ثبت رکورد ٢٨ درصدی ترانزیت خارجی در دروازه ملل / واردات ۶۱ هزار تن گندم اهدایی هند به افغانستان از طریق بندر شهید بهشتی چابهار/ ویترین متنوع بزرگترین بندر اقیانوسی کشور در ترانزیت خارجی بهره برداری از پنج پروژه بزرگ عمرانی و تجهیزاتی بندر چابهار تا پایان سال/ پروژه های عمرانی بندر چابهار با بیش از ۴۶۰ میلیارد تومان اعتبار و اشتغال زایی مستقیم 708 نفر در دست اجراست گامی دیگر در مسیر رونق تجارت بندر چابهار/ورود اولین محموله شکر صادراتی هند به افغانستان پیام تبریک مدیر کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان به مناسبت روز کارمند لزوم هم افزایی دستگاه های اجرایی جهت احیای سفرهای دریایی از دروازه ملل/ اشتغال نیروی های بومی در پروژه های عمرانی بندر شهید بهشتی/همت والای بندر چابهار در توسعه زیرساخت ها با عملیات تیم تخصصی بندر چابهار شناور به گل نشسته از ساحل جدا شد پیام تبریک مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان به مناسبت هفته دولت تداوم انتقال محموله های ترانزیتی گندم اهدایی هند به افغانستان از طریق بندر چابهار/هم افزایی دستگاه های اجرایی استان لازمه پایداری ترانزیت کالا نشست رئیس و اعضای هیأت علمی دانشگاه علم و صنعت در بندر شهید بهشتی چابهار/ارتقاء دانش فنی مدیران و کارکنان بندر چابهار صادرات اولین محموله سنگ کوپ مرمر از طریق بندر شهید بهشتی چابهار/ استفاده از ظرفیت های استراتژیک بندر چابهار برای صادرات کالای معدنی
کنوانسیون های بین المللی در بندر انزلی به درستی اجرا می شود

 

 

 

 

همایش ملی منطقه ای جستجو و نجات دریایی و مقابله با آلودگی نفتی در دریای خزر دقایقی پیش با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید، با حضور معاون محترم دریایی سازمان بنادرودریانوردی و معاون محترم عمرانی استانداری  و جمعی از نمایندگان کشورهای حاشیه دریای خزر و مدیران داخلی کشور شروع به کار کرد.

جناب آقای مهندس نعیمی ضمن عرض خیر مقدم و همچنین گرامیداشت حضور میهمانان محترم داخلی و خارجی. اعم از روسیه، ترکمنستان، آذربایجان و قزاقستان با اشاره به بیانات مدیرعامل محترم سازمان مبنی  بر اجرای صحیح جستجو و نجات دریایی و مقابله با آلودگی نفتی در دریای خزر، تاکید نمود.

وی خاطر نشان کرد: کنوانسیون های بین المللی در سازمان بنادرودریانوردی. و بالتبع در بندر انزلی به درستی اجرا می گردد. سازمان بنادر و دریانوردی به عنوان مرجع ملی مسئول اجرای کنوانسیون های دریایی مرتبط با مسائل آلودگی ناشی از کشتیها و سکوهای نفتی در ایران بوده و با تجهیز نمودن بنادر خود به شناورهای مخصوص جستجو و نجات دریایی و همچنین تجهیزات پیشرفته مقابله با آلودگی های نفتی سعی در رعایت الزامات کنوانسیون های مذکور را دارد.

مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان ضمن بیان مطلب فوق افزود: آنچه که مسلم است در سوانح قهری در مقیاس بزرگ این خدمات از عهده یک کشور و یا سازمان خارج بوده و تا مهار کامل حادثه صدمات و خسارات زیادی به افراد و یا محیط زیست منطقه وارد می گردد لذا سازمان بنادر و دریانوردی با توجه به وظیفه قانونی خود و همچنین در راستای اجرای مفاد کنوانسیون تهران و برنامه محیط زیست دریای خزر سعی دارد همچون گذشته تمرینات سالیانه خود را انجام داده و این بار نیز با مشارکت کشورهای روسیه، ترکمنستان، قزاقستان و آذربایجان در آبهای ایران برگزار نماید تا ضمن کسب آامادگی و هماهنگی لازم بتواند در صورت وقوع حوادث منطقه ای با کمترین تلفات و خسارات حوادث را کنترل نمایند و امید است که با اجرای این مانور مشترک بتواند گامی موثر در تعاملات بهینه منطقه ای برداشته شود .

مهندس نعیمی خاطر نشان کرد همایش و مانور ملی منطقه ای مذکور به منظور ارتقای همکاری های منطقه ای و دستیابی به حدکثر توان پاسخگویی به سوانح دریایی در روزهای ۲۵و۲۶ خردا ماه سال جاری در بندرانزلی برگزار می گردد. وی از ارتقای سطح آمادگی منطقه ای ملی و استانی برای مواجهه سریع و موثر با سوانح بزرگ دریایی از طریق ایجاد هماهنگی بین کشورهای همسایه و سازمان های ملی، توسعه سطح همکاری ها به منظور مواجهه با سوانح دریایی و کاهش خسارت احتمالی ،اجرای الزامات و اهداف کنوانسیون های مرتبط، ارزیابی و حصول اطمینان از آمادگی پرسنل مرتبط با فعالیت های جستجو و نجات دریایی ،مقابله با آلوگی نفتی اطفای حریق و امداد پزشکی، ارزیابی به منظور برنامه ریزی ، سازماندهی هدایت و کنترل عملیات خصوصا سیستم گزارش دهی در هنگام وقوع سوانح دریایی، ارزیابی توان تجهیزاتی موجود در هنگام موجهه با سوانح دریایی ، ارزیابی توان تجهیزاتی موجود در هنگام مواجهه با سوانح بزرگ ، ارزیابی منابع پشتیبانی کننده عملیات، بالا بردن سطح آگاهی دریانوردان و اشاعه فرهنگ جستجو و نجات و حفظ محیط زیست برای عموم مردم، ارتقای ایمنی دریانوردی و حفاظت از محیط زیست دریایی را از مهترین اهداف برگزاری این مانور اعلام نمود.

سپس جناب آقای مهندس شعبانپور با بیان مواردی در خصوص بهتر اجرا شدن کنوانسیون های مرتبط در دریای خزر این همایش را ادامه داد.

جناب آقای دکتر حق شناس با تاکید بر مبارزه با آلودگی در دریا بالاخص در دریای خزر به تلاش های سازمان بنادرودریانوردی در این خصوص اشاره داشتند.

وی با اشاره به اشاعه فرهنگ جستجو و نجات و مبارزه با آلودگی، بر ارتقاء سطح جستجو و نجات در منطقه حاشیه دریای خزر، ارزیابی پرسنل این موارد، بالا بردن آگاهی دریانوردآن، ارتقاء عملیاتی اطفا حریق، هماهنگی رژیم حقوقی خزر و اجرای کامل کنوانسیون های مارپول و... تاکید کرد.

 معاون دریایی سازمان بنادرودریانوردی، با تاکید بر اجرای کنوانسیون مرتبط با مبارزه با آلودگی در دریا بالاخص در دریای خزر به تلاش های سازمان بنادرودریانوردی در این خصوص اشاره داشتند.

مدیرکل نجات و حفاظت دریایی سازمان بنادرودریانوردی با تاکید بر هماهنگی کشورهای حاشیه خزر به ایجاد تفاهم نامه در خصوص جستجو و نجات اشاره داشتند.

مهندس قادری افزود: سازمان بنادرودریانوردی در بنادر کشور تیم واکنش سریع، در جهت جستجو و نجات مستقر کرده است، که در دریای خزر کشور ایران پیشتاز است.

در ادامه همایش جستجو و نجات و مبارزه با آلودگی نماینده ای از کشور هلند (کوسک، بی، سی) در خصوص مبارزه با آلودگی های نفتی و نحوه جلوگیری از آن با تجهیزات موجود در بنادر ایران و بندر انزلی اشاره داشتند.

 

 

بلترترتاتل 

بتلتاترتلتل

تلتلتلتلتلا

بالتلتغععلتا

 
سهبابابایابال

بتلتلابتلت

قهبابتبتلناال

سایابتانمنت

 
یهبتبخلتلتاتل

قهبالتبتلتذتت

 

 

۲۵ خرداد ۱۳۹۴ ۰۹:۵۰
روابط عمومی اداره کل بنادرو دریانوردی استان گیلان |
کد خبر : ۳۲,۶۹۱

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید