طرح توسعه بندر چابهار فراتر از برنامه زمان ‌بندی در حال اجراست برگزاری تمرین (Drill) مقابله با آلودگی نفتی با محوریت استفاده از مواد دیسپرسنت در بندر چابهار نصب آینه های محدب سقفی در ورودی و خروجی درب های بنادر شهید بهشتی و شهید کلانتری چابهار بندر چابهار می‌تواند پاسخگوی ترخیص و‌ تامین تمام نیازهای کشور باشد/ کاهش زمان جابجایی کالاهای اساسی از هند به افغانستان به یک هفته پیام مدیر کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان به مناسبت "روز جهانی دریانورد" اولین محموله سیمان صادراتی جامبوبگ از بندر شهید کلانتری چابهار/ حمل مستقیم محموله صادراتی از کامیون به شناور/ تامین بار برگشتی شناورهای فلزی با صادرات از بندر شهید کلانتری تصویب کاهش ۲۵ درصدی سود بازرگانی کالاهای وارده از طریق بندر شهید بهشتی ورود چهارمین محموله گندم اهدایی ترانزیتی هندوستان به افغانستان به بندر شهید بهشتی چابهار تیم تخصصی بندر چابهار پیشتاز در حوزه دریایی بین المللی /مسئول کنترل و بازرسی کشتی های بندر چابهار عضو منتخب سازمان بین المللی دریانوردی بهره مندی از مزایای قوانین مناطق آزاد در بزرگترین بندر اقیانوسی کشور/ هم افزایی بندر و منطقه آزاد چابهار برای بهره گیری صاحبان کالا و فعالین اقتصادی از تخفیفات و معافیتها
فعالیت پایانه های نفتی بنادر هرمزگان زیر ذره بین ممیزان
چهارمین مرحله ممیزی های ادواری پایانه های نفتی بنادر کشور توسط تیم تخصصی ممیزی اداره کل امور بندری سازمان بنادر و دریانوردی در بنادر مستقر در مرکز هرمزگان از دوم اسفندماه آغاز شده و تا پنجم ماه جاری ادامه خواهد داشت.

به گزارش روابط عمومی، تیم تخصصی ممیزی متشکل از نمایندگان سازمان بنادر و کارشناسان ناظر نفتی، مهندسی و دریایی بنادر تابعه طی چهار روز فعالیت شرکت های مستقر در بنادر شهید رجایی، شهید باهنر و قشم دراستان هرمزگان را زیر ذره بین نظارتی خود قرار می دهند.

در طرح ممیزی سازمان بنادر، پایانه های نفتی استان های هرمزگان، بوشهر، مازندران و گیلان، سیستان و بلوچستان، خوزستان مورد بازدید قرار می گیرد.

"محمد علی سعیدی پور"  معاون امور بندری اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان در حاشیه فعالیت این تیم ممیزی از پایانه نفتی بندر خلیج فارس، ظرفیت مخازن نگهداری، صادرات، واردات و ترانزیت فرآورده نفتی را بیش از 300 هزار متر مکعب اعلام کرد و گفت: با ساخت و ساز مخازن جدید به بیش از 1.5 میلیون مترمکعب افزایش می یابد.

وی اضافه کرد: حجم عملیات تخلیه و بارگیری مواد نفتی در منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی طی 11 ماهه سال جاری 22 میلیون تن است که پیش بینی می شود تا پایان سال به 24 میلیون تن افزایش یابد.

به گفته سعیدی پور، طرح احداث تاسیسات زیربنایی در بندر خلیج فارس دردهه فجر94 آغاز شد که در آینده با استقرار شرکتها، حجم عملیات تخلیه و بارگیری در این بندر به میزان قابل توجهی افزایش می یابد.

معاون امور بندری اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان ممیزی شرکتهای فعال در پایانه های نفتی در زمینه های محیط زیست و مدیریت کیفیت و ایمنی را امری بسیار مهم دانست و ابراز امیدواری کرد تا شاخصه های مذکور به سطح استاندارد و قابل قبولی برسد. 

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر 8 شرکت نفتی در زمینه های ترانزیت، صادرات و سوخت رسانی به کشتی ها در بندر خلیج فارس فعالیت دارند که در آینده ای نه چندان دور این رقم به بیش از 20 شرکت سرمایه گذار خواهد رسید.

سعیدی پور اضافه کرد: ارتقاء جایگاه و ایمنی پایانه های نفتی، بهبود نحوه عملیات شرکت های بهره بردار و جذب بیشتر سرمایه گذاران هدف اصلی تیم ممیزی معاونت امور بندری سازمان بنادر و دریانوردی کشور است.

در مدت چهار روز حضور اعضای این تیم ممیزی در استان هرمزگان، مانور اطفا حریق مشترک در بندر خلیج فارس، مدارک، تجهیزات، تأسیسات و فعالیتهای اجرایی شرکتهای نفتی در بنادر شهیدرجایی، شهید باهنر و بندر خلیج فارس و قشم مورد بررسی قرار می گیرد.

یادآور می شود، تیم تخصصی ممیزی پایانه های نفتی متشکل از مسئولان و کارشناسان واحدهای سازمانی امور بندری، امور دریائی و مهندسی عمران و کارشناسان ناظر پایانه های نفتی کلیه بنادر زیرنظر سازمان بنادر و دریانوردی است. 

۴ اسفند ۱۳۹۴ ۱۲:۵۶
مرکز روابط عمومی |
کد خبر : ۳۵,۰۸۱

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید