ورود 4 کشتی حامل نهاده های دامی از ابتدای مهرماه امسال در بندر چابهار/ تخلیه و بارگیری کالای اساسی؛ مهم ترین اولویت بندر چابهار/ لزوم توجه دولت به افزایش جریان مبادلات کالایی در چابهار برگزاری جشن هفته وحدت در بندر چابهار ارتقای ارتباطات دریایی کشور در گرو تکمیل و اجرای طرح جامع/ روند مثبت پیشرفت پروژه های زیرساختی بندر چابهار اولین جلسه کمیته مخابرات دریایی بنادر جنوبی کشور در بندر چابهار افزایش 63 درصدی عملیات تخلیه و بارگیری کالا در بندر چابهار نرم مثبت تخلیه و بارگیری کالاهای اساسی در بندر چابهار/بارگیری و خروج 70 درصد کالاهای اساسی تخلیه شده مانور امداد و نجات و اطفای حریق شناورهای سنتی در بندر چابهار برگزار شد پهلوگیری 6 کشتی حامل 340 هزار تن کالای اساسی در بندر چابهار/ خروج روزانه 2500 تن کالا از بندر چابهار برگزاری مانور آمادگی مقابله با آلودگی نفتی در بندر چابهار تسهیلات ویژه به خطوط کشتیرانی و سرمایه‌گذارانی که کالای صادراتی و وارداتی خود را از طریق چابهار عبور دهند/ شناسایی فرصت های سرمایه گذاری در بندر شهید بهشتی چابهار/ عزم خوبی برای رونق چابهار شکل گرفته است
رئیس دفتر رئیس جمهور از لغو مصوبه دولت قبل مبنی بر پیمان سپاری ارزی صادرکنندگان در جلسه روز گذشته دولت خبر داد و گفت: با مصوبه جدید دولت، پیمان سپاری ارزی لغو و بخشنامه سازمان امور مالیاتی برای دریافت مالیات از صادرکنندگان ملغی اعلام شد.

محمد نهاوندیان در حاشیه جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی با بیان اینکه هر 100 روز یک بار دولت به مردم گزارش خواهد داد، گفت: دو هفته دیگر 100 روز اول آغاز به کار دولت به پایان می رسد و رئیس جمهور گزارش اقدامات عملی دولت را به مردم ارائه خواهد داد.

رئیس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران افزود: تشکیل جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی در مقر هیات دولت نشان دهنده اهتمام کابینه در گفتگو با بخش خصوصی است و از این پس جلسات به صورت مرتب و متناوب در اتاق بازرگانی و دولت تشکیل خواهد شد.

وی تصریح کرد: وزارت نیرو در این جلسه گزارشی را در خصوص وضعیت آب و سفره های زیرزمینی کشور ارائه دادند که بر این اساس، مقرر شد کمیته ای با مسئولیت وزارت نیرو و مشارکت وزارت جهاد کشاورزی و نمایندگان کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی تشکیل شود تا اصل 140 برنامه پنجم توسعه را با قوانین موجود تطبیق دهد.

به گفته نهاوندیان، با توجه به مصوبه روز گذشته دولت در موضوع ارز حاصل از صادرات، پیمان سپاری ارزی برداشته خواهد شد و بخشنامه مالیاتی که بر اساس آن صادرکنندگان مکلف به پرداخت مالیات برای فعل صادراتی انجام شده خود بودند لغو شد.

رئیس دفتر رئیس جمهور خاطر نشان کرد: تمام تلاش دولت برداشتن موانع پیش روی تولید و صادرات است و در این راه اجرای مصوبه 35 بندی دولت را به طور جدی در دستور کار قرار داده است.

وی در ادامه گفت: جلسه امروز با رسیدن به حد نصاب تشکیل شد. در ماده قانون مربوط به تشکیل شورای پول و اعتبار نحوه تعیین اعضای جدید آورده شده و بر این اساس 8 نفر از مدیران عامل بخش‌های خصوصی و تعاونی به پیشنهاد اتاق ایران و اتاق تعاون به عنوان اعضای جدید این شورا معرفی شدند. آقایان جلال‌پور، خلیل‌زاده، بهرام‌مند، معتمدی، میری، پورفلاح، رضایی‌نژاد و بحرینیان اعضای جدید شورای عالی گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی هستند.

نهاوندیان توضیح داد: اعضای پیشنهادی اتاق‌ها 12 نفر از بخش خصوصی و تعاون بودند که در جلسه امروز سوابق کاری آنها ارائه و بررسی شد و به صورت رای‌گیری با ورقه، اعضای شورا اعلام نظر کردند که در نهایت در شمارش به 9 نفر رسیدیم و برای انتخاب بین دو نفر آخر مجددا رای‌گیر شد.

  به نقل از مهر، رئیس دفتر رئیس جمهور با اشاره به بررسی موضوع بحران آبی در جلسه شورای گفتگو، اظهارداشت: دغدغه‌هایی که نسبت به وضعیت سفره‌های زیرزمینی آب و مسائل زیست محیطی در کشور مطرح است، امروز در جلسه شورا بررسی و مصوب شد کمیته‌ای با مشارکت دستگاه‌های ذیربط و مسئولیت وزارت نیرو با حضور نماینده وزارت جهاد کشاورزی، نمایندگان اتاق‌ها و تشکل‌های ذیربط و نمایندگانی از کمیسیون کشاورزی مجلس تشکیل شود تا این کمیته اجرای ماده 140 قانون برنامه را رصد کرده و فعالیت‌های این حوزه را با این ماده قانونی تطبیق کند.

۲۰ آبان ۱۳۹۲ ۱۲:۵۵
pmo |
کد خبر : ۲۶,۶۰۴

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید