هیچ دستگاهی از بندر چابهار خارج نمی شود/ عزم جزم دروازه ملل برای ارائه خدمات مطلوب به صاحبان کالا سومین کشتی ترانزیتی افغانستان از طریق بندر چابهار عازم هند شد / بندر شهید بهشتی چابهار؛ زمینه ساز تقویت ظرفیت های توافق نامه سه جانبه ایران، هند و افغانستان ایجاد ظرفیت ۸۰ میلیارد دلاری ترانزیت با راه‌اندازی راه‌آهن چابهار-زاهدان/راه آهن چابهار – زاهدان؛ شاهراه اقتصادی کشورهای منطقه خواهد بود بخش معدنی پتانسیل استفاده نشده استان است/بندر چابهار می تواند هاب توزیع مواد معدنی لحاظ شود و به زودی سومین قطب تجاری کشور در منطقه جنوب و سکوی پرتاب و تحول عظیم استان سیستان و بلوچستان خواهد شد پیشنهادات بندر چابهار در نشست تخصصی با سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت/افزایش نرم تخلیه و بارگیری به ۴ و نیم تا ۵ میلیون تن تا پایان سال ۹۹ برگزاری اولین مانور امداد و نجات و اطفاء حریق مایعات قابل اشتعال در حین سوختگیری تجهیزات بندری طرح توسعه بندر چابهار فراتر از برنامه زمان ‌بندی در حال اجراست برگزاری تمرین (Drill) مقابله با آلودگی نفتی با محوریت استفاده از مواد دیسپرسنت در بندر چابهار توسعه زیرساخت های مخابراتی و ارتباطات دریایی نوار ساحلی جنوب شرق کشور در قالب پروژه های مخابرات دریایی سواحل مکران نصب آینه های محدب سقفی در ورودی و خروجی درب های بنادر شهید بهشتی و شهید کلانتری چابهار
مراسم سالگرد رحلت حضرت رسول اکرم در بندر انزلی برگزار شد
گزارش تصویری

 

 

 

 به مناسبت رحلت جانگداز نبی اکرم(صلوات الله علیه)وامام حسن مجتبی(علیه السلام)مراسمی در اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان  انجام گرفت.

در این مراسم حجة الاسلام و المسلمین حاج اقای مرادی با ذکر دعا و سلام به حضرت رسول اکرم (صلی الله علیه وآله) و عرض رحلت ایشان و تسلیت شهادت امام حسن مجتبی (علیه السلام) و امام رضا (علیه السلام) تصریح کرد:حضرت رسول الله (صلی الله علیه وآله) در طول زندگانی خویش رنج ها را ذره ذره کشیدند وغصه ها را جرعه جرعه خوردند.

وی افزود: الگو و اسوه به کسی گویند که در ویژگی های رفتاری و اعتقادی و خصایص آن در بالاترین حد قرار گیرد . انسان اگر بخواهد در زندگی الگویی داشته باشد بایستی بهترین الگو و اسوه را برای خویش برگزید. قرآن کریم پیامبر اکرم را به عنوان الگوی انسان بشریت معرفی می کند. کسانی می توانند از پیامبر پیروی کنند که امید به خدا در آن ها شکوفا است، و قیامت را باور دارند.

حجت الاسلام والمسلمین مرادی افزود: خداوند متعال ما را تشویق وترغیب می کند به نماز و صبر، از صبر و نماز استعانت بجویید. برای همگان میسر نیست که نمازشان را آن گونه که شایسته است برای خدا انجام دهند چرا که تنها خاشعین از عهده این عمل بر می آیند خاشعین کسانی هستند که در برابر پیامبر اکرم(صلی الله علیه وآله) و اصول دین خاشع باشند آنان از طریق ذکر کثیر هر لحظه به یاد خداوند متعال هستند . قرآن کریم خطاب انسان می فرماید: من به شما یک فضل بزرگ عطا کردم آن هم حضرت رسول است که «رحمة للعالمین» است برای تمام هستی از سوی دیگر قرآن کریم می فرماید: ای پیامبر تو مبشری، تو نذیری، تو سراج منیری، تو نوری تو بیان کننده و مفسر قرآن هستی به طوری که در سوره نمل آمده است که تو کسی هستی که قرآن را برای ما تبیین و تفسیر می کنی من به تو وسعت و سعه صدر دادم و تو از زیباترین ویژگی های اخلاقی برخوردار هستی . بنابراین شرط پیروی از قرآن و پیامبراسلام در گرو تفکر است در گرو ایمان به خدا و روز قیامت است.

در پایان مداح اهل بیت ، امیر ایزدی (فرزند شهید بزرگوار) با روضه خوانی در وصف حضرت رسول الله و سینه زنی به یاد رسول اکرم(صلی الله علیه وآله) ، امام حسن مجتبی(علیه السلام)، امام حسین(علیه السلام) و امام رضا (علیه السلام) پرداخت.

مراسم رحلت حضرت رسول 8
مراسم رحلت حضرت رسول 7
مراسم رحلت حضرت رسول 6
مراسم رحلت حضرت رسول 5
زیارت عاشورای 94 12
زیارت عاشورای 27 مهر 3
مراسم رحلت حضرت رسول 4
مراسم رحلت حضرت رسول 3
مراسم رحلت حضرت رسول 2
مراسم رحلت حضرت رسول 1
مراسم رحلت حضرت رسول 24
مراسم رحلت حضرت رسول 23
مراسم رحلت حضرت رسول 22
مراسم رحلت حضرت رسول 21
مراسم رحلت حضرت رسول 20
مراسم رحلت حضرت رسول 19
مراسم رحلت حضرت رسول 18
مراسم رحلت حضرت رسول 17
مراسم رحلت حضرت رسول 16
زیارت عاشورای 94 12
مراسم رحلت حضرت رسول 15

مراسم رحلت حضرت رسول 13
مراسم رحلت حضرت رسول 12
مراسم رحلت حضرت رسول 11
مراسم رحلت حضرت رسول 10
مراسم رحلت حضرت رسول 39
مراسم رحلت حضرت رسول 38
مراسم رحلت حضرت رسول 37
مراسم رحلت حضرت رسول 36
مراسم رحلت حضرت رسول 35
مراسم رحلت حضرت رسول 34
مراسم رحلت حضرت رسول 33
مراسم رحلت حضرت رسول 32
مراسم رحلت حضرت رسول 31
مراسم رحلت حضرت رسول 30
مراسم رحلت حضرت رسول 29
مراسم رحلت حضرت رسول 28
مراسم رحلت حضرت رسول 27
مراسم رحلت حضرت رسول 26
مراسم رحلت حضرت رسول 25

۱۸ آذر ۱۳۹۴ ۱۵:۵۱
روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان |
کد خبر : ۳۴,۳۷۶

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید