ثبت رکورد ٢٨ درصدی ترانزیت خارجی در دروازه ملل / واردات ۶۱ هزار تن گندم اهدایی هند به افغانستان از طریق بندر شهید بهشتی چابهار/ ویترین متنوع بزرگترین بندر اقیانوسی کشور در ترانزیت خارجی بهره برداری از پنج پروژه بزرگ عمرانی و تجهیزاتی بندر چابهار تا پایان سال/ پروژه های عمرانی بندر چابهار با بیش از ۴۶۰ میلیارد تومان اعتبار و اشتغال زایی مستقیم 708 نفر در دست اجراست گامی دیگر در مسیر رونق تجارت بندر چابهار/ورود اولین محموله شکر صادراتی هند به افغانستان پیام تبریک مدیر کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان به مناسبت روز کارمند لزوم هم افزایی دستگاه های اجرایی جهت احیای سفرهای دریایی از دروازه ملل/ اشتغال نیروی های بومی در پروژه های عمرانی بندر شهید بهشتی/همت والای بندر چابهار در توسعه زیرساخت ها با عملیات تیم تخصصی بندر چابهار شناور به گل نشسته از ساحل جدا شد پیام تبریک مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان به مناسبت هفته دولت تداوم انتقال محموله های ترانزیتی گندم اهدایی هند به افغانستان از طریق بندر چابهار/هم افزایی دستگاه های اجرایی استان لازمه پایداری ترانزیت کالا نشست رئیس و اعضای هیأت علمی دانشگاه علم و صنعت در بندر شهید بهشتی چابهار/ارتقاء دانش فنی مدیران و کارکنان بندر چابهار صادرات اولین محموله سنگ کوپ مرمر از طریق بندر شهید بهشتی چابهار/ استفاده از ظرفیت های استراتژیک بندر چابهار برای صادرات کالای معدنی
دسترسی ریلی بندر شهید رجایی به 22 کشور جهان
معاون عملیات بندری اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان ضمن اعلام اینکه منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی به 22 کشور جهان از طریق ریل دسترسی دارد پیش بینی کرد؛ سهم حمل و نقل ریلی انواع کالاها در این بندر از 5 درصد به بیش از 10 درصد افزایش یافت.

به گزارش روابط عمومی ، "محمد علی اصل سعید پور" خاطرنشان کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون، 2 میلیون و 385 هزار تن کالا از طریق خطوط ریل در منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی تخلیه و بارگیری شد که این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل 5 درصد افزایش داشته است.

وی با اشاره به اینکه بخشی از حمل کالاهای وارداتی، صادراتی و ترانزیتی در بندر شهید رجایی از طریق 54 کیلومتر خط ریل (با احتساب ریل جرثقیل) در این بندر انجام می شود، افزود: این کالاها طی سال جاری از طریق بیش از 42 هزار واگن راه آهن جابجا شد.

به گفته سعیدی پور، جابجایی هر تن کالای ترانزیتی در این بندر 200 دلار ارز آوری برای کشور به همراه دارد و برای بیش از یکهزار نفر نیز به صورت مستقیم و غیر مستقیم اشتغال ایجاد کرده است.

 معاون عملیات بندری و منطقه ویژه اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان از اتصال ریلی بندر شهید رجایی به 22 کشور جهان خبر داد و گفت: هم اکنون اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان دسترسی آسان به شبکه ریلی در تمام 2400 هکتار محوطه فعلی بندر را در برنامه آتی خود دارد.

وی مواد معدنی، فله مایع، کانتینر، پنبه، مازوت، کود و شمش آلومنیوم را از جمله مهمترین کالاهایی دانست که در بندر شهید رجایی از طریق ریل به کشورهای آسیای میانه، چین و جنوب شرق آسیا و کشورهای های اروپایی حمل می شود.

 سعیدی پور به ساخت بزرگترین پایانه ریلی کانتینری بنادر کشور در این بندر اشاره کرد و افزود: محوطه سیلوی غلات با دسترسی ریلی و یک ترمینال ریلی نفتی با 6 کیلومتر خط ریلی نیز تا سال 95 به بهره برداری می رسند.

معاون عملیات بندری و منطقه ویژه اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان ضمن بیان این مطلب که طبق برآوردها سهم حمل و نقل ریلی کالا در این بندر از 5 درصد به بیش از 10 درصد افزایش خواهد یافت، گفت: برخی کشورهای رقیب در منطقه خلیج فارس امکانات ریلی ندارند و درعرصه رقابت منطقه ای، اهمیت برخورداری از خطوط ریل نمایان تر است.

وی افزایش دسترسی و اتصال شرکت های خصوصی این بندر به شبکه سراسری راه آهن را از مهم ترین دلایل توسعه حمل و نقل چندوجهی در بزرگترین بندر تجاری کشور اعلام کرد.

 سعیدی پور در پایان یادآور شد: کاهش هزینه سوخت به میزان حداقل یک ششم حمل ونقل زمینی، به حداقل رسیدن تصادفات جاده ای و کاهش زمان حمل از دلایل بازار پسندی جابجایی کالا از طریق شبکه ریلی می باشد.

 

۲۵ آذر ۱۳۹۳ ۱۱:۰۳
مرکز روابط عمومی |
کد خبر : ۳۰,۸۵۹

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید