ثبت رکورد ٢٨ درصدی ترانزیت خارجی در دروازه ملل / واردات ۶۱ هزار تن گندم اهدایی هند به افغانستان از طریق بندر شهید بهشتی چابهار/ ویترین متنوع بزرگترین بندر اقیانوسی کشور در ترانزیت خارجی بهره برداری از پنج پروژه بزرگ عمرانی و تجهیزاتی بندر چابهار تا پایان سال/ پروژه های عمرانی بندر چابهار با بیش از ۴۶۰ میلیارد تومان اعتبار و اشتغال زایی مستقیم 708 نفر در دست اجراست گامی دیگر در مسیر رونق تجارت بندر چابهار/ورود اولین محموله شکر صادراتی هند به افغانستان پیام تبریک مدیر کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان به مناسبت روز کارمند لزوم هم افزایی دستگاه های اجرایی جهت احیای سفرهای دریایی از دروازه ملل/ اشتغال نیروی های بومی در پروژه های عمرانی بندر شهید بهشتی/همت والای بندر چابهار در توسعه زیرساخت ها با عملیات تیم تخصصی بندر چابهار شناور به گل نشسته از ساحل جدا شد پیام تبریک مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان به مناسبت هفته دولت تداوم انتقال محموله های ترانزیتی گندم اهدایی هند به افغانستان از طریق بندر چابهار/هم افزایی دستگاه های اجرایی استان لازمه پایداری ترانزیت کالا نشست رئیس و اعضای هیأت علمی دانشگاه علم و صنعت در بندر شهید بهشتی چابهار/ارتقاء دانش فنی مدیران و کارکنان بندر چابهار صادرات اولین محموله سنگ کوپ مرمر از طریق بندر شهید بهشتی چابهار/ استفاده از ظرفیت های استراتژیک بندر چابهار برای صادرات کالای معدنی
بازدید وزیر امور زیربنایی و محیط زیست هلند از بندر شهید رجایی
وزیر امور زیربنایی و محیط زیست کشور در رأس یک هیات بلندپایه از مدیران و فعالان بندری و اقتصادی این کشور ضمن حضور در بندر شهید رجایی، از بخش های مختلف این بندر بازدید و برای یافتن زمینه های همکاری مشترک با مسئولان بزرگترین بندر تجاری ایران دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی ، "ملانی شولتز فن هاخن" وزیر امور زیربنایی و محیط زیست هلند با همراهی یک هیات ۲۵ نفره از فعالان اقتصادی و دریایی این کشور از جمله مدیر بندر روتردام با حضور در بندرشهید رجایی از امکانات و قابلیت های این منطقه ویژه اقتصادی، اسکله های ۴۰ گانه آن و تجهیزات تخلیه و بارگیری کالا در بزرگترین بندر تجاری ایران بازدید کرد.

اراضی پشتیبانی، ترمینال های ۱ و ۲ کانتینری، ترمینال های جنرال کارگو (کالاهای متفرقه و عمومی) و بندر نفتی خلیج فارس از جمله بخش هایی بود که مورد بازدید قرار گرفت.

این هیأت در نشستی مشترک با مقامات ارشد بندر شهید رجایی به بحث وتبادل نظر پرداختند و از نزدیک با ظرفیت های موجود در این بندر به منظور یافتن نقاط همکاری آشنا شدند.

"محمد علی اصل سعیدی پور" معاون امور بندری و منطقه ویژه اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان در این نشست گزارشی مبسوط از ظرفیت ها و توانمندی های بندر شهید رجایی و همچنین آخرین دستاوردهای عملیاتی این بندر را به هیأت اروپایی ارایه کرد.

وزیر امور زیربنایی و محیط زیست هلند در حاشیه بازدید از بخش های مختلف بندر شهید رجایی ضمن ابراز قدردانی از استقبال و مهمان نوازی شایسته مسئولان اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: یکی از دلایل انتخاب استان هرمزگان برای سفر و بازدید میدانی بررسی وضعیت موجود بنادر مهم منطقه از جمله بندر شهید رجایی به عنوان مهم ترین بندر کشور ایران می باشد.

"ملانی شولتز فن هاخن" افزود: در این سفر به دنبال یافتن زمینه همکاری ها به ویژه توسعه فعالیت های بندری و دریایی هستیم.

وی ضمن اشاره به نتایج نشست مشترک خود با مسئولان بندر شهید رجایی خاطرنشان کرد: در این نشست به این موضوع رسیدیم که زمینه های مختلفی برای همکاری مشترک از جمله لایروبی، توسعه بنادر و کشتیرانی وجود دارد.

وزیر امور زیربنایی و محیط زیست هلند گفت: در حال حاضر این فرصت وجود دارد هماهنطور که ما قرن ها پیش در این منطقه حضور داشتیم و فعالیت می کردیم دوباره این حضور احیاء شود و بتوانیم در زمینه های مختلف همکاری مشترک داشته باشیم.

"خسرو سرایی" مدیرکل تعرفه و ترانزیت سازمان بنادر و دریانوردی نیز به خبرنگاران گفت: پس از برگزاری یک نشست مشترک، قرار شد تا با طرف هلندی چهار کمیته تخصصی تشکیل دهیم.

وی این کمیته ها را در زمینه های فنی، لجستیک، سرمایه گذاری و آموزش و تحقیقات عنوان کرد و افزود: طرف هلندی از تشکیل این کمیته ها برای توسعه همکاری ها و فعالیت های مشترک استقبال کرد و آینده بسیار خوبی برای همکاری ها و تعاملات متقابل وجود خواهد داشت.

این هیأت اروپایی قرار است در ادامه سفر خود، از مجتمع کشتی سازی و فراساحل ایران(ایزوایکو) در غرب بندر شهید رجایی و ظرفیت های دریایی و بندری جزیره قشم نیز بازدید کنند.

۵ آبان ۱۳۹۵ ۱۷:۰۳
مرکز روابط عمومی |
کد خبر : ۳۷,۰۷۹

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید