مانور دریایی مقابله با مواد خطرناک و سمی در بندر چابهار برگزار شد وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد: رکورد کم سابقه جابجایی بار در بندر شهیدبهشتی چابهار در سال ۹۷/ انتقال کالاهای اساسی سهم استان های شرقی کشور از طریق بندر چابهار/ انجام شش سال فعالیت شبانه روزی برای احداث بندر چابهار دریافت قسط اول ۳۰۰ میلیارد تومانی برای خط آهن چابهار- زاهدان تا چند روز آینده/ خط آهن چابهار- زاهدان تا سال ۱۴۰۰ افتتاح می شود نقش کلیدی بندر چابهار در تامین کالاهای اساسی استان های شرقی/جایگاه ویژه بزرگترین بندر اقیانوسی کشور در رونق سواحل مکران/تبدیل سواحل مکران به قطب جهانی در گرو توجه به حمل نقل دریایی و ترافیک بار تبادل کالایی بندر چابهار با 10 کشور در 11 ماه گذشته/عدم محدودیت سرمایه گذاری و فعالیت کشورهای مختلف در بندر چابهار ضرورت احیا و توسعه صنعت لنج سازی در سیستان و بلوچستان/لزوم راه اندازی مسافرت های دریایی بین بندر چابهار با بنادر داخلی و خارجی/ جاده های پرترافیک استان در اولویت 2 بانده شدن پیام تبریک مدیرکل بنادر و‌ دریانوردی سیستان و بلوچستان به مناسبت روز دانشجو افتتاح 2.5 کیلومتر جاده دسترسی بندر شهید بهشتی با حضور وزیر راه بندر چابهار؛ در ردیف بنادر تراز برتر/راه اندازی خط مسافری دریایی چابهار – مسقط از پایان آذر ماه/ وجود مدرن ترین ترمینال مسافری دریایی کشور در بندر چابهار کسب رتبه برتر توسط بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان در اجلاس استانی نماز
سعید نژاد خبر داد: سرمایه گذاری 13 هزار میلیاردی بخش خصوصی در بندر نفتی خلیج فارس
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در حاشیه بازدید از اراضی پشتیبانی بندر خلیج فارس از سرمایه گذاری 13هزار میلیارد ریالی بخش خصوصی در این بندر خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان،"محمد سعید نژاد" معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی کشور به همراه "هادی حق شناس" مشاور سازمان در سفر به بندر شهید رجایی از سیستم الکترونیکی CCS عملیات کانتینری این بندر بازدید کرد.

در این بازدید "ابراهیم ایدنی" مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان گزارشی از مراحل صدور قبض انبار، ثبت اطلاعات جابجایی کالا از لحظه تخلیه کشتی تا ترخیص کالا از انبار در سیستم CCS را ارایه کرد.

لازم به ذکر است، کاهش ماندگاری کالا و الکترونیکی شدن عملیات جابجایی بار توسط فعالان دریایی و بندری از اهداف این بازدید بود.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردیدر ادامه سفر خود از مراحل ساخت مخازن جدید فراورده های نفتی بندر خلیج فارس بازدید کرد و کلنگ ساخت شبکه جامع اطفا حریق این بندر را به زمین زد.

سعید نژاد در حاشیه بازدید از اراضی پشتیبانی بندر خلیج فارس از سرمایه گذاری 13هزار میلیارد ریالی بخش خصوصی در این بندر خبر داد.

وی تصریح کرد: تاسیسات زیربنایی این بندر شامل شبکه اطفای حریق شامل دو مخزن دو هزار متر مکعبی، دو دستگاه پمپاژ اصلی آب و تجهیزات اطفای حریق توسط سازمان بنادر و دریانوردی در مدت دو سال اجرایی می شود.

سعید نژاد در بازدید از تاسیسات روبنایی بندر نفتی خلیج فارس افزود: تاسیسات روبنایی شامل مخازن، انبارها برای بانکرینگ در خلیج فارس و دریای عمان هم اکنون توسط بخش خصوصی اجرا می شود و سهم کشور در منطقه از این صنعت افزایش می یابد.

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: هم اکنون 790 هزار متر مکعب مخزن توسط بخش خصوصی در مساحت 25 هکتار در پس کرانه بندر خلیج فارس در حال احدث است.

وی با اشاره به اینکه در سال جاری سهم حمل و نقل ریلی از بنادر با 3 برابر افزایش به 22 درصد رسیده است، ادامه داد: مطالعات ایستگاه تخلیه و بارگیری ریلی نفتی بندر خلیج فارس در حال انجام است.

واحد اطلاعات و اخبار

۲۶ شهریور ۱۳۹۴ ۱۱:۴۱
کد خبر : ۳۳,۵۱۵

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید