مانور دریایی مقابله با مواد خطرناک و سمی در بندر چابهار برگزار شد وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد: رکورد کم سابقه جابجایی بار در بندر شهیدبهشتی چابهار در سال ۹۷/ انتقال کالاهای اساسی سهم استان های شرقی کشور از طریق بندر چابهار/ انجام شش سال فعالیت شبانه روزی برای احداث بندر چابهار دریافت قسط اول ۳۰۰ میلیارد تومانی برای خط آهن چابهار- زاهدان تا چند روز آینده/ خط آهن چابهار- زاهدان تا سال ۱۴۰۰ افتتاح می شود نقش کلیدی بندر چابهار در تامین کالاهای اساسی استان های شرقی/جایگاه ویژه بزرگترین بندر اقیانوسی کشور در رونق سواحل مکران/تبدیل سواحل مکران به قطب جهانی در گرو توجه به حمل نقل دریایی و ترافیک بار تبادل کالایی بندر چابهار با 10 کشور در 11 ماه گذشته/عدم محدودیت سرمایه گذاری و فعالیت کشورهای مختلف در بندر چابهار ضرورت احیا و توسعه صنعت لنج سازی در سیستان و بلوچستان/لزوم راه اندازی مسافرت های دریایی بین بندر چابهار با بنادر داخلی و خارجی/ جاده های پرترافیک استان در اولویت 2 بانده شدن پیام تبریک مدیرکل بنادر و‌ دریانوردی سیستان و بلوچستان به مناسبت روز دانشجو افتتاح 2.5 کیلومتر جاده دسترسی بندر شهید بهشتی با حضور وزیر راه بندر چابهار؛ در ردیف بنادر تراز برتر/راه اندازی خط مسافری دریایی چابهار – مسقط از پایان آذر ماه/ وجود مدرن ترین ترمینال مسافری دریایی کشور در بندر چابهار کسب رتبه برتر توسط بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان در اجلاس استانی نماز
فعالیت پایانه های نفتی بنادر هرمزگان زیر ذره بین ممیزان
چهارمین مرحله ممیزی های ادواری پایانه های نفتی بنادر کشور توسط تیم تخصصی ممیزی اداره کل امور بندری سازمان بنادر و دریانوردی در بنادر مستقر در مرکز هرمزگان از دوم اسفندماه آغاز شده و تا پنجم ماه جاری ادامه خواهد داشت.

به گزارش واحد اطلاعات و اخبار روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، تیم تخصصی ممیزی متشکل از نمایندگان سازمان بنادر و کارشناسان ناظر نفتی، مهندسی و دریایی بنادر تابعه طی چهار روز فعالیت شرکت های مستقر در بنادر شهید رجایی، شهید باهنر و قشم دراستان هرمزگان را زیر ذره بین نظارتی خود قرار می دهند.

در طرح ممیزی سازمان بنادر، پایانه های نفتی استان های هرمزگان، بوشهر، مازندران و گیلان، سیستان و بلوچستان، خوزستان مورد بازدید قرار می گیرد.

"محمد علی اصل سعیدی پور"  معاون امور بندری اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان در حاشیه فعالیت این تیم ممیزی از پایانه نفتی بندر خلیج فارس، ظرفیت مخازن نگهداری، صادرات، واردات و ترانزیت فرآورده نفتی را بیش از 300 هزار متر مکعب اعلام کرد و گفت: با ساخت و ساز مخازن جدید به بیش از 1.5 میلیون مترمکعب افزایش می یابد.

وی اضافه کرد: حجم عملیات تخلیه و بارگیری مواد نفتی در منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی طی 11 ماهه سال جاری 22 میلیون تن است که پیش بینی می شود تا پایان سال به 24 میلیون تن افزایش یابد.

به گفته سعیدی پور، طرح احداث تاسیسات زیربنایی در بندر خلیج فارس دردهه فجر94 آغاز شد که در آینده با استقرار شرکتها، حجم عملیات تخلیه و بارگیری در این بندر به میزان قابل توجهی افزایش می یابد.

معاون امور بندری اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان ممیزی شرکتهای فعال در پایانه های نفتی در زمینه های محیط زیست و مدیریت کیفیت و ایمنی را امری بسیار مهم دانست و ابراز امیدواری کرد تا شاخصه های مذکور به سطح استاندارد و قابل قبولی برسد. 

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر 8 شرکت نفتی در زمینه های ترانزیت، صادرات و سوخت رسانی به کشتی ها در بندر خلیج فارس فعالیت دارند که در آینده ای نه چندان دور این رقم به بیش از 20 شرکت سرمایه گذار خواهد رسید.

سعیدی پور اضافه کرد: ارتقاء جایگاه و ایمنی پایانه های نفتی، بهبود نحوه عملیات شرکت های بهره بردار و جذب بیشتر سرمایه گذاران هدف اصلی تیم ممیزی معاونت امور بندری سازمان بنادر و دریانوردی کشور است.

در مدت چهار روز حضور اعضای این تیم ممیزی در استان هرمزگان، مانور اطفا حریق مشترک در بندر خلیج فارس، مدارک، تجهیزات، تأسیسات و فعالیتهای اجرایی شرکتهای نفتی در بنادر شهیدرجایی، شهید باهنر و بندر خلیج فارس و قشم مورد بررسی قرار می گیرد.

یادآور می شود، تیم تخصصی ممیزی پایانه های نفتی متشکل از مسئولان و کارشناسان واحدهای سازمانی امور بندری، امور دریائی و مهندسی عمران و کارشناسان ناظر پایانه های نفتی کلیه بنادر زیرنظر سازمان بنادر و دریانوردی است.                                                                   

         واحد اطلاعات و اخبار

۴ اسفند ۱۳۹۴ ۱۱:۳۳
کد خبر : ۳۵,۰۷۹

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید