ارائه خدمات پزشکی مرکز جستجو و نجات دریایی بندر چابهار به کشتی عبوری رشد 330 درصدی واردات کالاهای اساسی از طریق بندر چابهار/ ترانزیت کالا از دروازه ملل 157 برابر شد متصل شدن 1900 کیلومتر از راههای کشور به شبکه ریلی تا پایان سال/ ریل گذاری 700 کیلومتر در بندر چابهار تا پایان امسال اجرای طرح احضار پرسنل و گشت تجمیعی یگان حفاظت در بنادر شهید بهشتی و شهید کلانتری چابهار گام های توسعه ای سازمان بنادر و دریانوردی در مسیر توسعه سواحل مکران/ آغاز واگذاری موج شکن های چند منظوره مردمی در سواحل مکران دهلی نو به دنبال گسترش همکاری ها با ایران در بندر چابهار است موقعیت استراتژیک بندر چابهار برای فعالان اقتصادی/ کاهش مسیر حمل و نقل دریایی با استفاده از بندر چابهار بیان دیدگاه ها و بررسی مشکلات سرمایه گذاران بخش خصوصی/ تلاش حداکثری در جهت تسهیل و رفع موانع و مشکلات پروژه های سرمایه گذاری /تسریع در پروژه ها و حمایت از بخش خصوصی عامل رشد و توسعه اقتصادی استان بسته های تشویقی دروازه ملل برای صاحبان کالا و خطوط کشتیرانی/ تخفیفات بی نظیر بندر چابهار در زنجیره حمل و نقل دریایی/ از تخفیفات 87 درصدی هزینه انبارداری تا معافیت 100 درصدی در تخلیه کانتینرهای خالی پیشرفت برنامه ها و افزایش ظرفیت؛ جلوه ای از تلاش جهادگونه کارکنان بندر چابهار/ رشد ۹۵ درصدی صادرات کالاهای غیرنفتی از بزرگترین بندر اقیانوسی کشور
بازدیدهیات سرمایه گذار چینی از زیر ساختهای بندر چابهار
هیات سرمایه گذار کشور چین از زیرساختهای بندری، اسکله ها و طرح توسعه بندر شهید بهشتی دیدن کردند. نیک یونیک» مدیر عامل گروه شرکت های سرمایه گذاری دابل ویو چین در جمع مدیران بنادر و دریانوردی چابهار گفت: شرکت مهندسی ساخت و ساز بین المللی دابل ویو یک شرکت بین المللی است که در زمینه ساخت راه آهن، توسعه بنادر، پل سازی، ساخت فرودگاه و بزرگراه، استحصال برق و آب، فولاد، پتروشیمی، ساخت و ساز عمومی و صنعتی فعالیت می کند. شرکت دابل ویو چین با 500 شرکت دیگر وابسته است و با هزار و 700 نیروی انسانی متخصص و مهندسی در 156 کشور دنیا فعالیت و سرمایه گذاری دارد.
نیک یونیک گفت : کشور چین با نگاه همکاری اقتصادی به دنبال روابط دو کشور هست و ما در این سفر تمایل زیادی برای سرمایه گذاری در زمینه های بنادر و راه آهن هستیم زیرا این دو موضوع برای ما در بندر چابهاربسیار حایز اهمیت است . مدیرعامل گروه شرکت های سرمایه گذاری «دابل وایو چین» افزود: مدیران این شرکت ابتدا در کشورها حضور پیدا می کنند و پس از بررسی زیرساختها و فرصت های سرمایه گذاری فعالیت خود را در صورت به توافق رسیدن آغازمیکنندو با توجه به موقعیت مناسب بندر چابهار برای سرمایه گذاری کارشناسان این شرکت در آینده ای نزدیک سفری به این منطقه خواهند داشت.. در ادامه معاون دریایی و بندری اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان نیز اظهار داشت: بندر چابهار پیشانی توسعه ایران است و موقعیت راهبردی آن سبب شده است تا کانون توجه کشورهای منطقه باشد.. سیدحسن ابراهیمی اظهار داشت: هم اینکه پنج پست اسکله در شهید کلانتری و پنج پست اسکله در بندر شهید بهشتی، ظرفیت تخلیه و بارگیری 2 میلیون و 500 هزار تن را دارند.. وی گفت: طرح توسعه بندر شهید بهشتی با ساخت پنج پست اسکله از سال 1387 با هزینه 340 میلیون دلار آغاز شده است و اکنون بیش از 70 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تا پایان سالجاری فاز نخست آن تکمیل و به بهره برداری می رسد. وی ادامه داد: با تکمیل فاز نخست طرح توسعه بندر شهید بهشتی چابهار ظرفیت تخلیه و بارگیری این بندر در مجموع به هشت و نیم میلیون تن خواهد رسید. معاون دریایی و بندری اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان بیان کرد: ما معتقدیم اکثر کشورهای دنیا به اهمیت بندر چابهار پی برده اند و در آینده نزدیک به ظرفیت واقعی خود که 8 و نیم میلیون تن در فاز اول هست خواهد رسیدبه همین دلیل خواستار سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری در فاز دوم هستیم . . ابراهیمی ابراز امیدواری کرد: شرکت چینی بتواند در بندر چابهار در زمینه توسعه بنادر مشارکت کندزیرا قسمت اعظم کار مانند ساخت دایک و لایروبی انجام میشود فقط بحث استحصال و خرید تجهیزات در فاز دوم باید برای سرمایه گذاران انجام شود. ابراهیمی افزود: مهمترین نکته در فاز دوم طرح توسعه بندر شهید بهشتی باید مورد توجه قرار بگیرد بحث خطوط کشتیرانی و بازاریابیست .
۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۰۸:۲۳
کد خبر : ۳۵,۵۳۲

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید