مانور دریایی مقابله با مواد خطرناک و سمی در بندر چابهار برگزار شد وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد: رکورد کم سابقه جابجایی بار در بندر شهیدبهشتی چابهار در سال ۹۷/ انتقال کالاهای اساسی سهم استان های شرقی کشور از طریق بندر چابهار/ انجام شش سال فعالیت شبانه روزی برای احداث بندر چابهار دریافت قسط اول ۳۰۰ میلیارد تومانی برای خط آهن چابهار- زاهدان تا چند روز آینده/ خط آهن چابهار- زاهدان تا سال ۱۴۰۰ افتتاح می شود نقش کلیدی بندر چابهار در تامین کالاهای اساسی استان های شرقی/جایگاه ویژه بزرگترین بندر اقیانوسی کشور در رونق سواحل مکران/تبدیل سواحل مکران به قطب جهانی در گرو توجه به حمل نقل دریایی و ترافیک بار تبادل کالایی بندر چابهار با 10 کشور در 11 ماه گذشته/عدم محدودیت سرمایه گذاری و فعالیت کشورهای مختلف در بندر چابهار ضرورت احیا و توسعه صنعت لنج سازی در سیستان و بلوچستان/لزوم راه اندازی مسافرت های دریایی بین بندر چابهار با بنادر داخلی و خارجی/ جاده های پرترافیک استان در اولویت 2 بانده شدن پیام تبریک مدیرکل بنادر و‌ دریانوردی سیستان و بلوچستان به مناسبت روز دانشجو افتتاح 2.5 کیلومتر جاده دسترسی بندر شهید بهشتی با حضور وزیر راه بندر چابهار؛ در ردیف بنادر تراز برتر/راه اندازی خط مسافری دریایی چابهار – مسقط از پایان آذر ماه/ وجود مدرن ترین ترمینال مسافری دریایی کشور در بندر چابهار کسب رتبه برتر توسط بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان در اجلاس استانی نماز
راه اندازی خط مسافری دریایی بین ایران و پاکستان
کاپیتان رضا افتخار مدیر عامل شرکت (مکران فری سرویس) از کشور پاکستان در بازدید اسکله های بندرشهید کلانتری چابهار از راه اندازی خط مسافری دریایی بین کشور ایران و پاکستان از طریق بنادر چابهار و گوادر پاکستان خبر داد.

کاپیتان رضا افتخار در این بازدید طی نشستی با معاون عملیات دریایی و بندری و کارشناسان بخشهای مختلف از فراهم بودن زیرساختهای لازم از قبیل اسکله ، ترمینال مسافری مجهز و سایر امکانات بندری چابهار ابراز رضایت کرد و اظهار امیدواری کرد : با توجه به فراهم بودن امکانات شرکت (مکران فری سرویس )به نمایندگی از دولت پاکستان قصد جابجایی زائران پاکستانی را از طریق بندر گوادر پاکستان به بندر چابهار برای شهرهای قم و مشهد مقدس را دارد. وی اظهار داشت : طی جلساتی که ما با وزارت کشتیرانی ، سازمانها و وزارت کشور پاکستان در چند ماه اخیر داشتیم اینجانب به نمایندگی دولت پاکستان مکلف به راه اندازی این خط مسافری بین دو کشور شده ام . ایشان اظهار داشت : گرچه ما به ظاهر بخش خصوصی هستیم اما از طرف دولت پاکستان حمایت می شویم و این اقدام ما خواسته دولت پاکستان است . وی گفت : ما بعد از ارائه گزارشات این سفر به مقامات دولت پاکستان انشاءالله در ظرف 15 تا 20 روز آینده از دو وزارت امور خارجه و وزارت کشور پاکستان در راس هییتی به کشور ایران برای امضاء توافقات سفر خواهند کرد. کاپیتان افتخار گفت : سفر دریایی از طریق شناور کاتامارا متعلق به دولت پاکستان با ظرفیت 290 نفر با هزینه رفت و برگشت برای هر نفر 200 دلار به اضافه 175 دلار هزینه ایاب و ذهاب در داخل دو کشور ، در هفته سه روز ،روزهای دوشنبه ، شه شنبه ، پنج شنبه در سال 9 ماه به جز فصل مونسون برنامه ریزی کرده ایم . ایشان مسیر مسافرین دریایی را بین بندر چابهار و پایگاه دریایی مسافری بندر گوادر اعلام کرد. مدیرعامل شرکت (مکران فری سرویس)تصریح کرد : هدف ما جابجایی زائرین است در صورت استقبال مسافرین از جابجایی توریست ها هم استقبال می کنیم . ایشان افزود: ما از مقامات ایرانی خواستار هماهنگی و اعلام آمادگی آنها در آینده نزدیک را داریم . کاپیتان افتخار در پایان به بیوگرافی شرکت (مکران فری سرویس) پرداخت و اظهار داشت : اعضای این شرکت دریانوردان بازنشسته و چند تجار بازرگانی در آن سهیم هستند و زمینه فعالیت شرکت صرفاً جابجایی مسافران دریایی است و با قوانین و مقررات دولت پاکستان با صد میلیون روپیه هزینه اولیه به ثبت رسیده است. در ادامه مهندس هراتی معاون دریایی و بندری چابهار با ابراز خرسندی از راه اندازی این خط گفت : امیدواریم راه اندازی خط مسافرین دریایی زمینه گسترش همکاری اقتصادی دو کشور را فراهم کند. مهندس هراتی گفت : ما آمادگی کامل برای ارائه خدمات به زائرین از طریق بندر چابهار را داریم . ایشان افزود : ما از دولت پاکستان می خواهیم مکاتباتی با سازمان بنادرو دریانوردی و بندر چابهار انجام دهند و در آنجا اطلاعات و خواسته های خود را به صورت کامل از بخشهای مختلف به ما اعلام تا هماهنگی های لازم را انجام دهیم . هراتی اظهار داشت : ما آمادگی خود را برای راه اندازی خط مسافری دریایی از بندر چابهار به بندر گوادر پاکستان از خرداد ماه آینده اعلام می داریم زیرا یکسری هماهنگی های لازم با نهادهای مختلف از قبیل فرمانداری ، نیروی انتظامی ، گذرنامه ، میراث فرهنگی ،نهاد ریاست جمهوری و سایر نهادها را می بایست انجام بدهیم و امیدواریم این امر هر چه سریع تر محقق شود . مهندس هراتی گفت : خوشبختانه با اقداماتی که دولت پاکستان در حال حاضر انجام داد منتظر اعلام آمادگی هر چه سریعتر طرف ایرانی را می طلبد و ما هم امیدواریم کلیه نواقص جزئی که در محدوده بندری هست در چند ماه آینده بر طرف شود .

x2

۱۵ آذر ۱۳۹۴ ۰۸:۲۶
کد خبر : ۳۴,۳۴۷

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید