ثبت رکورد ٢٨ درصدی ترانزیت خارجی در دروازه ملل / واردات ۶۱ هزار تن گندم اهدایی هند به افغانستان از طریق بندر شهید بهشتی چابهار/ ویترین متنوع بزرگترین بندر اقیانوسی کشور در ترانزیت خارجی بهره برداری از پنج پروژه بزرگ عمرانی و تجهیزاتی بندر چابهار تا پایان سال/ پروژه های عمرانی بندر چابهار با بیش از ۴۶۰ میلیارد تومان اعتبار و اشتغال زایی مستقیم 708 نفر در دست اجراست گامی دیگر در مسیر رونق تجارت بندر چابهار/ورود اولین محموله شکر صادراتی هند به افغانستان پیام تبریک مدیر کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان به مناسبت روز کارمند لزوم هم افزایی دستگاه های اجرایی جهت احیای سفرهای دریایی از دروازه ملل/ اشتغال نیروی های بومی در پروژه های عمرانی بندر شهید بهشتی/همت والای بندر چابهار در توسعه زیرساخت ها با عملیات تیم تخصصی بندر چابهار شناور به گل نشسته از ساحل جدا شد پیام تبریک مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان به مناسبت هفته دولت تداوم انتقال محموله های ترانزیتی گندم اهدایی هند به افغانستان از طریق بندر چابهار/هم افزایی دستگاه های اجرایی استان لازمه پایداری ترانزیت کالا نشست رئیس و اعضای هیأت علمی دانشگاه علم و صنعت در بندر شهید بهشتی چابهار/ارتقاء دانش فنی مدیران و کارکنان بندر چابهار صادرات اولین محموله سنگ کوپ مرمر از طریق بندر شهید بهشتی چابهار/ استفاده از ظرفیت های استراتژیک بندر چابهار برای صادرات کالای معدنی
سفیر بلژیک در مراسم خواهرخواندگی بنادر شهیدرجایی و آنتورپ : بندر شهیدرجایی پتانسیل تبدیل شدن به یک بندر هاب را دارد
سفیر بلژیک در تهران با بیان اینکه همکاری های اقتصادی ایران و بلژیک یک گام به جلو پس از توافق هسته ای محسوب می شود، گفت : دو کشور ایران و بلژیک به لحاظ جغرافیایی، در موقعیت بسیار خوب برای توسعه تجاری و روابط بازرگانی قرار دارند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، فرانسوا دوله که مراسم امضای یادداشت تفاهم خواهرخواندگی بندر شهیدرجایی و بندر آنتورپ سخن می گفت با اشاره به شناخته بودن بندر آنتورپ در مناسبات تجاری میان خطوط کشتیرانی بزرگ دنیا، شرایط فعلی این بندر را نتیجه صبر و پشتکار مدیران و مسئولان این بندر اروپایی برشمرد.

سفر بلژیک با اعلام اینکه بندر آنتورپ امروز به یک مجموعه بزرگ و پررونق تبدیل شده است آن را ناشی از اعتماد دولت بروکسل و سرمایه گذاری های پر بازده در این بندر عنوان کرد.

فرانسوا دوله با تأکید بر اینکه همکاری های دریایی، یک جانبه و یک طرفه نیست، گفت : بندر شهیدرجایی پتانسیل تبدیل شدن به یک بندر هاب را دارد و باید از تمام استعدادهایش استفاده کند.

به گفته سفیر بلژیک، دولت این کشور با استقبال از توسعه روابط اقتصادی، امضای یادداشت تفاهم خواهرخواندگی بین بنادر دو کشور را ابزاری برای توسعه و تقویت روابط با ایران می داند.

سفیر بلژیک در تهران با یادآوری سفر دوباره وزیر اقتصاد این کشور به ایران، گفت : بروکسل معتقد است که منطقه خلیج فارس بدون ایران نمی تواند باثبات باشد.

مدیر بندر آنتورپ به نقل از فیلسوف فرانسوی‌ :صلح نتیجه طبیعی تجارت است

مدیر بندر آنتورپ با تاریخی خواندن امضای تفاهم نامه خواهرخواندگی این بندر با بندر شهیدرجایی ایران، اظهار داشت : ضرورت های دوجانبه ایجاد می کند برای دستیابی به منافع برابر با هم متحد باشیم.

ادی برانیکس به نقل از یک فیلسوف فرانسوی که «صلح نتیجه طبیعی یک تجارت است»، دوستی و احترام متقابل را مبنای توسعه روابط دانست و از سرگیری روابط تجاری و اقتصادی میان بروکسل و تهران را مثبت ارزیابی کرد.

مدیر بندر آنتورپ با اشاره به ویژگی های مشترک دو بندر آنتورپ و شهیدرجایی به عنوان دروازه ورودی کالا برای کشورهای محصور در خشکی، امضای تفاهم نامه خواهرخواندگی را ابزار جدیدی برای توسعه روابط اقتصادی دانست.

طی مراسمی با حضور مسئولان بندر آنتورپ بلژیک و مدیران سازمان بنادر و دریانوردی و بندر شهیدرجایی و مدیران بخش خصوصی، تفاهم خواهرخواندگی بین این دو بندر امضا شد.


۲۲ تیر ۱۳۹۵ ۱۵:۰۷
کد خبر : ۳۶,۲۰۰

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید