هیچ دستگاهی از بندر چابهار خارج نمی شود/ عزم جزم دروازه ملل برای ارائه خدمات مطلوب به صاحبان کالا سومین کشتی ترانزیتی افغانستان از طریق بندر چابهار عازم هند شد / بندر شهید بهشتی چابهار؛ زمینه ساز تقویت ظرفیت های توافق نامه سه جانبه ایران، هند و افغانستان ایجاد ظرفیت ۸۰ میلیارد دلاری ترانزیت با راه‌اندازی راه‌آهن چابهار-زاهدان/راه آهن چابهار – زاهدان؛ شاهراه اقتصادی کشورهای منطقه خواهد بود بخش معدنی پتانسیل استفاده نشده استان است/بندر چابهار می تواند هاب توزیع مواد معدنی لحاظ شود و به زودی سومین قطب تجاری کشور در منطقه جنوب و سکوی پرتاب و تحول عظیم استان سیستان و بلوچستان خواهد شد پیشنهادات بندر چابهار در نشست تخصصی با سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت/افزایش نرم تخلیه و بارگیری به ۴ و نیم تا ۵ میلیون تن تا پایان سال ۹۹ برگزاری اولین مانور امداد و نجات و اطفاء حریق مایعات قابل اشتعال در حین سوختگیری تجهیزات بندری طرح توسعه بندر چابهار فراتر از برنامه زمان ‌بندی در حال اجراست برگزاری تمرین (Drill) مقابله با آلودگی نفتی با محوریت استفاده از مواد دیسپرسنت در بندر چابهار توسعه زیرساخت های مخابراتی و ارتباطات دریایی نوار ساحلی جنوب شرق کشور در قالب پروژه های مخابرات دریایی سواحل مکران نصب آینه های محدب سقفی در ورودی و خروجی درب های بنادر شهید بهشتی و شهید کلانتری چابهار
بندر شهید رجایی رکورددار جذب سرمایه بخش خصوصی شد
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان ضمن تاکید بر این مطلب که بندر شهید رجایی در بین بنادر کشور در بحث سرمایه گذار ی بخش خصوصی رتبه نخست را دارد گفت: در حال حاضر، تعداد 18 فقره قرارداد سرمایه گذاری جدید به میزان 9هزار و 500 میلیارد ریال در مرحله عقد قرارداد می باشد.

به گزارش روابط عمومی، "ابراهیم ایدنی" در حاشیه بازدید رییس بنیاد مستضعفان کشور از بخش های مختلف بندر شهید رجایی، در خصوص بهره گیری از ظرفیت های بخش خصوصی برای اجرای طرح های توسعه ای بندر شهید رجایی اظهار کرد: قراردادهای سرمایه گذاری در منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی جهت افزایش ظرفیت های دریایی و بندری از قبیل احداث مخازن نگهداری فراورده های نفتی و بانگرینگ، پایانه های ترانزیت و صادرات، سیلوی غلات، پایانه کانتینری و ... با مشارکت بخش خصوصی صورت می گیرد.

وی از انعقاد 11 فقره قرارداد سرمایه گذاری به مبلغ 12هزار و 267 میلیارد ریال با اشتغالزائی 601 نفر در سال 93 سخن به میان آورد و گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون، تعداد 10 فقره قراداد به میزان یک هزارو 493 میلیارد ریال با اشتغالزایی 271 نفر منعقد شده است.

به گفته ایدنی، تعداد 18 فقره قرارداد سرمایه گذاری به میزان 9هزار و 447 میلیارد ریال با اشتغالزایی 957 نفر در مراحل فرآیند عقد قرارداد می باشد و پیش بینی می شود تا پایان سال 94 منجر به عقد قرارداد شود.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان خاطرنشان کرد: علاوه بر این بندر شهیدرجایی با جذب بیش از 12هزار  میلیارد ریال سرمایه بخش خصوصی طی یکسال در حوزه فعالیت های بندری ضمن ثبت رکورد قابل ملاحظه در زمینه جذب سرمایه گذاری بخش خصوصی، رتبه نخست بنادر کشور در این زمینه در سال 93 را به خود اختصاص داده است.

ایدنی ضمن اشاره به جایگاه ویژه بندر شهید رجایی به عنوان دروازه طلایی اقتصاد کشور خاطرنشان کرد: این بندر سهم قابل ملاحظه ای را در حمل و نقل کشور به واسطه ترمینال های اختصاصی کانتینری، کالای متفرقه، مواد معدنی و نیز فرآورده های نفتی دارا می باشد.

وی اضافه کرد: بندر شهید رجایی به تنهایی 100 درصد عملیات بانگرینگ(سوخت رسانی) به کشتی های تجاری را انجام و با راه اندازی زون نفتی بندر خلیج فارس فعالیت صادرات و ترانزیت قراردادهای نفتی به صورت روزانه در حال انجام است.

ایدنی گفت: این بندر همچنین به دلیل بهره مندی از ترمینال اختصاصی مواد معدنی، سهم قابل ملاحظه ای از صادرات مواد معدنی کشور را پشتیبانی می کند.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان در پایان خاطرنشان کرد: برای جذب هر چه بیشتر سرمایه گذاران داخلی و خارجی، علاوه بر تهیه بولتن و بروشور معرفی مزیت ها و اولویت های سرمایه گذاری در منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی، حضور در نمایشگاه ها و همایش های سرمایه گذاری و شناسایی متقاضیان سرمایه گذاری نیز در دستور کار قرار دارد.

۳۱ مرداد ۱۳۹۴ ۱۴:۴۴
مرکز روابط عمومی |
کد خبر : ۳۳,۲۴۴

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید