طرح توسعه بندر چابهار فراتر از برنامه زمان ‌بندی در حال اجراست برگزاری تمرین (Drill) مقابله با آلودگی نفتی با محوریت استفاده از مواد دیسپرسنت در بندر چابهار نصب آینه های محدب سقفی در ورودی و خروجی درب های بنادر شهید بهشتی و شهید کلانتری چابهار بندر چابهار می‌تواند پاسخگوی ترخیص و‌ تامین تمام نیازهای کشور باشد/ کاهش زمان جابجایی کالاهای اساسی از هند به افغانستان به یک هفته پیام مدیر کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان به مناسبت "روز جهانی دریانورد" اولین محموله سیمان صادراتی جامبوبگ از بندر شهید کلانتری چابهار/ حمل مستقیم محموله صادراتی از کامیون به شناور/ تامین بار برگشتی شناورهای فلزی با صادرات از بندر شهید کلانتری تصویب کاهش ۲۵ درصدی سود بازرگانی کالاهای وارده از طریق بندر شهید بهشتی ورود چهارمین محموله گندم اهدایی ترانزیتی هندوستان به افغانستان به بندر شهید بهشتی چابهار تیم تخصصی بندر چابهار پیشتاز در حوزه دریایی بین المللی /مسئول کنترل و بازرسی کشتی های بندر چابهار عضو منتخب سازمان بین المللی دریانوردی بهره مندی از مزایای قوانین مناطق آزاد در بزرگترین بندر اقیانوسی کشور/ هم افزایی بندر و منطقه آزاد چابهار برای بهره گیری صاحبان کالا و فعالین اقتصادی از تخفیفات و معافیتها
سرمایه گذاری 8000 میلیارد ریالی بخش خصوصی در بندرخلیج فارس
ظرفیت مخازن ذخیره سازی فرآورده های نفتی در بندر نفتی خلیج فارس با سرمایه گذاری بخش خصوصی از 300 هزار تن به یک میلیون و 800 هزار تن افزایش می یابد.

به گزارش روابط عمومی ، "محمد سعید نژاد" معاون وزیر راه و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در بازدید از طرح های عمرانی در دست اجرای بندر خلیج فارس واقع در منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی گفت: با سرمایه گذاری بخش خصوصی و حمایت های بانکی هم اکنون ساخت مخازن نگهداری، سیستم انتقال لوله، آتش نشانی و اسکله های پهلوگیری در این بندر در حال اجراست.

وی افزود: تاکنون، 27 شرکت بخش خصوصی در بندرخلیج فارس هشت هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری کرده اند.

به گفته این مقام مسئول، نفت کوره، بنزین، روغن های پایه و قیر از جمله فرآورده هایی است که از 10 پست اسکله این بندر صادرات و ترانزیت می شود.

سعیدنژاد تصریح کرد: در بندر نفتی علاوه بر تخلیه و بارگیری فرآورده نفتی، سوخت رسانی به کشتی های عبوری در تنگه هرمز افزایش می یابد.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی خاطرنشان کرد: تبدیل شدن بندر نفتی خلیج فارس به هاب انرژی و سوخت در خلیج فارس از سیاست های اصلی سازمان بنادر و دریانوردی است.

وی بیان کرد: قرار است از این پس به جای کشتی های 7 هزار تنی، کشتی های 50 هزار تنی در این بندر تردد کنند.

"جاسم جادری" استاندار هرمزگان نیز در همین رابطه اظهار داشت: با راه اندازی پالایشگاه نفت ستاره خلیج فارس، صادرات فرآورده نفتی از بندر نفتی خلیج فارس افزایش می یابد.

وی افزود: اداره کل امور اقتصادی استانداری هرمزگان از طریق بانک توسعه صادرات مشکلات تاخیر دریافت تسهیلات را برای سرمایه گذاران رفع خواهد کرد.

۸ تیر ۱۳۹۵ ۱۰:۲۲
مرکز روابط عمومی |
کد خبر : ۳۶,۰۸۴

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید