طرح توسعه بندر چابهار فراتر از برنامه زمان ‌بندی در حال اجراست برگزاری تمرین (Drill) مقابله با آلودگی نفتی با محوریت استفاده از مواد دیسپرسنت در بندر چابهار نصب آینه های محدب سقفی در ورودی و خروجی درب های بنادر شهید بهشتی و شهید کلانتری چابهار بندر چابهار می‌تواند پاسخگوی ترخیص و‌ تامین تمام نیازهای کشور باشد/ کاهش زمان جابجایی کالاهای اساسی از هند به افغانستان به یک هفته پیام مدیر کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان به مناسبت "روز جهانی دریانورد" اولین محموله سیمان صادراتی جامبوبگ از بندر شهید کلانتری چابهار/ حمل مستقیم محموله صادراتی از کامیون به شناور/ تامین بار برگشتی شناورهای فلزی با صادرات از بندر شهید کلانتری تصویب کاهش ۲۵ درصدی سود بازرگانی کالاهای وارده از طریق بندر شهید بهشتی ورود چهارمین محموله گندم اهدایی ترانزیتی هندوستان به افغانستان به بندر شهید بهشتی چابهار تیم تخصصی بندر چابهار پیشتاز در حوزه دریایی بین المللی /مسئول کنترل و بازرسی کشتی های بندر چابهار عضو منتخب سازمان بین المللی دریانوردی بهره مندی از مزایای قوانین مناطق آزاد در بزرگترین بندر اقیانوسی کشور/ هم افزایی بندر و منطقه آزاد چابهار برای بهره گیری صاحبان کالا و فعالین اقتصادی از تخفیفات و معافیتها
بندر انزلی فرصتی استثنایی برای سرمایه گذاری مطمئن است

 مهندس سید علی نعیمی مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان، از فعالان عرصه حمل و نقل دریایی دعوت بعمل می آورد تا در مجهزترین و به روزترین بندر شمال کشور سرمایه گذاری نمایند لذا در این راستا وی از بندر انزلی و بنادر تابعه فعال آن اداره کل در یک نگاه بیان می نماید:

بندر انزلی یکی از بنادر فعال در بین کشورهای حاشیه جنوبی دریای خزر می باشد و به دلیل واقع شدن در مسیر ترانزیتی کریدور شمال – جنوب از اهمیت بالایی برخوردار است. بندرانزلی به لحاظ موقعیت ممتاز جغرافیایی، نقش مهمی در تسهیل تبادل کالاهای تجاری به‌ویژه در بخش های سوخت، آهن‌آلات، چوب و غلات  رادر منطقه ایفا می‌نماید. استقرار نظام‌های نوین مدیریتی و رعایت اصول مشتری مداری در این بندر موجب گردیده است تا بخش‌های دولتی و خصوصی در کنار یکدیگر خدمات مورد انتظار مشتریان را در کمترین زمان ممکن و با شرایط مطلوب ارائه نماید. استفاده از مزایای مناطق آزاد تجاری با ایجاد زیرساخت‌های لازم و با قرار گرفتن در نزدیکی بزرگ‌ترین ذخایر و منابع نفت و گاز دریای خزر موقعیت منحصربه‌فردی برای این بندر حاصل کرده است. وجود معادن و صنایع بزرگ فولاد و چوب در کشورهای حاشیه دریای خزر جهت عرضه در بازارهای جهانی خصوصا خاورمیانه این بندر را برای تجار و سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی به‌عنوان بازار چوب و آهن معرفی نموده است. با عنایت به قابلیت‌ها و توانمندی‌های این بندر انتظار می‌رود در آینده، از طریق ظرفیت‌های حمل‌ونقل چندوجهی که با اهتمام دولت جمهوری اسلامی ایران برای اتصال این بندر به راه‌آهن سراسری و کنارگذر شهرستان انزلی و با تکمیل بزرگراه قزوین- رشت توان عملیاتی بندر برای ارائه خدمات بندری در قالب زنجیره حمل‌ونقل و لجستیک بندری دوچندان شود و اجرای طرح‌های توسعه‌ای بندر ازجمله ساخت موج‌شکن‌های جدید، احیای پس‌کرانه بندری و افزایش تعداد اسکله‌ها موجب افزایش ظرفیت بندر و ارتقاء جایگاه بندرانزلی در میان بنادر کشورهای حوزه دریای خزر خواهد شد .

بندر چند منظوره آستارا به عنوان یکی از بنادر تابعه اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان، نخستین مشارکت سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در ایجاد زیرساخت‌ها و روساخت‌های بندری در استان گیلان می باشد که با مرز آبی و خشکی  محل تلاقی دو قاره و کریدورهای مختلف حمل و نقل است منطقه ویژه اقتصادی آستارا ، به همراه توسعه بندر و امتداد راه‌آهن سراسری در شکوفایی صنعت حمل و نقل تاثیر شگرفی در رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال در منطقه خواهد داشت.

اولویت ها و فرصت های سرمایه گذاری

Opportunities and priorities for investment

Ø      ساخت مجتمع تعمیرات و ساخت و داک کشتی ها

Ship Yard construction/repair/Docking  complex

Ø      ساخت مخازن نگهداری و ذخیره سوخت و خط لوله انتقال مواد مایع و صنایع پایین دستی مواد نفتی

Construction of tank farms for storing and pipeline for movement of oil derivatives

Ø      خرید کشتی مسافربری و بهره برداری از ترمینال مسافربری

Passenger ship purchasing and Managing  Passenger Terminal

Ø      ساخت انبار سرپوشیده برای نگهداری کالای عمومی

Construction of warehouses to store general cargoes

 

Ø      ساخت سیلوی غلات

Construction of grain silo

 

Anzali Port Free Trade Zone- Overview

Anzali Port is one of the busiest port among southern countries of Caspian Sea and due to positioning on North-South Transit Corridor, it´s importance is highlighted . 

Anzali port is liable to rules and regulation of free trade/ Industrial zones and has provided  proper environment  to attract domestic and foreign investments. Taking advantage of Suitable infrastructure, multipurpose warehouses and terminals and applying modern  cargo handling equipments,  the port introduces diverse services to customers. Moreover, Vessel Traffic Service System is an advantage for guaranteeing safety that distinguishes Anzali Port from other Caspian Sea Ports. After linking to national railway, this port will perform a key role in national maritime transportation industry.

۳۰ تیر ۱۳۹۴ ۱۷:۴۴
روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان |
کد خبر : ۳۲,۹۴۶

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید