند همچنین اظهار داشت : در این سفر که ویژه شهرستان رشت و بنادر انزلی و آستارا بود در مقایسه بین بنادر انزلی و آستارا را باید بگویم که بندر آستارا نسبت به بندرانزلی یک بندر بسیار جدید و تازه احداث و دارای تجهیزات مناسب است که در سه بعد ایمنی، بازرسی و محیط زیست موفق عمل نموده است.

وی اظهار داشت : من از دیدن محوطه های بسیار بزرگ، موج شکنهای خیلی مناسب و بستر سازی و امکانات خوب به شدت تحت تأثیر قرار گرفتم و در آینده ای نزدیک آماده همکاری با کشور ایران خواهیم بود.

در پایان این بازدید مهندس بهرامی و آقای سریواستاوا بر تداوم و توسعه همکاری تأکید نمودند.

۶ آبان ۱۳۹۲ ۰۹:۲۳
روابط عمومی |
کد خبر : ۲۶,۲۷۶

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید