ثبت رکورد ٢٨ درصدی ترانزیت خارجی در دروازه ملل / واردات ۶۱ هزار تن گندم اهدایی هند به افغانستان از طریق بندر شهید بهشتی چابهار/ ویترین متنوع بزرگترین بندر اقیانوسی کشور در ترانزیت خارجی بهره برداری از پنج پروژه بزرگ عمرانی و تجهیزاتی بندر چابهار تا پایان سال/ پروژه های عمرانی بندر چابهار با بیش از ۴۶۰ میلیارد تومان اعتبار و اشتغال زایی مستقیم 708 نفر در دست اجراست گامی دیگر در مسیر رونق تجارت بندر چابهار/ورود اولین محموله شکر صادراتی هند به افغانستان پیام تبریک مدیر کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان به مناسبت روز کارمند لزوم هم افزایی دستگاه های اجرایی جهت احیای سفرهای دریایی از دروازه ملل/ اشتغال نیروی های بومی در پروژه های عمرانی بندر شهید بهشتی/همت والای بندر چابهار در توسعه زیرساخت ها با عملیات تیم تخصصی بندر چابهار شناور به گل نشسته از ساحل جدا شد پیام تبریک مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان به مناسبت هفته دولت تداوم انتقال محموله های ترانزیتی گندم اهدایی هند به افغانستان از طریق بندر چابهار/هم افزایی دستگاه های اجرایی استان لازمه پایداری ترانزیت کالا نشست رئیس و اعضای هیأت علمی دانشگاه علم و صنعت در بندر شهید بهشتی چابهار/ارتقاء دانش فنی مدیران و کارکنان بندر چابهار صادرات اولین محموله سنگ کوپ مرمر از طریق بندر شهید بهشتی چابهار/ استفاده از ظرفیت های استراتژیک بندر چابهار برای صادرات کالای معدنی
ثبت رکورد عملیاتی برای خدمات دهی به نخستین لاینر خارجی
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان از ثبت رکورد تخلیه و بارگیری بیش از سه هزار TEU کانتینر ظرف مدت کمتر از 17 ساعت بر روی نخستین کشتی لاینر حضور یافته در بزرگترین بندر تجاری کشور پس از لغو تحریم ها خبر داد.

به گزارش روابط عمومی ؛ابراهیم ایدنی با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای میزبانی شایسته بندر شهید رجایی از نخستین کشتی لاینر خارجی وارد شده به این بندر پس از لغو تحریم ها، خاطرنشان کرد: کشتی 512  WAN HAI با 260 متر طول و 33 متر عرض با ظرفیت 6 هزار TEU کانتینر بود که از مبدأ سنگاپور عازم بندر شهید رجایی به عنوان بزرگترین بندر کانتینری ایران شد و در نخستین دقایق بامداد روز سی و یکم تیرماه به لنگرگاه بندرعباس رسید.

وی اضافه کرد: این کشتی ساعت شش و 18 دقیقه همان روز در اسکله شماره 26 بندر  واقع در ترمینال دو کانتینری پهلو گرفت که بلافاصله حوالی ساعت 7:13 صبح عملیات تخلیه و بارگیری محموله آغاز شد.

ایدنی از پایان عملیات در دقایق پایانی روز آخر تیرماه (ساعت 23:50) خبر داد و گفت: این کشتی حوالی ساعت 2:30 بامداد اول مرداد ماه از اسکله بیست و ششم بندر شهید رجایی جدا شد و سحرگاه آن روز بندر شهید رجایی را به مقصد بندر بعدی ترک گفت.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان تخلیه و بارگیری بیش از 3000 TEU کانتینر ظرف مدت کمتر از 17 ساعت را یک رکود قابل توجه عملیاتی توصیف کرد و دستیبابی به این دستاورد بزرگ را به تمامی کارکنان بندر شهید رجایی و فعالان بخش خصوصی تبریک گفت.

ایدنی نرم عملیاتی استاندارد و پیش بینی شده برای این کشتی را  73 باکس کانتینر در ساعت عنوان کرد و گفت: خوشبختانه با بهره گیری از توان فنی قابل تحسین کارکنان و مدیران بخش کانتینری بندر شهید رجایی این رقم انتظاری به 123 باکس کانتینر در ساعت(معادل 184 TEU در ساعت) نرم نهایی حاصل شده ارتقا یافت.   

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان تمهیدات اندیشیده شده در این بندر برای خدمات دهی به نخستین لاینر خارجی پس از لغو تحریم ها را برشمرد و افزود: کشتی "ون های" پس از ورود به لنگرگاه بندرعباس،  در سریعترین زمان ممکن  و با کمترین زمان انتظار به اسکله پهلودهی شد و در کمتر از نیم ساعت نیز عملیات تخلیه و بارگیری کانتینرها با شش دستگاه جرثقیل غول پیکر(گنتری کرین) کلید خورد.

وی با اعلام این مطلب که تعداد هشت دستگاه گنتری کرین در ترمینال دو کانتینری بندر وجود دارد، ادامه داد: اختصاص سه چهارم از مجموع گنتری کرین های ترمینال برای حداکثرسازی سرعت عملیات تخلیه و بارگیری کشتی 512  WAN HAI اقدامی بزرگ محسوب می شود.

ایدنی همچنین خاطرنشان کرد: علاوه بر اینها، امور مربوط به پاس کشتی و تشریفات بندری آن پیش از شروع عملیات نیز در کمتر از 20 دقیقه به انجام رسید که نشانگر نهایت همکاری ارگان های مربوطه با این خط لاینری بوده است.

مدیر کل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: این اقدامات سریع و برنامه ریزی شده در راستای برآوردن انتظارات خط کشتیرانی مذکور بوده است که با توجه به انعکاس بین المللی و تاثیر مستقیم آن بر اقدامات آینده، خطوط بزرگ کشتیرانی جهان بوده است که بحمد ا... با همت تمامی دست اندرکاران، اتفاقی شایسته و در خور شان بندر شهید رجایی رقم خورد.

وی در پایان یادآور شد: این کشتی متعلق به خط کانتینری WAN HAI تایوان بوده و تحت پرچم کشور سنگاپور ثبت شده است.

۵ مرداد ۱۳۹۳ ۰۹:۰۴
کد خبر : ۲۹,۳۸۳

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید