ارائه خدمات پزشکی مرکز جستجو و نجات دریایی بندر چابهار به کشتی عبوری رشد 330 درصدی واردات کالاهای اساسی از طریق بندر چابهار/ ترانزیت کالا از دروازه ملل 157 برابر شد متصل شدن 1900 کیلومتر از راههای کشور به شبکه ریلی تا پایان سال/ ریل گذاری 700 کیلومتر در بندر چابهار تا پایان امسال اجرای طرح احضار پرسنل و گشت تجمیعی یگان حفاظت در بنادر شهید بهشتی و شهید کلانتری چابهار گام های توسعه ای سازمان بنادر و دریانوردی در مسیر توسعه سواحل مکران/ آغاز واگذاری موج شکن های چند منظوره مردمی در سواحل مکران دهلی نو به دنبال گسترش همکاری ها با ایران در بندر چابهار است موقعیت استراتژیک بندر چابهار برای فعالان اقتصادی/ کاهش مسیر حمل و نقل دریایی با استفاده از بندر چابهار بیان دیدگاه ها و بررسی مشکلات سرمایه گذاران بخش خصوصی/ تلاش حداکثری در جهت تسهیل و رفع موانع و مشکلات پروژه های سرمایه گذاری /تسریع در پروژه ها و حمایت از بخش خصوصی عامل رشد و توسعه اقتصادی استان بسته های تشویقی دروازه ملل برای صاحبان کالا و خطوط کشتیرانی/ تخفیفات بی نظیر بندر چابهار در زنجیره حمل و نقل دریایی/ از تخفیفات 87 درصدی هزینه انبارداری تا معافیت 100 درصدی در تخلیه کانتینرهای خالی پیشرفت برنامه ها و افزایش ظرفیت؛ جلوه ای از تلاش جهادگونه کارکنان بندر چابهار/ رشد ۹۵ درصدی صادرات کالاهای غیرنفتی از بزرگترین بندر اقیانوسی کشور
مسافران دریایی با نخستین بلیت های الکترونیک روانه قشم و هرمز شدند
طرح هوشمندسازی سفرهای دریایی در هرمزگان، نیمه شهریورماه جاری با صدور بلیت الکترونیک برای مسافران بندرعباس به مقصد جزایر قشم و هرمز رسماً کلید خورد.

به گزارش روابط عمومی ؛سالم شهیدی" مدیر بندر شهید حقانی ،ضمن اعلام این خبر افزود: مرحله آزمایشی طرح صدور بلیت الکترونیکی برای سفرهای دریایی در هرمزگان از تاریخ دوازدهم تیرماه امسال آغاز شد که پس از گذشت دوماه و رفع نقاط ضعف، این طرح پانزدهم شهریورماه در آستانه میلاد امام رضا(ع) رسماً کلید خورد.

وی فاز نخست این طرح را شامل حذف بلیت های کاغذی و صدور الکترونیکی بلیت شناورهای دریایی عنوان کرد و افزود: در فازهای بعدی این طرح، امکان خرید اینترنتی بلیت توسط مردم و یا فروش آن در آژانس های ارایه دهنده خدمات گردشگری و مسافرتی فراهم می شود.

شهیدی از مردم خواست تا در زمان حضور در بندر شهید حقانی حتما کارت ملی خود را همراه داشته باشند تا اطلاعات آنها برای صدور بلیت در سامانه ثبت شود.

مدیر بندر شهید حقانی بندرعباس اضافه کرد: مسافرین محترم جهت تسریع در روند صدور بلیت الکترونیکی، می توانند اطلاعات شخصی خود را در سامانه Hamdticket.ir ثبت نمایند تا در زمان حضور در این بندر بلیط آنها با کمترین معطلی صادر شود.

وی هوشمند شدن سفرهای دریایی و ارتقای امنیت این نوع مسافرت ها را از جمله مهمترین مزایای اجرای این طرح دانست و درهمین رابطه خاطرنشان کرد: با ثبت الکترونیکی اطلاعات برای نخستین بار لیست مسافرین(Passenger List) شناورها تا قبل از خروج از بندر تهیه می شود و پوشش بیمه سفرها با سهولت بیشتری صورت می گیرد.

این مقام مسئول حوزه دریایی و بندری با اعلام این مطلب که امکان تجسس و نجات دریایی با مشخص بودن لیست مسافران تا حدی زیادی ارتقا می یابد، گفت: علاوه بر صرفه جویی در مصرف کاغذ و همچنین کاهش معطلی، با اجرای کامل این طرح نحوه گردش مالی ناشی از ارایه خدمات مسافری در بنادر، شفاف سازی می شود.

وی افزود: استقبال از الکترونیکی شدن بلیط سفرهای دریایی طی همین چند روز اجرای طرح، به حدی بوده که چندین دفتر خدمات مسافرتی و جهانگردی در بندرعباس آمادگی خود را برای فروش بلیت شناورها اعلام کرده اند. امیدواریم در آینده با فراهم شدن زیرساخت های فناوری اطلاعات، هماهنگی با مراجع ذیربط و اخذ مجوزهای لازم زمینه فروش اینترنتی بلیت ها نیز فراهم شود و به استانداردهای جهانی نزدیکتر شویم.

شهیدی ساعات کاری بندر شهید حقانی را از ساعت 6 صبح تا 22:30 شامگاه هفت روز هفته اعلام کرد و گفت: در آینده ای نزدیک با افتتاح رسمی ترمینال مسافری این بندر، شرایط مناسب تری برای رفاه حال مسافرین دریایی و خدمات دهی به اقشار مختلف مردم فراهم می شود.

وی اضافه کرد: برای رفاه بیشتر حال اقشار مختلف مردم، رانندگان خودروهای برقی موجود بدون نیاز به پیاده شدن مسافرین در این بندر کار تهیه بلیت را از یک باجه ویژه برای آنها انجام می دهند.

مدیر بندر شهید حقانی تعداد ناوگان مسافری دریایی متردد در مسیرهای دریایی بندرعباس – قشم و بندرعباس – هرمز را 42 شناور مدرن دارای تجهیزات ناوبری مناسب و ظرفیت این ناوگان را نیز بیش از 4هزار صندلی اعلام کرد و افزود: درآینده ای نزدیک، با اضافه شدن شناورهای جدید این ظرفیت به پنج هزار صندلی افزایش خواهد یافت.

شهیدی یادآور شد: بندر شهید حقانی بندرعباس به عنوان بزرگترین بندر مسافری ایران از 11پست اسکله مدرن برخوردار است که 10 پست آن امکان پهلوگیری همزمان 20 شناور را داراست و یک پست دیگر برای سوختگیری همزمان دو شناور در این بندر وجود دارد.

۱۷ شهریور ۱۳۹۳ ۱۵:۳۵
مرکز روابط عمومی |
کد خبر : ۲۹,۸۲۴

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید