مانور دریایی مقابله با مواد خطرناک و سمی در بندر چابهار برگزار شد وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد: رکورد کم سابقه جابجایی بار در بندر شهیدبهشتی چابهار در سال ۹۷/ انتقال کالاهای اساسی سهم استان های شرقی کشور از طریق بندر چابهار/ انجام شش سال فعالیت شبانه روزی برای احداث بندر چابهار دریافت قسط اول ۳۰۰ میلیارد تومانی برای خط آهن چابهار- زاهدان تا چند روز آینده/ خط آهن چابهار- زاهدان تا سال ۱۴۰۰ افتتاح می شود نقش کلیدی بندر چابهار در تامین کالاهای اساسی استان های شرقی/جایگاه ویژه بزرگترین بندر اقیانوسی کشور در رونق سواحل مکران/تبدیل سواحل مکران به قطب جهانی در گرو توجه به حمل نقل دریایی و ترافیک بار تبادل کالایی بندر چابهار با 10 کشور در 11 ماه گذشته/عدم محدودیت سرمایه گذاری و فعالیت کشورهای مختلف در بندر چابهار ضرورت احیا و توسعه صنعت لنج سازی در سیستان و بلوچستان/لزوم راه اندازی مسافرت های دریایی بین بندر چابهار با بنادر داخلی و خارجی/ جاده های پرترافیک استان در اولویت 2 بانده شدن پیام تبریک مدیرکل بنادر و‌ دریانوردی سیستان و بلوچستان به مناسبت روز دانشجو افتتاح 2.5 کیلومتر جاده دسترسی بندر شهید بهشتی با حضور وزیر راه بندر چابهار؛ در ردیف بنادر تراز برتر/راه اندازی خط مسافری دریایی چابهار – مسقط از پایان آذر ماه/ وجود مدرن ترین ترمینال مسافری دریایی کشور در بندر چابهار کسب رتبه برتر توسط بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان در اجلاس استانی نماز
برگزاری مانور پدافند غیرعامل قطعی برق در بندر شهید رجایی
معاون مهندسی عمران اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان از برگزاری مانور پدافند غیرعامل قطعی برق بندرشهید رجایی به منظور پایدارسازی شبکه برق این بندر در برابر بحران های طبیعی و انسانی خبر داد.

به گزارش واحد اطلاعات و اخبار روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان، "عباس کمالی" ضمن اعلام این خبر افزود: با اجرای مانور پدافند غیرعامل قطعی برق، نقاط حساس بندر شناسایی و برق سراسری در این مراکز قطع شد.

این مقام مسئول اظهار داشت: از طریق دیزل ژنراتورهای جانمایی شده در این مراکز، بلافاصله جریان برق وارد مدار شد.

معاون مهندسی عمران اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان خاطرنشان کرد: یکی از پایدار ترین دستگاه های اجرایی در برابر قطعی برق سراسری هم اکنون در بندر شهید رجایی می باشد که در سریع ترین زمان ممکن بدون ایجاد وقفه و مشکل دیزل ژنراتورها وارد مدار می شود.

به گفته کمالی، مبلغ 470 میلیارد ریال اعتبار برای ساخت شبکه اطفاء و اعلام حریق بندر شهید رجایی در نظر گرفته شده است.

وی اضافه کرد: طرح احداث تاسیسات زیربنایی بندرخلیج فارس در حال اجراست و احداث پست 63/20 کیلووات به همراه دیسپاچینگ و رولیاژ بندر نیز در سال آینده آغاز می شود.

"عباس آذرپیکان" دبیر برگزاری مانور پدافند غیرعامل بندر شهید رجایی اعلام کرد: این مانور با تبعیت از اصول موازی و پراکندگی پدافند غیرعامل برگزار شد.

وی خاطرنشان کرد: براساس تشخیص و نظر ارزیاب معرفی شده از طرف اداره کل پدافند غیرعامل استان هرمزگان، نقاط حساس برای برگزاری مانور پدافند غیرعامل قطعی برق مشخص شد.

مسئول امور عمرانی سرمایه گذاران اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان تصریح کرد: در این آزمون با اقداماتی که از قبل انجام شده بود، بندر شهید رجایی سربلند بیرون آمد.

در این مانور، "صادق رامشک" ارزیاب و نماینده برق منطقه ای استان هرمزگان نیز ضمن تشکر از دست اندرکاران این مانور، واکنش بندر شهید رجایی در برابر قطعی برق را بسیار سریع و پایدار دانست.

واحد اطلاعات و اخبار

۱۲ آبان ۱۳۹۴ ۱۱:۳۷
کد خبر : ۳۳,۹۸۹

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید