مانور دریایی مقابله با مواد خطرناک و سمی در بندر چابهار برگزار شد وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد: رکورد کم سابقه جابجایی بار در بندر شهیدبهشتی چابهار در سال ۹۷/ انتقال کالاهای اساسی سهم استان های شرقی کشور از طریق بندر چابهار/ انجام شش سال فعالیت شبانه روزی برای احداث بندر چابهار دریافت قسط اول ۳۰۰ میلیارد تومانی برای خط آهن چابهار- زاهدان تا چند روز آینده/ خط آهن چابهار- زاهدان تا سال ۱۴۰۰ افتتاح می شود نقش کلیدی بندر چابهار در تامین کالاهای اساسی استان های شرقی/جایگاه ویژه بزرگترین بندر اقیانوسی کشور در رونق سواحل مکران/تبدیل سواحل مکران به قطب جهانی در گرو توجه به حمل نقل دریایی و ترافیک بار تبادل کالایی بندر چابهار با 10 کشور در 11 ماه گذشته/عدم محدودیت سرمایه گذاری و فعالیت کشورهای مختلف در بندر چابهار ضرورت احیا و توسعه صنعت لنج سازی در سیستان و بلوچستان/لزوم راه اندازی مسافرت های دریایی بین بندر چابهار با بنادر داخلی و خارجی/ جاده های پرترافیک استان در اولویت 2 بانده شدن پیام تبریک مدیرکل بنادر و‌ دریانوردی سیستان و بلوچستان به مناسبت روز دانشجو افتتاح 2.5 کیلومتر جاده دسترسی بندر شهید بهشتی با حضور وزیر راه بندر چابهار؛ در ردیف بنادر تراز برتر/راه اندازی خط مسافری دریایی چابهار – مسقط از پایان آذر ماه/ وجود مدرن ترین ترمینال مسافری دریایی کشور در بندر چابهار کسب رتبه برتر توسط بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان در اجلاس استانی نماز
بازدیدهیات سرمایه گذار چینی از زیر ساختهای بندر چابهار
هیات سرمایه گذار کشور چین از زیرساختهای بندری، اسکله ها و طرح توسعه بندر شهید بهشتی دیدن کردند. نیک یونیک» مدیر عامل گروه شرکت های سرمایه گذاری دابل ویو چین در جمع مدیران بنادر و دریانوردی چابهار گفت: شرکت مهندسی ساخت و ساز بین المللی دابل ویو یک شرکت بین المللی است که در زمینه ساخت راه آهن، توسعه بنادر، پل سازی، ساخت فرودگاه و بزرگراه، استحصال برق و آب، فولاد، پتروشیمی، ساخت و ساز عمومی و صنعتی فعالیت می کند. شرکت دابل ویو چین با 500 شرکت دیگر وابسته است و با هزار و 700 نیروی انسانی متخصص و مهندسی در 156 کشور دنیا فعالیت و سرمایه گذاری دارد.
نیک یونیک گفت : کشور چین با نگاه همکاری اقتصادی به دنبال روابط دو کشور هست و ما در این سفر تمایل زیادی برای سرمایه گذاری در زمینه های بنادر و راه آهن هستیم زیرا این دو موضوع برای ما در بندر چابهاربسیار حایز اهمیت است . مدیرعامل گروه شرکت های سرمایه گذاری «دابل وایو چین» افزود: مدیران این شرکت ابتدا در کشورها حضور پیدا می کنند و پس از بررسی زیرساختها و فرصت های سرمایه گذاری فعالیت خود را در صورت به توافق رسیدن آغازمیکنندو با توجه به موقعیت مناسب بندر چابهار برای سرمایه گذاری کارشناسان این شرکت در آینده ای نزدیک سفری به این منطقه خواهند داشت.. در ادامه معاون دریایی و بندری اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان نیز اظهار داشت: بندر چابهار پیشانی توسعه ایران است و موقعیت راهبردی آن سبب شده است تا کانون توجه کشورهای منطقه باشد.. سیدحسن ابراهیمی اظهار داشت: هم اینکه پنج پست اسکله در شهید کلانتری و پنج پست اسکله در بندر شهید بهشتی، ظرفیت تخلیه و بارگیری 2 میلیون و 500 هزار تن را دارند.. وی گفت: طرح توسعه بندر شهید بهشتی با ساخت پنج پست اسکله از سال 1387 با هزینه 340 میلیون دلار آغاز شده است و اکنون بیش از 70 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تا پایان سالجاری فاز نخست آن تکمیل و به بهره برداری می رسد. وی ادامه داد: با تکمیل فاز نخست طرح توسعه بندر شهید بهشتی چابهار ظرفیت تخلیه و بارگیری این بندر در مجموع به هشت و نیم میلیون تن خواهد رسید. معاون دریایی و بندری اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان بیان کرد: ما معتقدیم اکثر کشورهای دنیا به اهمیت بندر چابهار پی برده اند و در آینده نزدیک به ظرفیت واقعی خود که 8 و نیم میلیون تن در فاز اول هست خواهد رسیدبه همین دلیل خواستار سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری در فاز دوم هستیم . . ابراهیمی ابراز امیدواری کرد: شرکت چینی بتواند در بندر چابهار در زمینه توسعه بنادر مشارکت کندزیرا قسمت اعظم کار مانند ساخت دایک و لایروبی انجام میشود فقط بحث استحصال و خرید تجهیزات در فاز دوم باید برای سرمایه گذاران انجام شود. ابراهیمی افزود: مهمترین نکته در فاز دوم طرح توسعه بندر شهید بهشتی باید مورد توجه قرار بگیرد بحث خطوط کشتیرانی و بازاریابیست .
۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۰۸:۲۳
کد خبر : ۳۵,۵۳۲

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید