ورود 4 کشتی حامل نهاده های دامی از ابتدای مهرماه امسال در بندر چابهار/ تخلیه و بارگیری کالای اساسی؛ مهم ترین اولویت بندر چابهار/ لزوم توجه دولت به افزایش جریان مبادلات کالایی در چابهار برگزاری جشن هفته وحدت در بندر چابهار ارتقای ارتباطات دریایی کشور در گرو تکمیل و اجرای طرح جامع/ روند مثبت پیشرفت پروژه های زیرساختی بندر چابهار اولین جلسه کمیته مخابرات دریایی بنادر جنوبی کشور در بندر چابهار افزایش 63 درصدی عملیات تخلیه و بارگیری کالا در بندر چابهار نرم مثبت تخلیه و بارگیری کالاهای اساسی در بندر چابهار/بارگیری و خروج 70 درصد کالاهای اساسی تخلیه شده مانور امداد و نجات و اطفای حریق شناورهای سنتی در بندر چابهار برگزار شد پهلوگیری 6 کشتی حامل 340 هزار تن کالای اساسی در بندر چابهار/ خروج روزانه 2500 تن کالا از بندر چابهار برگزاری مانور آمادگی مقابله با آلودگی نفتی در بندر چابهار تسهیلات ویژه به خطوط کشتیرانی و سرمایه‌گذارانی که کالای صادراتی و وارداتی خود را از طریق چابهار عبور دهند/ شناسایی فرصت های سرمایه گذاری در بندر شهید بهشتی چابهار/ عزم خوبی برای رونق چابهار شکل گرفته است
مسافران دریایی با نخستین بلیت های الکترونیک روانه قشم و هرمز شدند
طرح هوشمندسازی سفرهای دریایی در هرمزگان، نیمه شهریورماه جاری با صدور بلیت الکترونیک برای مسافران بندرعباس به مقصد جزایر قشم و هرمز رسماً کلید خورد.

به گزارش روابط عمومی ؛سالم شهیدی" مدیر بندر شهید حقانی ،ضمن اعلام این خبر افزود: مرحله آزمایشی طرح صدور بلیت الکترونیکی برای سفرهای دریایی در هرمزگان از تاریخ دوازدهم تیرماه امسال آغاز شد که پس از گذشت دوماه و رفع نقاط ضعف، این طرح پانزدهم شهریورماه در آستانه میلاد امام رضا(ع) رسماً کلید خورد.

وی فاز نخست این طرح را شامل حذف بلیت های کاغذی و صدور الکترونیکی بلیت شناورهای دریایی عنوان کرد و افزود: در فازهای بعدی این طرح، امکان خرید اینترنتی بلیت توسط مردم و یا فروش آن در آژانس های ارایه دهنده خدمات گردشگری و مسافرتی فراهم می شود.

شهیدی از مردم خواست تا در زمان حضور در بندر شهید حقانی حتما کارت ملی خود را همراه داشته باشند تا اطلاعات آنها برای صدور بلیت در سامانه ثبت شود.

مدیر بندر شهید حقانی بندرعباس اضافه کرد: مسافرین محترم جهت تسریع در روند صدور بلیت الکترونیکی، می توانند اطلاعات شخصی خود را در سامانه Hamdticket.ir ثبت نمایند تا در زمان حضور در این بندر بلیط آنها با کمترین معطلی صادر شود.

وی هوشمند شدن سفرهای دریایی و ارتقای امنیت این نوع مسافرت ها را از جمله مهمترین مزایای اجرای این طرح دانست و درهمین رابطه خاطرنشان کرد: با ثبت الکترونیکی اطلاعات برای نخستین بار لیست مسافرین(Passenger List) شناورها تا قبل از خروج از بندر تهیه می شود و پوشش بیمه سفرها با سهولت بیشتری صورت می گیرد.

این مقام مسئول حوزه دریایی و بندری با اعلام این مطلب که امکان تجسس و نجات دریایی با مشخص بودن لیست مسافران تا حدی زیادی ارتقا می یابد، گفت: علاوه بر صرفه جویی در مصرف کاغذ و همچنین کاهش معطلی، با اجرای کامل این طرح نحوه گردش مالی ناشی از ارایه خدمات مسافری در بنادر، شفاف سازی می شود.

وی افزود: استقبال از الکترونیکی شدن بلیط سفرهای دریایی طی همین چند روز اجرای طرح، به حدی بوده که چندین دفتر خدمات مسافرتی و جهانگردی در بندرعباس آمادگی خود را برای فروش بلیت شناورها اعلام کرده اند. امیدواریم در آینده با فراهم شدن زیرساخت های فناوری اطلاعات، هماهنگی با مراجع ذیربط و اخذ مجوزهای لازم زمینه فروش اینترنتی بلیت ها نیز فراهم شود و به استانداردهای جهانی نزدیکتر شویم.

شهیدی ساعات کاری بندر شهید حقانی را از ساعت 6 صبح تا 22:30 شامگاه هفت روز هفته اعلام کرد و گفت: در آینده ای نزدیک با افتتاح رسمی ترمینال مسافری این بندر، شرایط مناسب تری برای رفاه حال مسافرین دریایی و خدمات دهی به اقشار مختلف مردم فراهم می شود.

وی اضافه کرد: برای رفاه بیشتر حال اقشار مختلف مردم، رانندگان خودروهای برقی موجود بدون نیاز به پیاده شدن مسافرین در این بندر کار تهیه بلیت را از یک باجه ویژه برای آنها انجام می دهند.

مدیر بندر شهید حقانی تعداد ناوگان مسافری دریایی متردد در مسیرهای دریایی بندرعباس – قشم و بندرعباس – هرمز را 42 شناور مدرن دارای تجهیزات ناوبری مناسب و ظرفیت این ناوگان را نیز بیش از 4هزار صندلی اعلام کرد و افزود: درآینده ای نزدیک، با اضافه شدن شناورهای جدید این ظرفیت به پنج هزار صندلی افزایش خواهد یافت.

شهیدی یادآور شد: بندر شهید حقانی بندرعباس به عنوان بزرگترین بندر مسافری ایران از 11پست اسکله مدرن برخوردار است که 10 پست آن امکان پهلوگیری همزمان 20 شناور را داراست و یک پست دیگر برای سوختگیری همزمان دو شناور در این بندر وجود دارد.

۱۷ شهریور ۱۳۹۳ ۱۵:۳۵
مرکز روابط عمومی |
کد خبر : ۲۹,۸۲۴

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید