مانور دریایی مقابله با مواد خطرناک و سمی در بندر چابهار برگزار شد وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد: رکورد کم سابقه جابجایی بار در بندر شهیدبهشتی چابهار در سال ۹۷/ انتقال کالاهای اساسی سهم استان های شرقی کشور از طریق بندر چابهار/ انجام شش سال فعالیت شبانه روزی برای احداث بندر چابهار دریافت قسط اول ۳۰۰ میلیارد تومانی برای خط آهن چابهار- زاهدان تا چند روز آینده/ خط آهن چابهار- زاهدان تا سال ۱۴۰۰ افتتاح می شود نقش کلیدی بندر چابهار در تامین کالاهای اساسی استان های شرقی/جایگاه ویژه بزرگترین بندر اقیانوسی کشور در رونق سواحل مکران/تبدیل سواحل مکران به قطب جهانی در گرو توجه به حمل نقل دریایی و ترافیک بار تبادل کالایی بندر چابهار با 10 کشور در 11 ماه گذشته/عدم محدودیت سرمایه گذاری و فعالیت کشورهای مختلف در بندر چابهار ضرورت احیا و توسعه صنعت لنج سازی در سیستان و بلوچستان/لزوم راه اندازی مسافرت های دریایی بین بندر چابهار با بنادر داخلی و خارجی/ جاده های پرترافیک استان در اولویت 2 بانده شدن پیام تبریک مدیرکل بنادر و‌ دریانوردی سیستان و بلوچستان به مناسبت روز دانشجو افتتاح 2.5 کیلومتر جاده دسترسی بندر شهید بهشتی با حضور وزیر راه بندر چابهار؛ در ردیف بنادر تراز برتر/راه اندازی خط مسافری دریایی چابهار – مسقط از پایان آذر ماه/ وجود مدرن ترین ترمینال مسافری دریایی کشور در بندر چابهار کسب رتبه برتر توسط بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان در اجلاس استانی نماز
مراسم سالگرد رحلت حضرت رسول اکرم در بندر انزلی برگزار شد
گزارش تصویری

 

 

 

 به مناسبت رحلت جانگداز نبی اکرم(صلوات الله علیه)وامام حسن مجتبی(علیه السلام)مراسمی در اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان  انجام گرفت.

در این مراسم حجة الاسلام و المسلمین حاج اقای مرادی با ذکر دعا و سلام به حضرت رسول اکرم (صلی الله علیه وآله) و عرض رحلت ایشان و تسلیت شهادت امام حسن مجتبی (علیه السلام) و امام رضا (علیه السلام) تصریح کرد:حضرت رسول الله (صلی الله علیه وآله) در طول زندگانی خویش رنج ها را ذره ذره کشیدند وغصه ها را جرعه جرعه خوردند.

وی افزود: الگو و اسوه به کسی گویند که در ویژگی های رفتاری و اعتقادی و خصایص آن در بالاترین حد قرار گیرد . انسان اگر بخواهد در زندگی الگویی داشته باشد بایستی بهترین الگو و اسوه را برای خویش برگزید. قرآن کریم پیامبر اکرم را به عنوان الگوی انسان بشریت معرفی می کند. کسانی می توانند از پیامبر پیروی کنند که امید به خدا در آن ها شکوفا است، و قیامت را باور دارند.

حجت الاسلام والمسلمین مرادی افزود: خداوند متعال ما را تشویق وترغیب می کند به نماز و صبر، از صبر و نماز استعانت بجویید. برای همگان میسر نیست که نمازشان را آن گونه که شایسته است برای خدا انجام دهند چرا که تنها خاشعین از عهده این عمل بر می آیند خاشعین کسانی هستند که در برابر پیامبر اکرم(صلی الله علیه وآله) و اصول دین خاشع باشند آنان از طریق ذکر کثیر هر لحظه به یاد خداوند متعال هستند . قرآن کریم خطاب انسان می فرماید: من به شما یک فضل بزرگ عطا کردم آن هم حضرت رسول است که «رحمة للعالمین» است برای تمام هستی از سوی دیگر قرآن کریم می فرماید: ای پیامبر تو مبشری، تو نذیری، تو سراج منیری، تو نوری تو بیان کننده و مفسر قرآن هستی به طوری که در سوره نمل آمده است که تو کسی هستی که قرآن را برای ما تبیین و تفسیر می کنی من به تو وسعت و سعه صدر دادم و تو از زیباترین ویژگی های اخلاقی برخوردار هستی . بنابراین شرط پیروی از قرآن و پیامبراسلام در گرو تفکر است در گرو ایمان به خدا و روز قیامت است.

در پایان مداح اهل بیت ، امیر ایزدی (فرزند شهید بزرگوار) با روضه خوانی در وصف حضرت رسول الله و سینه زنی به یاد رسول اکرم(صلی الله علیه وآله) ، امام حسن مجتبی(علیه السلام)، امام حسین(علیه السلام) و امام رضا (علیه السلام) پرداخت.

مراسم رحلت حضرت رسول 8
مراسم رحلت حضرت رسول 7
مراسم رحلت حضرت رسول 6
مراسم رحلت حضرت رسول 5
زیارت عاشورای 94 12
زیارت عاشورای 27 مهر 3
مراسم رحلت حضرت رسول 4
مراسم رحلت حضرت رسول 3
مراسم رحلت حضرت رسول 2
مراسم رحلت حضرت رسول 1
مراسم رحلت حضرت رسول 24
مراسم رحلت حضرت رسول 23
مراسم رحلت حضرت رسول 22
مراسم رحلت حضرت رسول 21
مراسم رحلت حضرت رسول 20
مراسم رحلت حضرت رسول 19
مراسم رحلت حضرت رسول 18
مراسم رحلت حضرت رسول 17
مراسم رحلت حضرت رسول 16
زیارت عاشورای 94 12
مراسم رحلت حضرت رسول 15

مراسم رحلت حضرت رسول 13
مراسم رحلت حضرت رسول 12
مراسم رحلت حضرت رسول 11
مراسم رحلت حضرت رسول 10
مراسم رحلت حضرت رسول 39
مراسم رحلت حضرت رسول 38
مراسم رحلت حضرت رسول 37
مراسم رحلت حضرت رسول 36
مراسم رحلت حضرت رسول 35
مراسم رحلت حضرت رسول 34
مراسم رحلت حضرت رسول 33
مراسم رحلت حضرت رسول 32
مراسم رحلت حضرت رسول 31
مراسم رحلت حضرت رسول 30
مراسم رحلت حضرت رسول 29
مراسم رحلت حضرت رسول 28
مراسم رحلت حضرت رسول 27
مراسم رحلت حضرت رسول 26
مراسم رحلت حضرت رسول 25

۱۸ آذر ۱۳۹۴ ۱۵:۵۱
روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان |
کد خبر : ۳۴,۳۷۶

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید