مانور دریایی مقابله با مواد خطرناک و سمی در بندر چابهار برگزار شد وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد: رکورد کم سابقه جابجایی بار در بندر شهیدبهشتی چابهار در سال ۹۷/ انتقال کالاهای اساسی سهم استان های شرقی کشور از طریق بندر چابهار/ انجام شش سال فعالیت شبانه روزی برای احداث بندر چابهار دریافت قسط اول ۳۰۰ میلیارد تومانی برای خط آهن چابهار- زاهدان تا چند روز آینده/ خط آهن چابهار- زاهدان تا سال ۱۴۰۰ افتتاح می شود نقش کلیدی بندر چابهار در تامین کالاهای اساسی استان های شرقی/جایگاه ویژه بزرگترین بندر اقیانوسی کشور در رونق سواحل مکران/تبدیل سواحل مکران به قطب جهانی در گرو توجه به حمل نقل دریایی و ترافیک بار تبادل کالایی بندر چابهار با 10 کشور در 11 ماه گذشته/عدم محدودیت سرمایه گذاری و فعالیت کشورهای مختلف در بندر چابهار ضرورت احیا و توسعه صنعت لنج سازی در سیستان و بلوچستان/لزوم راه اندازی مسافرت های دریایی بین بندر چابهار با بنادر داخلی و خارجی/ جاده های پرترافیک استان در اولویت 2 بانده شدن پیام تبریک مدیرکل بنادر و‌ دریانوردی سیستان و بلوچستان به مناسبت روز دانشجو افتتاح 2.5 کیلومتر جاده دسترسی بندر شهید بهشتی با حضور وزیر راه بندر چابهار؛ در ردیف بنادر تراز برتر/راه اندازی خط مسافری دریایی چابهار – مسقط از پایان آذر ماه/ وجود مدرن ترین ترمینال مسافری دریایی کشور در بندر چابهار کسب رتبه برتر توسط بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان در اجلاس استانی نماز
برگزاری چهارمین جلسه کمیته ساماندهی و مدیریت سواحل استان سیستان و بلوچستان
چهارمین جلسه کمیته ساماندهی و مدیریت سواحل استان به ریاست استاندار سیستان و بلوچستان و دبیری سیاوش رضوانی مدیر کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان و اعضای کارگروه در فرمانداری چابهار برگزار شد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی چابهار در این جلسه ضمن تشریح آخرین اقدامات انجام شده توسط کمیته فوق، اظهار کرد: با توجه به اینکه هرگونه ساخت و ساز در حوزه سواحل باید با هماهنگی دبیرخانه کمیته و انطباق نقشه مصوب کاربری اراضی صورت بگیرد، نظارت کامل بر این موضوع وجود دارد.

سیاوش رضوانی ادامه داد: ساخت‌و‌سازهای غیر‌مجاز در حریم 60 متری سواحل تخلف بوده و با خاطی بدون اغماض برخورد میشود. سیاوش رضوانی گفت : خوشبختانه بعد از تشکیل کمیته مدیریت یکپارچه سواحل بنادر در استان تمامی طرحها با استعلام از این کمیته به کار خود ادامه می دهند . وی اظهار داشت تا کنون 10 طرح در زمینه های پرورش میگو ، ماهی در قفس ، احداث موج شکن در سواحل ، طرح پرورش قارچ ، دانه های روغنی و گیاهان شور برای اجرا از این کمیته استعلام گرفته اند و بقیه کارهای اجرایی خود را انجام می دهند .


مدیریت سواحل
مدیریت سواحل


سیاوش رضوانی به مهمترین اقدامات این کمیته در سال گذشته اشاره کرد واظهار داشت :  مهمترین اقدامات سال 94 عبارتند از انجام چندین دوره کار کارشناسی برای مکانهای امن شنا با فاکتورهای مسایل زیست محیطی و اجتماعی ، برگزاری دوره های آموزشی برای دهیاران و بخشداران ، بازدید منظم از نوار ساحلی به صورت روزانه و هفتگی  ، اطلاع رسانی از طریق کمیته برای اخذ مجوز،تعیین طرح تکمیلی تجسس و نجات ،  صدور مجوز جایگاههای سوخت در بنادر صیادی پسابندر و پزم ، صدور مجوز ساخت بازوی اسکله کشتی سازی صدرا امید و جلوگیری از فعالیتهاو ساخت وسازغیر قانونی بوده است .

در ادامه مهندس علی اوسط هاشمی استاندار سیستان و بلوچستان گفت : امروزه ثروت هر کشور دانایی ملت است و این دانایی است که کشور را مدیریت میکند و مدیریتها باید با ساختار نو و درک شناخت از ملت در مسیر پیشرفت همه جانبه باشد .

 وی گفت : بهترین پیشرفت توسعه ای استان ما در سال 94 طرح توسعه بندر شهید بهشتی چابهار داشته  و این امر جای تقدیر و تشکر از مدیر عامل سازمان بنادر و و وزیر راه وشهرسازی به لحاظ حمایت و نگاه توسعه محور ایشان به این نقطه از کشور است .

ایشان تصریح کرد : کمیسیون ماده 99(ساخت و ساز غیر مجاز ) باید بر همه تخلفات خارج از شهر گسترده شود و هر گونه بنایی خارج از محدوده بدون مجوز باید تخریب شود .

علی اوسط هاشمی گفت : امروزه تفکر توسعه باید منطبق با میل بخش خصوصی ، و تسهیلات درست انجام شود .

استاندار سیستان و بلوچستان تاکید کرد همه بخشهای توسعه ای یک طرف و طرف دیگر توسعه بخش گردشگری در این استان است زیرا این صنعت نرم اشتغالزاست و باعث پیشرفت سایر بخشهاست . 

۲۳ فروردین ۱۳۹۵ ۱۱:۲۳
کد خبر : ۳۵,۴۷۱

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید