پیام تبریک مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان به مناسبت دهه فجر پهلوگیری اولین کشتی 60 هزار تنی گندم وارداتی در بندر شهید بهشتی چابهار/ورود همزمان ۲ کشتی ۶۰ و ۶۶ هزار تنی کالای اساسی به بندر چابهار تمدید مجوز تطویل موج شکن غربی بندر صیادی رمین نقش کلیدی روابط عمومی در افزایش سهم تجارت بنادر/ بندر چابهار پشتیبان و سوپاپ اطمینان بنادر کشور مسئولان روابط عمومی بنادر باید در تمامی تصمیم سازی های راهبردی حضور داشته باشند/ ظرفیت بی نظیر بندر چابهار برای توسعه کشور/ ضرورت تجهیز روابط عمومی به ابزار و تجهیزات نوین/ توسعه گردشگری دریایی نیازمند تبلیغات وسیع و هوشمندانه تمدید مجوز ساخت دستک رسوب گیر بندر صیادی بریس اولویت ارتقای توان عملیاتی و نقش لجستیکی بندر چابهار آینده بندر چابهار در نگاه رئیس جمهور/نقش کلیدی بندر چابهار در حمل و نقل کشورهای منطقه ضرورت همکاری ایران و هند برای تهیه تجهیزات ساخت بنادر و شبکه ریلی چابهار/ زیرساخت های لازم برای تحقق شبکه ریلی در بندر چابهار وجود دارد بهینه سازی و افزایش ظرفیت خط انتقال برق طرح توسعه بندر شهید بهشتی
رئیس دفتر رئیس جمهور از لغو مصوبه دولت قبل مبنی بر پیمان سپاری ارزی صادرکنندگان در جلسه روز گذشته دولت خبر داد و گفت: با مصوبه جدید دولت، پیمان سپاری ارزی لغو و بخشنامه سازمان امور مالیاتی برای دریافت مالیات از صادرکنندگان ملغی اعلام شد.

محمد نهاوندیان در حاشیه جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی با بیان اینکه هر 100 روز یک بار دولت به مردم گزارش خواهد داد، گفت: دو هفته دیگر 100 روز اول آغاز به کار دولت به پایان می رسد و رئیس جمهور گزارش اقدامات عملی دولت را به مردم ارائه خواهد داد.

رئیس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران افزود: تشکیل جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی در مقر هیات دولت نشان دهنده اهتمام کابینه در گفتگو با بخش خصوصی است و از این پس جلسات به صورت مرتب و متناوب در اتاق بازرگانی و دولت تشکیل خواهد شد.

وی تصریح کرد: وزارت نیرو در این جلسه گزارشی را در خصوص وضعیت آب و سفره های زیرزمینی کشور ارائه دادند که بر این اساس، مقرر شد کمیته ای با مسئولیت وزارت نیرو و مشارکت وزارت جهاد کشاورزی و نمایندگان کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی تشکیل شود تا اصل 140 برنامه پنجم توسعه را با قوانین موجود تطبیق دهد.

به گفته نهاوندیان، با توجه به مصوبه روز گذشته دولت در موضوع ارز حاصل از صادرات، پیمان سپاری ارزی برداشته خواهد شد و بخشنامه مالیاتی که بر اساس آن صادرکنندگان مکلف به پرداخت مالیات برای فعل صادراتی انجام شده خود بودند لغو شد.

رئیس دفتر رئیس جمهور خاطر نشان کرد: تمام تلاش دولت برداشتن موانع پیش روی تولید و صادرات است و در این راه اجرای مصوبه 35 بندی دولت را به طور جدی در دستور کار قرار داده است.

وی در ادامه گفت: جلسه امروز با رسیدن به حد نصاب تشکیل شد. در ماده قانون مربوط به تشکیل شورای پول و اعتبار نحوه تعیین اعضای جدید آورده شده و بر این اساس 8 نفر از مدیران عامل بخش‌های خصوصی و تعاونی به پیشنهاد اتاق ایران و اتاق تعاون به عنوان اعضای جدید این شورا معرفی شدند. آقایان جلال‌پور، خلیل‌زاده، بهرام‌مند، معتمدی، میری، پورفلاح، رضایی‌نژاد و بحرینیان اعضای جدید شورای عالی گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی هستند.

نهاوندیان توضیح داد: اعضای پیشنهادی اتاق‌ها 12 نفر از بخش خصوصی و تعاون بودند که در جلسه امروز سوابق کاری آنها ارائه و بررسی شد و به صورت رای‌گیری با ورقه، اعضای شورا اعلام نظر کردند که در نهایت در شمارش به 9 نفر رسیدیم و برای انتخاب بین دو نفر آخر مجددا رای‌گیر شد.

  به نقل از مهر، رئیس دفتر رئیس جمهور با اشاره به بررسی موضوع بحران آبی در جلسه شورای گفتگو، اظهارداشت: دغدغه‌هایی که نسبت به وضعیت سفره‌های زیرزمینی آب و مسائل زیست محیطی در کشور مطرح است، امروز در جلسه شورا بررسی و مصوب شد کمیته‌ای با مشارکت دستگاه‌های ذیربط و مسئولیت وزارت نیرو با حضور نماینده وزارت جهاد کشاورزی، نمایندگان اتاق‌ها و تشکل‌های ذیربط و نمایندگانی از کمیسیون کشاورزی مجلس تشکیل شود تا این کمیته اجرای ماده 140 قانون برنامه را رصد کرده و فعالیت‌های این حوزه را با این ماده قانونی تطبیق کند.

۲۰ آبان ۱۳۹۲ ۱۲:۵۵
pmo |
کد خبر : ۲۶,۶۰۴

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید