طرح توسعه بندر چابهار فراتر از برنامه زمان ‌بندی در حال اجراست برگزاری تمرین (Drill) مقابله با آلودگی نفتی با محوریت استفاده از مواد دیسپرسنت در بندر چابهار نصب آینه های محدب سقفی در ورودی و خروجی درب های بنادر شهید بهشتی و شهید کلانتری چابهار بندر چابهار می‌تواند پاسخگوی ترخیص و‌ تامین تمام نیازهای کشور باشد/ کاهش زمان جابجایی کالاهای اساسی از هند به افغانستان به یک هفته پیام مدیر کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان به مناسبت "روز جهانی دریانورد" اولین محموله سیمان صادراتی جامبوبگ از بندر شهید کلانتری چابهار/ حمل مستقیم محموله صادراتی از کامیون به شناور/ تامین بار برگشتی شناورهای فلزی با صادرات از بندر شهید کلانتری تصویب کاهش ۲۵ درصدی سود بازرگانی کالاهای وارده از طریق بندر شهید بهشتی ورود چهارمین محموله گندم اهدایی ترانزیتی هندوستان به افغانستان به بندر شهید بهشتی چابهار تیم تخصصی بندر چابهار پیشتاز در حوزه دریایی بین المللی /مسئول کنترل و بازرسی کشتی های بندر چابهار عضو منتخب سازمان بین المللی دریانوردی بهره مندی از مزایای قوانین مناطق آزاد در بزرگترین بندر اقیانوسی کشور/ هم افزایی بندر و منطقه آزاد چابهار برای بهره گیری صاحبان کالا و فعالین اقتصادی از تخفیفات و معافیتها
مدیر کل بنادر مازندران : مهمترین اولویت ما در سال ٩٤ رسیدن به رشد ٥٠ درصدی در بخش تخلیه و بارگیری است
مدیر کل بنادر و دریانوردی استان مازندران گفت : مهمترین اولویت ما در سال آینده رسیدن به رشد 50 درصدی در بخش تخلیه و بارگیری کالا در بنادر نوشهر و فریدونکنار در مقایسه با سال جاری است .

    به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان مازندران ، منوچهر تاتینا روز دوشنبه 25 اسفند ماه در نشست صمیمی با کارکنان اداره کل و شرکت های تابعه با تشریح عملکرد سال جاری اظهار داشت : عملکرد اداره کل در بخش تخلیه و بارگیری کالا در بندر نوشهر از رشد 28 درصدی برخوردار بوده که امیدواریم با طرح های در دست اقدام این روند رو به رشد ادامه داشته باشد .
    وی آغاز ساخت انبارهای سرپوشیده و مخازن نفتی در منطقه ویژه اقتصادی بندر نوشهر را از مهمترین اقدامات صورت گرفته در زمینه جذب سرمایه گذاری عنوان کرد و افزود : ظرفیت انبارهای جدید 40 درصد بیشتر از کل انبارهای ساخته شده از ابتدای تاسیس بندر نوشهر تاکنون می باشد.
     تاتینا خاطر نشان کرد: تکمیل ساختمان گمرک ، تسریع در ساخت برج کنترل و ساختمان عملیاتی بندر نوشهر ، احداث سیلوی جدید غلات از دیگر پروژه های در دست اقدام اداره کل است که با بهره برداری از آنها در نیمه اول سال آینده ظرفیت عملیاتی بندر افزایش خواهد یافت .
    وی با تشریح اقدامات صورت گرفته در زمینه ساماندهی سواحل و حفظ حقوق بیت المال در این بخش اظهار داشت : با پیگیری های صورت گرفته از سوی اداره کل و حمایت های مسئولان سازمان و مقامات ارشد استانی تاکنون 150 مورد ساخت ساز غیر مجاز در سواحل استان شناسایی شد که از این تعداد 110 پرونده تشکیل گردید و خوشبختانه طی یکسال گذشته برای 14 پرونده حکم تخریب صادر و اجرا گردید .
    مدیر کل بنادر و دریانوردی استان مازندران با بیان اینکه عدم دسترسی مردم به دریا در بیشتر مناطق ساحلی استان بویژه حد فاصل نور تا چابکسر که بحرانی ترین منطقه محسوب می شود بسیار تأسف آور است بر ضرورت همکاری دستگاههای ذیربط برای آزاد سازی سواحل تأکید کرد .
    وی افزود : با آزاد سازی سواحل و رونق گردشگری دریایی زمینه اشتغال بسیاری از جوانان و استفاده عموم شهروندان و مسافران از موهبت دریا فراهم خواهد شد .
    تاتینا یادآور شد : با اقدامات صورت گرفته در حال حاضر امکان سرویس دهی همزمان به 36 کانتینر یخچالی در منطقه ویژه اقتصادی بندر نوشهر وجود دارد که ظرفیت خوبی برای توسعه صادرات کالاهای یخچالی در غرب استان فراهم گردیده است و امیدواریم با اعمال تخفیفات ویژه شاهد رونق صادرات کالا از بندر نوشهر باشیم .
     وی نبود راه دسترسی را مهمترین چالش بندر نوشهر برشمرد و ابراز امیدواری کرد با ساخت راه دسترسی شاهد کاهش مشکلات ترافیکی ناشی از تردد کامیونها در سطح شهر نوشهر و جلوگیری از حوادث ناگوار باشیم .
   مدیر کل بنادر و دریانوردی استان مازندران همچنین توسعه بندر فریدونکنار را از دغدغه های مسئولان اداره کل و سازمان بنادر و دریانوردی عنوان کرد و افزود : با ظرفیت موجود در منطقه در تلاش هستیم با جذب سرمایه گذار خوب برای سایت 15هکتاری بندر فریدونکنار در راستای توسعه صنعت گردشگری و بهره گیری از ظرفیت بالای دریای خزر در این بخش گام برداریم.

     وی با بیان اینکه بازدید از بنادر نوشهر و فریدونکنار از 2 تا 12 فروردین ماه برای عموم هموطنان گرامی آزاد است بر ضرورت آمادگی کامل همکاران بخش های مختلف برای استقبال از شهروندان و گردشگران عزیز تاکید کرد .
    در پایان با اهدا لوح سپاس از سوی مدیر کل بنادر و دریانوردی استان مازندران از زحمات همکاران شرکت کننده در عملیات جستجوی سرنشینان هواپیمای ساقط شده در آبهای ساحلی رامسر ، همکاران فعال در امور فرهنگی و بسیجیان نمونه قدردانی به عمل آمد .

۲۶ اسفند ۱۳۹۳ ۱۳:۱۲
کد خبر : ۳۱,۹۵۰

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید