هیچ دستگاهی از بندر چابهار خارج نمی شود/ عزم جزم دروازه ملل برای ارائه خدمات مطلوب به صاحبان کالا سومین کشتی ترانزیتی افغانستان از طریق بندر چابهار عازم هند شد / بندر شهید بهشتی چابهار؛ زمینه ساز تقویت ظرفیت های توافق نامه سه جانبه ایران، هند و افغانستان ایجاد ظرفیت ۸۰ میلیارد دلاری ترانزیت با راه‌اندازی راه‌آهن چابهار-زاهدان/راه آهن چابهار – زاهدان؛ شاهراه اقتصادی کشورهای منطقه خواهد بود بخش معدنی پتانسیل استفاده نشده استان است/بندر چابهار می تواند هاب توزیع مواد معدنی لحاظ شود و به زودی سومین قطب تجاری کشور در منطقه جنوب و سکوی پرتاب و تحول عظیم استان سیستان و بلوچستان خواهد شد پیشنهادات بندر چابهار در نشست تخصصی با سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت/افزایش نرم تخلیه و بارگیری به ۴ و نیم تا ۵ میلیون تن تا پایان سال ۹۹ برگزاری اولین مانور امداد و نجات و اطفاء حریق مایعات قابل اشتعال در حین سوختگیری تجهیزات بندری طرح توسعه بندر چابهار فراتر از برنامه زمان ‌بندی در حال اجراست برگزاری تمرین (Drill) مقابله با آلودگی نفتی با محوریت استفاده از مواد دیسپرسنت در بندر چابهار توسعه زیرساخت های مخابراتی و ارتباطات دریایی نوار ساحلی جنوب شرق کشور در قالب پروژه های مخابرات دریایی سواحل مکران نصب آینه های محدب سقفی در ورودی و خروجی درب های بنادر شهید بهشتی و شهید کلانتری چابهار
مدیر کل بنادر مازندران : مهمترین اولویت ما در سال ٩٤ رسیدن به رشد ٥٠ درصدی در بخش تخلیه و بارگیری است
مدیر کل بنادر و دریانوردی استان مازندران گفت : مهمترین اولویت ما در سال آینده رسیدن به رشد 50 درصدی در بخش تخلیه و بارگیری کالا در بنادر نوشهر و فریدونکنار در مقایسه با سال جاری است .

به گزارش روابط عمومی  ، منوچهر تاتینا روز دوشنبه 25 اسفند ماه در نشست صمیمی با کارکنان اداره کل و شرکت های تابعه با تشریح عملکرد سال جاری اظهار داشت : عملکرد اداره کل در بخش تخلیه و بارگیری کالا در بندر نوشهر از رشد 28 درصدی برخوردار بوده که امیدواریم با طرح های در دست اقدام این روند رو به رشد ادامه داشته باشد .
وی آغاز ساخت انبارهای سرپوشیده و مخازن نفتی در منطقه ویژه اقتصادی بندر نوشهر را از مهمترین اقدامات صورت گرفته در زمینه جذب سرمایه گذاری عنوان کرد و افزود : ظرفیت انبارهای جدید 40 درصد بیشتر از کل انبارهای ساخته شده از ابتدای تاسیس بندر نوشهر تاکنون می باشد.
تاتینا خاطر نشان کرد: تکمیل ساختمان گمرک ، تسریع در ساخت برج کنترل و ساختمان عملیاتی بندر نوشهر ، احداث سیلوی جدید غلات از دیگر پروژه های در دست اقدام اداره کل است که با بهره برداری از آنها در نیمه اول سال آینده ظرفیت عملیاتی بندر افزایش خواهد یافت .
وی با تشریح اقدامات صورت گرفته در زمینه ساماندهی سواحل و حفظ حقوق بیت المال در این بخش اظهار داشت : با پیگیری های صورت گرفته از سوی اداره کل و حمایت های مسئولان سازمان و مقامات ارشد استانی تاکنون 150 مورد ساخت ساز غیر مجاز در سواحل استان شناسایی شد که از این تعداد 110 پرونده تشکیل گردید و خوشبختانه طی یکسال گذشته برای 14 پرونده حکم تخریب صادر و اجرا گردید .
مدیر کل بنادر و دریانوردی استان مازندران با بیان اینکه عدم دسترسی مردم به دریا در بیشتر مناطق ساحلی استان بویژه حد فاصل نور تا چابکسر که بحرانی ترین منطقه محسوب می شود بسیار تأسف آور است بر ضرورت همکاری دستگاههای ذیربط برای آزاد سازی سواحل تأکید کرد .
وی افزود : با آزاد سازی سواحل و رونق گردشگری دریایی زمینه اشتغال بسیاری از جوانان و استفاده عموم شهروندان و مسافران از موهبت دریا فراهم خواهد شد .
تاتینا یادآور شد : با اقدامات صورت گرفته در حال حاضر امکان سرویس دهی همزمان به 36 کانتینر یخچالی در منطقه ویژه اقتصادی بندر نوشهر وجود دارد که ظرفیت خوبی برای توسعه صادرات کالاهای یخچالی در غرب استان فراهم گردیده است و امیدواریم با اعمال تخفیفات ویژه شاهد رونق صادرات کالا از بندر نوشهر باشیم .
وی نبود راه دسترسی را مهمترین چالش بندر نوشهر برشمرد و ابراز امیدواری کرد با ساخت راه دسترسی شاهد کاهش مشکلات ترافیکی ناشی از تردد کامیونها در سطح شهر نوشهر و جلوگیری از حوادث ناگوار باشیم .
مدیر کل بنادر و دریانوردی استان مازندران همچنین توسعه بندر فریدونکنار را از دغدغه های مسئولان اداره کل و سازمان بنادر و دریانوردی عنوان کرد و افزود : با ظرفیت موجود در منطقه در تلاش هستیم با جذب سرمایه گذار خوب برای سایت 15هکتاری بندر فریدونکنار در راستای توسعه صنعت گردشگری و بهره گیری از ظرفیت بالای دریای خزر در این بخش گام برداریم. 
وی با بیان اینکه بازدید از بنادر نوشهر و فریدونکنار از 2 تا 12 فروردین ماه برای عموم هموطنان گرامی آزاد است بر ضرورت آمادگی کامل همکاران بخش های مختلف برای استقبال از شهروندان و گردشگران عزیز تاکید کرد .
در پایان با اهدا لوح سپاس از سوی مدیر کل بنادر و دریانوردی استان مازندران از زحمات همکاران شرکت کننده در عملیات جستجوی سرنشینان هواپیمای ساقط شده در آبهای ساحلی رامسر ، همکاران فعال در امور فرهنگی و بسیجیان نمونه قدردانی به عمل آمد .

۲۶ اسفند ۱۳۹۳ ۱۵:۱۰
مرکز روابط عمومی |
کد خبر : ۳۱,۹۵۸

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید