طرح توسعه بندر چابهار فراتر از برنامه زمان ‌بندی در حال اجراست برگزاری تمرین (Drill) مقابله با آلودگی نفتی با محوریت استفاده از مواد دیسپرسنت در بندر چابهار نصب آینه های محدب سقفی در ورودی و خروجی درب های بنادر شهید بهشتی و شهید کلانتری چابهار بندر چابهار می‌تواند پاسخگوی ترخیص و‌ تامین تمام نیازهای کشور باشد/ کاهش زمان جابجایی کالاهای اساسی از هند به افغانستان به یک هفته پیام مدیر کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان به مناسبت "روز جهانی دریانورد" اولین محموله سیمان صادراتی جامبوبگ از بندر شهید کلانتری چابهار/ حمل مستقیم محموله صادراتی از کامیون به شناور/ تامین بار برگشتی شناورهای فلزی با صادرات از بندر شهید کلانتری تصویب کاهش ۲۵ درصدی سود بازرگانی کالاهای وارده از طریق بندر شهید بهشتی ورود چهارمین محموله گندم اهدایی ترانزیتی هندوستان به افغانستان به بندر شهید بهشتی چابهار تیم تخصصی بندر چابهار پیشتاز در حوزه دریایی بین المللی /مسئول کنترل و بازرسی کشتی های بندر چابهار عضو منتخب سازمان بین المللی دریانوردی بهره مندی از مزایای قوانین مناطق آزاد در بزرگترین بندر اقیانوسی کشور/ هم افزایی بندر و منطقه آزاد چابهار برای بهره گیری صاحبان کالا و فعالین اقتصادی از تخفیفات و معافیتها
انعقاد قرارداد 40میلیاردریالی در بندر شهید بهشتی چابهار
سیاوش رضوانی مدیر کل اداره کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان گفت: انعقاد قرارداد احداث پایانه مخازن فرآورده های نفتی (قیر) با سرمایه گذاری 40 میلیارد ریالی توسط بخش خصوصی در بندر شهید بهشتی امضاءشد.
مدیر کل اداره کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان افزود : این میزان سرمایه گذاری بین شرکت "بهبود صنعت بیرجند" و اداره کل بنادر و دریانوردی با سرمایه گذاری 40 میلیارد ریال در یک هکتار زمین با ظرفیت سالانه 50 هزار تن به مدت 15 سال به صورت بی او تی (BOT) امضاء شد. وی اظهارداشت ، مدت زمان تعیین شده ساخت یکساله می باشد. رضوانی اظهار داشت: خوشبختانه با توجه به نزدیکی بهره برداری فاز اول طرح توسعه دوران شکوفایی بندر چابهار در حال نمایان شدن است و شرایط امروز منطقه دیگر شبیه سالهای قبل نیست زیرا سیل سرمایه گذاران به این بندر سرازیر شده است. ایشان تصریح کردند: سازمان بنادر و دریانوردی به تبع اداره کل بنادر و دریانوردی با پیروی از اهداف تعیین شده اقتصاد مقاومتی از سوی مقام معظم رهبری علاوه بر فراهم آوردن بسترهای لازم برای جذب سرمایه گذاران بخش های خصوصی توانمند در ایجاد سرمایه، رشد اقتصادی منطقه پایدار را در دستور کار خود قرارداده است. در ادامه ایمان علیدوست مدیر عامل شرکت" بهبود صنعت بیرجند" گفت : خوشبختانه از سرمایه گذاری در این بندر بسیار خوشحالیم و ما امیدواریم بتوانیم با انجام صادرات قیر از بندر چابهار به کشورهای هند، پاکستان و امارات متحده عربی بتوانیم از رقبای خود پیشی بگیریم. ایمان علیدوست گفت : ما همزمان با احداث مخازن صادرات قیر در بندر چابهار ، به دنبال مخازن در بنادر "تی آن جین کشور چین و هامبروگ آلمان هستیم. وی اظهار داشت : ما با صادرات قیر در بندر چابهار می توانیم کشور امارات متحده عربی را که پیش از این ،از بنادر کشور ما قیر می خرید و به کشورهای چین و افریقا صادر می کرد از گردونه رقابت حذف کنیم که این امر سودآوری ارزی برای کشور به همراه دارد.
۹ خرداد ۱۳۹۵ ۱۶:۰۳
کد خبر : ۳۵,۸۷۰

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید