هیچ دستگاهی از بندر چابهار خارج نمی شود/ عزم جزم دروازه ملل برای ارائه خدمات مطلوب به صاحبان کالا سومین کشتی ترانزیتی افغانستان از طریق بندر چابهار عازم هند شد / بندر شهید بهشتی چابهار؛ زمینه ساز تقویت ظرفیت های توافق نامه سه جانبه ایران، هند و افغانستان ایجاد ظرفیت ۸۰ میلیارد دلاری ترانزیت با راه‌اندازی راه‌آهن چابهار-زاهدان/راه آهن چابهار – زاهدان؛ شاهراه اقتصادی کشورهای منطقه خواهد بود بخش معدنی پتانسیل استفاده نشده استان است/بندر چابهار می تواند هاب توزیع مواد معدنی لحاظ شود و به زودی سومین قطب تجاری کشور در منطقه جنوب و سکوی پرتاب و تحول عظیم استان سیستان و بلوچستان خواهد شد پیشنهادات بندر چابهار در نشست تخصصی با سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت/افزایش نرم تخلیه و بارگیری به ۴ و نیم تا ۵ میلیون تن تا پایان سال ۹۹ برگزاری اولین مانور امداد و نجات و اطفاء حریق مایعات قابل اشتعال در حین سوختگیری تجهیزات بندری طرح توسعه بندر چابهار فراتر از برنامه زمان ‌بندی در حال اجراست برگزاری تمرین (Drill) مقابله با آلودگی نفتی با محوریت استفاده از مواد دیسپرسنت در بندر چابهار توسعه زیرساخت های مخابراتی و ارتباطات دریایی نوار ساحلی جنوب شرق کشور در قالب پروژه های مخابرات دریایی سواحل مکران نصب آینه های محدب سقفی در ورودی و خروجی درب های بنادر شهید بهشتی و شهید کلانتری چابهار
سعید نژاد خبر داد: سرمایه گذاری 13 هزار میلیاردی بخش خصوصی در بندر نفتی خلیج فارس
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در حاشیه بازدید از اراضی پشتیبانی بندر خلیج فارس از سرمایه گذاری 13هزار میلیارد ریالی بخش خصوصی در این بندر خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان،"محمد سعید نژاد" معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی کشور به همراه "هادی حق شناس" مشاور سازمان در سفر به بندر شهید رجایی از سیستم الکترونیکی CCS عملیات کانتینری این بندر بازدید کرد.

در این بازدید "ابراهیم ایدنی" مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان گزارشی از مراحل صدور قبض انبار، ثبت اطلاعات جابجایی کالا از لحظه تخلیه کشتی تا ترخیص کالا از انبار در سیستم CCS را ارایه کرد.

لازم به ذکر است، کاهش ماندگاری کالا و الکترونیکی شدن عملیات جابجایی بار توسط فعالان دریایی و بندری از اهداف این بازدید بود.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردیدر ادامه سفر خود از مراحل ساخت مخازن جدید فراورده های نفتی بندر خلیج فارس بازدید کرد و کلنگ ساخت شبکه جامع اطفا حریق این بندر را به زمین زد.

سعید نژاد در حاشیه بازدید از اراضی پشتیبانی بندر خلیج فارس از سرمایه گذاری 13هزار میلیارد ریالی بخش خصوصی در این بندر خبر داد.

وی تصریح کرد: تاسیسات زیربنایی این بندر شامل شبکه اطفای حریق شامل دو مخزن دو هزار متر مکعبی، دو دستگاه پمپاژ اصلی آب و تجهیزات اطفای حریق توسط سازمان بنادر و دریانوردی در مدت دو سال اجرایی می شود.

سعید نژاد در بازدید از تاسیسات روبنایی بندر نفتی خلیج فارس افزود: تاسیسات روبنایی شامل مخازن، انبارها برای بانکرینگ در خلیج فارس و دریای عمان هم اکنون توسط بخش خصوصی اجرا می شود و سهم کشور در منطقه از این صنعت افزایش می یابد.

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: هم اکنون 790 هزار متر مکعب مخزن توسط بخش خصوصی در مساحت 25 هکتار در پس کرانه بندر خلیج فارس در حال احدث است.

وی با اشاره به اینکه در سال جاری سهم حمل و نقل ریلی از بنادر با 3 برابر افزایش به 22 درصد رسیده است، ادامه داد: مطالعات ایستگاه تخلیه و بارگیری ریلی نفتی بندر خلیج فارس در حال انجام است.

واحد اطلاعات و اخبار

۲۶ شهریور ۱۳۹۴ ۱۱:۴۱
کد خبر : ۳۳,۵۱۵

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید