مانور دریایی مقابله با مواد خطرناک و سمی در بندر چابهار برگزار شد وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد: رکورد کم سابقه جابجایی بار در بندر شهیدبهشتی چابهار در سال ۹۷/ انتقال کالاهای اساسی سهم استان های شرقی کشور از طریق بندر چابهار/ انجام شش سال فعالیت شبانه روزی برای احداث بندر چابهار دریافت قسط اول ۳۰۰ میلیارد تومانی برای خط آهن چابهار- زاهدان تا چند روز آینده/ خط آهن چابهار- زاهدان تا سال ۱۴۰۰ افتتاح می شود نقش کلیدی بندر چابهار در تامین کالاهای اساسی استان های شرقی/جایگاه ویژه بزرگترین بندر اقیانوسی کشور در رونق سواحل مکران/تبدیل سواحل مکران به قطب جهانی در گرو توجه به حمل نقل دریایی و ترافیک بار تبادل کالایی بندر چابهار با 10 کشور در 11 ماه گذشته/عدم محدودیت سرمایه گذاری و فعالیت کشورهای مختلف در بندر چابهار ضرورت احیا و توسعه صنعت لنج سازی در سیستان و بلوچستان/لزوم راه اندازی مسافرت های دریایی بین بندر چابهار با بنادر داخلی و خارجی/ جاده های پرترافیک استان در اولویت 2 بانده شدن پیام تبریک مدیرکل بنادر و‌ دریانوردی سیستان و بلوچستان به مناسبت روز دانشجو افتتاح 2.5 کیلومتر جاده دسترسی بندر شهید بهشتی با حضور وزیر راه بندر چابهار؛ در ردیف بنادر تراز برتر/راه اندازی خط مسافری دریایی چابهار – مسقط از پایان آذر ماه/ وجود مدرن ترین ترمینال مسافری دریایی کشور در بندر چابهار کسب رتبه برتر توسط بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان در اجلاس استانی نماز
بازدید سفیر هند از بندر آستارا
آقای دی.پی.سریواستاوا،سفیر هند در جمهوری اسلامی ایران به همراه آقای ناندو کوماران،دبیر دوم سیاسی و اقتصادی و آقای دکتر عبدالسمیع، دبیر سوم سفارت هند در ادامه بازدید از بنادر استان گیلان از بندر آستارا بازدید نمودند.

در این بازدید مهندس بهرامی رئیس بندر آستارا ضمن توضیح تاریخچه ای از بندر آستارا و چگونگی واگذاری آن به سازمان بنادر و دریانوردی اظهار داشت : مساحت کلی بندر آستارا در طرح توسعه 55 هکتار می باشد، وی افزود ظرفیت اسمی بندر آستارا 5/3 میلیون تن و ظرفیت واقعی آن 5/2 میلیون تن در سال می باشد که در فاز اول ظرفیت آن ٦٠٠ هزار تن با محوطه ای به مساحت 5/2 هکتار مورد بهره برداری قرار گرفت و ظرفیت باقیمانده واقعی در فاز دوم راه اندازی خواهد شد.

مهندس بهرامی خاطر نشان کرد: سه مقوله اساسی امنیت‏، ایمنی و محیط زیست همزمان با ساخت و تجهیز بندر در بندر آستارا اجرایی شده زیرا ما در بندر آستارا بدنبال یک توسعه پایدار هستیم. وی افزود: اطمینان داریم بندر آستارا با زیر ساختهای مناسب و پتانسیل هایی که دارد می تواند نقش مهمی را در حاشیه دریای خزر ایفا نماید.

آقای دی.پی. سریواستاوا ضمن تقدیر از فعالیتهایی که در بنادر انزلی و آستارا صورت گرفته اظهار داشت : ایران از لحاظ جغرافیایی منطقه ای مناسب برای صادرات ،واردات و ترانزیت کالا و همکاری بین کشورهای هند،ایران و منطقه قفقاز می باشد. وی افزود:عبور کالا از مسیر ایران به لحاظ موقعیت جغرافیایی مناسب آن می توانددر هزینه های تمام شده کالا تأثیر بسزایی داشته باشد.

وی رابطه ایران و هند را یک رابطه قدیمی و تاریخی دانست و افزود : ما به دنبال آن هستیم تا این رابطه را بیش از پیش قویتر و بیشتر نماییم، زیرا امکانات و تجهیزاتی که در ایران می باشد کشور هندوستان را تحت تأثیر خود قرار داده است و در این سفر شاهد آن بودم که مراکز و بنادر شما دارای تجهیزات و امکاناتی می باشد که می تواند ما را در پیشبرد اهدافمان یاری نماید.

سفیر هند همچنین اظهار داشت : در این سفر که ویژه شهرستان رشت و بنادر انزلی و آستارا بود در مقایسه بین بنادر انزلی و آستارا را باید بگویم که بندر آستارا نسبت به بندرانزلی یک بندر بسیار جدید و تازه احداث و دارای تجهیزات مناسب است که در سه بعد ایمنی، بازرسی و محیط زیست موفق عمل نموده است.

وی اظهار داشت : من از دیدن محوطه های بسیار بزرگ، موج شکنهای خیلی مناسب و بستر سازی و امکانات خوب به شدت تحت تأثیر قرار گرفتم و در آینده ای نزدیک آماده همکاری با کشور ایران خواهیم بود.

در پایان این بازدید مهندس بهرامی و آقای سریواستاوا بر تداوم و توسعه همکاری تأکید نمودند.

۶ آبان ۱۳۹۲ ۰۹:۲۳
روابط عمومی |
کد خبر : ۲۶,۲۷۶

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید