نشست رئیس اتاق بازرگانی صنایع و معادن کشاورزی استان قزوین با مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان
پیرو فعالیت های بازاریابی اداره کل بنادر گیلان و با برنامه ریزی بعمل آمده از اتاق بازرگانی استان قزوین و بازرگانان این استان دعوت بعمل آمد تا ظرفیت های بندر انزلی برای توسعه صادرات غیر نفتی معرفی گردد .

به گزارش روابط عمومی ،در این نشست مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان ضمن تشریح توانمندی های بندر انزلی و ارایه راهکارهای مؤثر برای افزایش تبادلات تجاری استان قزوین از طریق بندر انزلی ، از بخش خصوصی استان قزوین دعوت کرد تا ضمن سرمایه گذاری در بنادر استان نسبت به انجام تبادلات تجاری همکاری های چندجانبه ای را با بندر ، گمرک ، منطقه آزاد ، کشتیرانی و بخش خصوصی در استان گیلان داشته باشند . آقای چراغی بیان کرد رویکرد استراتژیک ما در بنادر استان این است که حمل و نقل دریایی را در خزر از تبادلات منطقه ای به تبادلات بین المللی تغییر بدهیم و برای اینکار به حضور افراد متخصص در حوزه حمل و نقل و لجستیک نیازمند هستیم تا بتوانیم استانداردهای مورد نظر مشتریان را تأمین کنیم .
مدیر کل بنادر و دریانوردی استان تاکید کرد : توسعه صادرات غیر نفتی از الزامات مورد نظر ما است که برای رسیدن به این هدف تغییرات ساختاری و فرایندی را در دست اقدام داریم و بدنبال تغییر الگوهای موجود در حمل و نقل دریایی در خزر هستیم .
علیرضا کشاورز قاسمی رییس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی استان قزوین ضمن ابراز خرسندی از توسعه و روند رو به رشد حداکثری کالا در بندر انزلی اظهار داشت: ظرفیت بسیار خوبی در نزدیکی استان قزوین موجود است و در بحث صادرات و واردات باید از این پتانسیل نهایت استفاده را ببریم.
وی سپس در خصوص صادرات این استان عنوان داشت: صادرات استان قزوین نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۱ درصد رشد داشته است.
علیرضا کشاورز قاسمی افزود: در خصوص مسائل مرتبط با صادرات، علت عدم بهبود صادرات را، نداشتن پایانه صادراتی دانست لذا اگر بتوانیم همه ی محصولات را در یک پایانه ی صادراتی جمع گردد، صادرات خوب و موثری را به روسیه خواهیم داشت و قطعا وجود پایانه ها می تواند موثر باشد.
وی خاطر نشان کرد اگر فضای همکاری ایجاد شود، کمی ها و کاستی ها کمرنگ خواهد شد.
وی افزود: بندر انزلی به عنوان یکی از مهمترین و بهترین بنادر حاشیه خزر می باشد و تولید کنندگان و تجار استان قزوین مایلند تا صادرات و واردات خود را به سبب نزدیکی و وجود زیرساختهای مناسب (که امروز در بازدید از آن رویت شد،) از بندر انزلی انجام دهند.
رئیس اتاق بازرگانی صنایع و معادن کشاورزی استان قزوین خاطر نشان کرد: وارد کنندگان برندهای معروف کالاهای بهداشتی و آرایشی اعتقاد دارند که شرایط آب و هوایی بندر انزلی در فصول سرما و گرما برای واردات این کالاها مناسب است و مایلند از این مسیر برای واردات خود استفاده کنند.
وی در پایان خاطر نشان کرد ارتباط بین استان قزوین و استان گیلان یک ارتباط تاریخی است و امیدواریم این ارتباط بیش از پیش توسعه یابد و تولید کنندگان، تجار و صاحبان کالای استان قزوین از ظرفیتهای بندر انزلی بیشتر استفاده کنند.

۱۸ آذر ۱۳۹۵ ۱۲:۵۵
مرکز روابط عمومی |
کد خبر : ۳۷,۴۳۳

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید