مانور دریایی مقابله با مواد خطرناک و سمی در بندر چابهار برگزار شد وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد: رکورد کم سابقه جابجایی بار در بندر شهیدبهشتی چابهار در سال ۹۷/ انتقال کالاهای اساسی سهم استان های شرقی کشور از طریق بندر چابهار/ انجام شش سال فعالیت شبانه روزی برای احداث بندر چابهار دریافت قسط اول ۳۰۰ میلیارد تومانی برای خط آهن چابهار- زاهدان تا چند روز آینده/ خط آهن چابهار- زاهدان تا سال ۱۴۰۰ افتتاح می شود نقش کلیدی بندر چابهار در تامین کالاهای اساسی استان های شرقی/جایگاه ویژه بزرگترین بندر اقیانوسی کشور در رونق سواحل مکران/تبدیل سواحل مکران به قطب جهانی در گرو توجه به حمل نقل دریایی و ترافیک بار تبادل کالایی بندر چابهار با 10 کشور در 11 ماه گذشته/عدم محدودیت سرمایه گذاری و فعالیت کشورهای مختلف در بندر چابهار ضرورت احیا و توسعه صنعت لنج سازی در سیستان و بلوچستان/لزوم راه اندازی مسافرت های دریایی بین بندر چابهار با بنادر داخلی و خارجی/ جاده های پرترافیک استان در اولویت 2 بانده شدن پیام تبریک مدیرکل بنادر و‌ دریانوردی سیستان و بلوچستان به مناسبت روز دانشجو افتتاح 2.5 کیلومتر جاده دسترسی بندر شهید بهشتی با حضور وزیر راه بندر چابهار؛ در ردیف بنادر تراز برتر/راه اندازی خط مسافری دریایی چابهار – مسقط از پایان آذر ماه/ وجود مدرن ترین ترمینال مسافری دریایی کشور در بندر چابهار کسب رتبه برتر توسط بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان در اجلاس استانی نماز
معاون جدید امور بندری و مناطق ویژه سازمان بنادر و دریانوردی معارفه شد
طی مراسمی با حضور مدیرعامل سازمان بنادر و اعضای هیات عامل این سازمان، دکتر جهاندیده به سمت معاون امور بندری و مناطق ویژه معرفی و از اقدامات و خدمات مهندس صادقی فر نیز قدردانی شد.

معاون وزیر راه و شهرسازی در این مراسم با بیان اینکه تغییر و تحولات در سازمان های دولتی بر پایه گردش سازنده مدیریت هاست و هرگز به معنی زیر سوال بردن لیاقت افراد نخواهد بود، تغییر در بخش معاونت امور بندری را ناشی از تغییر و دگرگونی در سیاست های جدید سازمان بنادر و شرایط جدید حاکم در گفتمان دولت یازدهم دانست.

مهندس سعید نژاد با اعلام اینکه گذشته باید چراغ راه آینده باشد، بر رفع ایرادات و اشکالات پیشین تأکید کرد و گفت : از موضوعات اساسی حال حاضر سازمان بنادر و دریانوردی، گسترش و توسعه سرمایه گذاری خارجی و داخلی، شفاف سازی قراردادها و ایجاد تضمین کافی برای سرمایه گذاری در بنادر است که در توسعه و ارتقای اقتصادی کشور نیز موثر خواهد بود.

سعید نژاد با اشاره به تکمیل پروژه ها و همچنین فعال سازی سرمایه گذاری های نیمه فعال و غیر فعال، دو اولویت معاونت امور بندری را «ایجاد درآمدها برای انجام تعهدات سازمان» و «تعامل جدی با دست اندرکاران بخش حمل و نقل، ذی‌نفعان بخش خصوصی و شرکت های بازرسی و رده بندی» عنوان کرد و گفت: در واقع معاونت امور بندری وظیفه تنظیم ارتباطات سازمان با بیرون از این مجموعه و اشاعه درک مشترک از یک مفهوم در عملیات دریایی کشور را به عهده دارد.

معاون وزیر راه و شهرسازی در بخش دیگری از سخنان اش به موضوع ترانزیت پرداخت و گفت : ترانزیت موضوع بسیار جدی در کشور است که هویت چند وجهی دارد و از نهادهای دیگر نیز تأثیر می پذیرد.

به گفته مهندس سعیدنژاد، افزایش ترانزیت در کشور به لحاظ سیاسی، امنیت ملی، اشتغال و اقتصادی موثر است و اولویت خاص دارد.

مدیرعامل سازمان بنادر با اشاره به دموراژ (کرایه معطلی تخلیه و بارگیری کشتی ها) گفت : دموراژ موضوعی نیست که مورد استقبال سازمان بنادر باشد. لذا باید با آمادگی بیشتر دموراژ کشتی ها را کاهش دهیم. از طرف دیگر، فضای سیاسی کشور در روابط بین المللی فضای مثبت و در حال پیشرفت است که به افزایش ورود کالا به بنادر منجر خواهد شد و باید سرعت عملیات در بنادر را به طور جدی افزایش دهیم.

وی بحث نیروی انسانی در این معاونت را یک موضوع فراگیر دانست و بر تربیت نیروی انسانی خلاق و نخبه در سازمان تأکید کرد و گفت : سرمایه گذاری در نیروی انسانی خلاق و جوان گرایی باید به عنوان یک هدف محوری در سازمان بنادر دنبال شود. با ارتقای مدیران جوان و کاهش سن متوسط نیروهای فعال، می توان آینده سازمان را تضمین کرد.

وی در پایان ضمن قدردانی و زحمات و خدمات سه دهه گذشته مهندس صادقی فر و تأکید بر ادامه همکاری با وی در چارچوب دیگری در این سازمان، انتصاب دکتر جهاندیده را ناشی از روحیه تعامل مثبت و سازنده وی با دیگر نهادها و دلسوزی و مدیریت هنرمندانه آقای جهاندیده برشمرد

۱۵ دی ۱۳۹۲ ۰۹:۳۴
کد خبر : ۲۷,۵۹۹

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید