هیچ دستگاهی از بندر چابهار خارج نمی شود/ عزم جزم دروازه ملل برای ارائه خدمات مطلوب به صاحبان کالا سومین کشتی ترانزیتی افغانستان از طریق بندر چابهار عازم هند شد / بندر شهید بهشتی چابهار؛ زمینه ساز تقویت ظرفیت های توافق نامه سه جانبه ایران، هند و افغانستان ایجاد ظرفیت ۸۰ میلیارد دلاری ترانزیت با راه‌اندازی راه‌آهن چابهار-زاهدان/راه آهن چابهار – زاهدان؛ شاهراه اقتصادی کشورهای منطقه خواهد بود بخش معدنی پتانسیل استفاده نشده استان است/بندر چابهار می تواند هاب توزیع مواد معدنی لحاظ شود و به زودی سومین قطب تجاری کشور در منطقه جنوب و سکوی پرتاب و تحول عظیم استان سیستان و بلوچستان خواهد شد پیشنهادات بندر چابهار در نشست تخصصی با سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت/افزایش نرم تخلیه و بارگیری به ۴ و نیم تا ۵ میلیون تن تا پایان سال ۹۹ برگزاری اولین مانور امداد و نجات و اطفاء حریق مایعات قابل اشتعال در حین سوختگیری تجهیزات بندری طرح توسعه بندر چابهار فراتر از برنامه زمان ‌بندی در حال اجراست برگزاری تمرین (Drill) مقابله با آلودگی نفتی با محوریت استفاده از مواد دیسپرسنت در بندر چابهار توسعه زیرساخت های مخابراتی و ارتباطات دریایی نوار ساحلی جنوب شرق کشور در قالب پروژه های مخابرات دریایی سواحل مکران نصب آینه های محدب سقفی در ورودی و خروجی درب های بنادر شهید بهشتی و شهید کلانتری چابهار
برگزاری چهارمین جلسه کمیته ساماندهی و مدیریت سواحل استان سیستان و بلوچستان
چهارمین جلسه کمیته ساماندهی و مدیریت سواحل استان به ریاست استاندار سیستان و بلوچستان و دبیری سیاوش رضوانی مدیر کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان و اعضای کارگروه در فرمانداری چابهار برگزار شد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی چابهار در این جلسه ضمن تشریح آخرین اقدامات انجام شده توسط کمیته فوق، اظهار کرد: با توجه به اینکه هرگونه ساخت و ساز در حوزه سواحل باید با هماهنگی دبیرخانه کمیته و انطباق نقشه مصوب کاربری اراضی صورت بگیرد، نظارت کامل بر این موضوع وجود دارد.

سیاوش رضوانی ادامه داد: ساخت‌و‌سازهای غیر‌مجاز در حریم 60 متری سواحل تخلف بوده و با خاطی بدون اغماض برخورد میشود. سیاوش رضوانی گفت : خوشبختانه بعد از تشکیل کمیته مدیریت یکپارچه سواحل بنادر در استان تمامی طرحها با استعلام از این کمیته به کار خود ادامه می دهند . وی اظهار داشت تا کنون 10 طرح در زمینه های پرورش میگو ، ماهی در قفس ، احداث موج شکن در سواحل ، طرح پرورش قارچ ، دانه های روغنی و گیاهان شور برای اجرا از این کمیته استعلام گرفته اند و بقیه کارهای اجرایی خود را انجام می دهند .


مدیریت سواحل
مدیریت سواحل


سیاوش رضوانی به مهمترین اقدامات این کمیته در سال گذشته اشاره کرد واظهار داشت :  مهمترین اقدامات سال 94 عبارتند از انجام چندین دوره کار کارشناسی برای مکانهای امن شنا با فاکتورهای مسایل زیست محیطی و اجتماعی ، برگزاری دوره های آموزشی برای دهیاران و بخشداران ، بازدید منظم از نوار ساحلی به صورت روزانه و هفتگی  ، اطلاع رسانی از طریق کمیته برای اخذ مجوز،تعیین طرح تکمیلی تجسس و نجات ،  صدور مجوز جایگاههای سوخت در بنادر صیادی پسابندر و پزم ، صدور مجوز ساخت بازوی اسکله کشتی سازی صدرا امید و جلوگیری از فعالیتهاو ساخت وسازغیر قانونی بوده است .

در ادامه مهندس علی اوسط هاشمی استاندار سیستان و بلوچستان گفت : امروزه ثروت هر کشور دانایی ملت است و این دانایی است که کشور را مدیریت میکند و مدیریتها باید با ساختار نو و درک شناخت از ملت در مسیر پیشرفت همه جانبه باشد .

 وی گفت : بهترین پیشرفت توسعه ای استان ما در سال 94 طرح توسعه بندر شهید بهشتی چابهار داشته  و این امر جای تقدیر و تشکر از مدیر عامل سازمان بنادر و و وزیر راه وشهرسازی به لحاظ حمایت و نگاه توسعه محور ایشان به این نقطه از کشور است .

ایشان تصریح کرد : کمیسیون ماده 99(ساخت و ساز غیر مجاز ) باید بر همه تخلفات خارج از شهر گسترده شود و هر گونه بنایی خارج از محدوده بدون مجوز باید تخریب شود .

علی اوسط هاشمی گفت : امروزه تفکر توسعه باید منطبق با میل بخش خصوصی ، و تسهیلات درست انجام شود .

استاندار سیستان و بلوچستان تاکید کرد همه بخشهای توسعه ای یک طرف و طرف دیگر توسعه بخش گردشگری در این استان است زیرا این صنعت نرم اشتغالزاست و باعث پیشرفت سایر بخشهاست . 

۲۳ فروردین ۱۳۹۵ ۱۱:۲۳
کد خبر : ۳۵,۴۷۱

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید