طرح توسعه بندر چابهار فراتر از برنامه زمان ‌بندی در حال اجراست برگزاری تمرین (Drill) مقابله با آلودگی نفتی با محوریت استفاده از مواد دیسپرسنت در بندر چابهار نصب آینه های محدب سقفی در ورودی و خروجی درب های بنادر شهید بهشتی و شهید کلانتری چابهار بندر چابهار می‌تواند پاسخگوی ترخیص و‌ تامین تمام نیازهای کشور باشد/ کاهش زمان جابجایی کالاهای اساسی از هند به افغانستان به یک هفته پیام مدیر کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان به مناسبت "روز جهانی دریانورد" اولین محموله سیمان صادراتی جامبوبگ از بندر شهید کلانتری چابهار/ حمل مستقیم محموله صادراتی از کامیون به شناور/ تامین بار برگشتی شناورهای فلزی با صادرات از بندر شهید کلانتری تصویب کاهش ۲۵ درصدی سود بازرگانی کالاهای وارده از طریق بندر شهید بهشتی ورود چهارمین محموله گندم اهدایی ترانزیتی هندوستان به افغانستان به بندر شهید بهشتی چابهار تیم تخصصی بندر چابهار پیشتاز در حوزه دریایی بین المللی /مسئول کنترل و بازرسی کشتی های بندر چابهار عضو منتخب سازمان بین المللی دریانوردی بهره مندی از مزایای قوانین مناطق آزاد در بزرگترین بندر اقیانوسی کشور/ هم افزایی بندر و منطقه آزاد چابهار برای بهره گیری صاحبان کالا و فعالین اقتصادی از تخفیفات و معافیتها
برگزاری مانور پدافند غیرعامل قطعی برق در بندر شهید رجایی
معاون مهندسی عمران اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان از برگزاری مانور پدافند غیرعامل قطعی برق بندرشهید رجایی به منظور پایدارسازی شبکه برق این بندر در برابر بحران های طبیعی و انسانی خبر داد.

به گزارش واحد اطلاعات و اخبار روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان، "عباس کمالی" ضمن اعلام این خبر افزود: با اجرای مانور پدافند غیرعامل قطعی برق، نقاط حساس بندر شناسایی و برق سراسری در این مراکز قطع شد.

این مقام مسئول اظهار داشت: از طریق دیزل ژنراتورهای جانمایی شده در این مراکز، بلافاصله جریان برق وارد مدار شد.

معاون مهندسی عمران اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان خاطرنشان کرد: یکی از پایدار ترین دستگاه های اجرایی در برابر قطعی برق سراسری هم اکنون در بندر شهید رجایی می باشد که در سریع ترین زمان ممکن بدون ایجاد وقفه و مشکل دیزل ژنراتورها وارد مدار می شود.

به گفته کمالی، مبلغ 470 میلیارد ریال اعتبار برای ساخت شبکه اطفاء و اعلام حریق بندر شهید رجایی در نظر گرفته شده است.

وی اضافه کرد: طرح احداث تاسیسات زیربنایی بندرخلیج فارس در حال اجراست و احداث پست 63/20 کیلووات به همراه دیسپاچینگ و رولیاژ بندر نیز در سال آینده آغاز می شود.

"عباس آذرپیکان" دبیر برگزاری مانور پدافند غیرعامل بندر شهید رجایی اعلام کرد: این مانور با تبعیت از اصول موازی و پراکندگی پدافند غیرعامل برگزار شد.

وی خاطرنشان کرد: براساس تشخیص و نظر ارزیاب معرفی شده از طرف اداره کل پدافند غیرعامل استان هرمزگان، نقاط حساس برای برگزاری مانور پدافند غیرعامل قطعی برق مشخص شد.

مسئول امور عمرانی سرمایه گذاران اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان تصریح کرد: در این آزمون با اقداماتی که از قبل انجام شده بود، بندر شهید رجایی سربلند بیرون آمد.

در این مانور، "صادق رامشک" ارزیاب و نماینده برق منطقه ای استان هرمزگان نیز ضمن تشکر از دست اندرکاران این مانور، واکنش بندر شهید رجایی در برابر قطعی برق را بسیار سریع و پایدار دانست.

واحد اطلاعات و اخبار

۱۲ آبان ۱۳۹۴ ۱۱:۳۷
کد خبر : ۳۳,۹۸۹

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید